Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 305
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    [QUOTE=dankov64;32134].
    (не ми се мисли какво ще стане ако гръмне някоя гума) .
    /QUOTE]
    Колега нищо няма да стане, тази година ми гръмнаха две гуми на веднъж, а имах само една резервна при мен. Свалихме кошерите от буса отидох до вкъщи и взимах още една резервна гума (добре че имах готова) оправихме нещата и продължихме. Извода беше че колкото повече резервни гуми можеш да вземеш толкова по добре

  2. #112
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Браво dankov ! Много рационална мисъл има при теб.
    Малката сива мачтичка какво е ?
    Част от охранителна с-ма

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Може да е смешно, но аз не знам какво са гуми "цетки". Ако обичате, колеги.
    Working....

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Гуми с по-голям брой платове и съответно товароносимост-казват им още и "бусови".
    Предпочитам да пия от извора.

  5. #115
    Автор
    Регистриран
    29.07.2013
    Мнения
    144
    Пчеларски район
    Мизия
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem Виж публикацията
    Може да е смешно, но аз не знам какво са гуми "цетки". Ако обичате, колеги.
    Допълнение към обяснението на kroum, разпознават се по буквата "С" след размера на гумата: 175R14C

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Колега Данков, възхитен съм от платформата за кошери! Да попитам за цената, на която излиза направата на една такава платформа?

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2013
    Мнения
    13
    Данков слагаш бусови гуми те се помпат на повече атмосвери и издържат а когато съм правил сметките мислил за 2500кг

  8. #118
    Автор
    Регистриран
    04.10.2010
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Варна
    Към колегите Данков и aivibi. Поздравления за добрата работа и за споделените снимки. Предната година направих нещо подобно но на един мост за 12 семейства с постоянен монтаж (ще има снимки по натам) , питането ми е с какви машини теглите и към Данков как повдигате и сваляте платформата от ремаркето. следващата година ще правя по-голяма за 2осно ремарке като на Данков .Благодаря.
    След 20 години ще съжалявате не за нещата които сте направили а за тези които не сте.

  9. #119
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Цитат Първоначално публикувано от Танаси Виж публикацията
    Към колегите Данков и aivibi. Поздравления за добрата работа и за споделените снимки. Предната година направих нещо подобно но на един мост за 12 семейства с постоянен монтаж (ще има снимки по натам) , питането ми е с какви машини теглите и към Данков как повдигате и сваляте платформата от ремаркето. следващата година ще правя по-голяма за 2осно ремарке като на Данков .Благодаря.
    Очакваме снимки, винаги има какво да се види от различни проекти, не виждам какво има да се крие, поне аз нямам таини.
    Влекача го има на снимките, желателно е да е 4/4 но всичко зависи от терена, следващата год. мисля да пробвам със субару легаси, но според мен добрия вариант е тежък джип, или буса да има блокаж на деференциала.
    За повдогане използвам винтови крикове от мерцедес, имам идеята ва са с лява и дясна резба така при един оборот ще имаш двоен ефект.Имам всичко необходимо за направатано още ?????

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Масовите бусове са мислени за асфалт, така че на къра чудеса от тях не могат да се чакат. Универсалността отдавна не е сред задачите на проектиращите превозни средства. И на гуми също.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 12 от 31 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •