Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 31 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 305
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    23.02.2013
    Мнения
    37
    колега, не знам как се казва собственика, но писах на мейла, който е даден в сайта на фермата, но... никакъв отговор

  2. #102
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    След няколко години товарене и разтоварване на ръка, решението за избор на вариант за преместване беше единствено да съм независим от помощници. Да мога да се справям сам, воден от махимата " На вълка му е дебел врата............"
    Ето и моето решение за сега.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145255.jpg
Прегледи:      1326
Размер:	160.9 KB
ID:	557Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0356.jpg
Прегледи:      1325
Размер:	180.2 KB
ID:	561Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0361.jpg
Прегледи:      1312
Размер:	213.7 KB
ID:	562
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0365.jpg
Прегледи:      1311
Размер:	151.0 KB
ID:	565
    Първата която направих беше на шаси от каравана17бр 12р.ДБ, но след като трудно откривах такива шасита а и сметките при примерно 4бр. платформи по 4бр. гуми и то цедки, нещо ме накара да се замисля за промяна на стратегията, ако ползваш един комплект гуми и вдигаш и сменяш, се увеличава хамалогията, но за сметка на това, се намалят значително разходите. От там се роди идеята за използване на автомобилна платформа като колесар.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0389.jpg
Прегледи:      1316
Размер:	272.5 KB
ID:	560

    Др. причина за това решение беше, че ше съм почти законен по пътищата (номера, гражданска отговорност и т.н. това беше в началото но при положение че трябва да карам 2пъти в год. платформата на преглед на50км. в едната посока и по50лв.такса, сега не плащам нищо, ще се опитам да регистрирам платформата като селскостопанска техника)
    Др. основание да избера платформата и че можеш да я позиционираш и на места където няма изход и не можеш да завиеш в обратна посока. Просто я изваждаш и после я вкарваш от задната страна, което не може да се случи при кефа само да закачаш теглича и газ.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0375.jpg
Прегледи:      1318
Размер:	260.2 KB
ID:	563Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0372.jpg
Прегледи:      1317
Размер:	232.1 KB
ID:	564

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145250.jpg
Прегледи:      1317
Размер:	239.1 KB
ID:	556

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145244.jpg
Прегледи:      1298
Размер:	191.7 KB
ID:	558
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145246.jpg
Прегледи:      1305
Размер:	171.1 KB
ID:	559
    За сега ваденето на меда се извършва в тази палатка с тенденция за следващата година да бъде в помещение 2 на 4м. качено на едноосно шаси от каравана, трябва до минимум да се намали хамалогията по товарене и разтоварване на инвертар и работата да става за удоволствие.
    Ето и с какво ги тегля, буса има проблеми при наклонени терени и трева, което ми създаде доста главоболия тази година, но и аз съм си виновен, бях ги набутал на такива места, че сега като се сетя
    Платформата ми има голям недостатък но тогава за по евтино и бам главата в торбта а сега се налага да изхвърля половината от железата по нея, просто е много тежка и на ръка е почти невъзможно да е буташ не съм започнал да я режа единствено заради прегледите но в един момент не виждам смисъл от регистрацията.В Добруджата като си направиш зимен пчелин в гората при акацията и липата ги местиш на 5-10км. до групиран слънчоглед, е и ако намериш кориандър нещата стават съвсем др. Вкарването и под платформата става посредством лебедката и всичко зависи от терена. На ръка ставаше на асфалта но в реални условия не е така просто както изглежда, за 1час съм готов за тръгване и най важното е че всичко го върша сам. Като екстри за следващия сезон трябва да поставя камера за заден ход на буса щото закачането на теглича при натоварена платформа ми коства 10тина слизания и качвания.
    Относно обслужването на кошерите мога да кажа че е по лесно от колкото на станционарно, тука всичко ми е на една ръка разстояние и за сега откривам само плюсове.
    Допълнителни екстри са без проблемното използване на чадър, в перспектива хранене с вътрешни хранилки без да вдигаш капаците.
    Този пост е редактиран от dankov64; 02.01.2014 в 00:42.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Браво колега, много добре си го решил проблема с преместването на кошерите. И аз мислех да си правя подобни платформи, но си останах само с мисленото.... Дай повече снимки ако може.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колега,dankov64,
    Мога само да се възхищавам и радвам на решението което си намерил.Никога не съм мислил за "подвижно" , но сега ме съблазнява такава мисъл.Желая успех в развитието на идеите!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Мерси за снимките колега, не се кахъри за парите за прегледите, все ще те викне някой да превозиш някоя кола с платформата през годината и ще ги избиеш (поне аз така правя). Иначе как вкарваш платформата под кошерите на ръка или направо на заден ход?

  6. #106
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Евала колега Данков.Добра комбинация от акъл и умения.

  7. #107
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2013
    Мнения
    13
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCN0047 - Копие.jpg
Прегледи:      1212
Размер:	180.4 KB
ID:	567Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCN0046.jpg
Прегледи:      1209
Размер:	171.7 KB
ID:	568Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCN0045.jpg
Прегледи:      1200
Размер:	164.1 KB
ID:	569Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCN0048.jpg
Прегледи:      1198
Размер:	203.7 KB
ID:	570Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCN0049.jpg
Прегледи:      1200
Размер:	218.0 KB
ID:	571а това са моите ремаркета които сам си правя имам вече 5 бр е ще има и още

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Браво.Колега,ако не е тайна,колко би струвало едно такова ремарке,имам в предвид ВСИЧКО.Просто идвам с парите и ти олекваш с едно ремарке.

  9. #109
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Здравейте колега aivibi ако нямате нищо напротив да обменим малко опит, мисля че и на двамата ще ни е полезен а и на колегите които имат желанието да поемат по пътя на КАТУНДЖИИТЕ
    Както се вижда технологията на преместване е почти идентична, аз повече от 2год. чертах смятах и накрая това е резултата.Разликите са минимални всичко 200плодникови рамки, като кг. по моя преценка максимума на 4бр. 14цолови гуми. Тука ми идва първия въпрос -От колко време си натоварил ремаркетата и с какви гуми си.
    Аз обичам да се презастраховам (не ми се мисли какво ще стане ако гръмне някоя гума) и за това не смея да сложа обикновенни, а цетките са скъпи и не се намират 2ра употреба ако имаш продължителен опит ще моля да споделиш. Както се вижда на снимките на едната плтф. имам контролен кошер на кантар които в активния сезон варира от 80 да 110кг и сметките при мен (при твоя вариант според мен е същото) показват 1600кг като сложиш и др. железа 2т. че и от горе.
    По тази причина си мисля колко е рисковано да сложиш обикновенни гуми, а като имам в пред вид че идеята при мен в завършен вариант е да им сложа и по един плодник от горе с помощна майка, тогава кг ще хвръкнат още на горе и ако трябва опита да ме учи то ............... живота е твърде кратък иняма време/
    Др ми въпрос е за средния ред как стои въпроса с работата при тях. При повечето платформи той съществува , даже и аз имам направени колички но в последния момент се отказах от тях по 2 причини. 1вата е въпроса ми към теб с обслужването и 2рата пак тези КГ. Но тъй като имам да правя още една а и втората ще я претоварвам за отстраняване на някой дребни забележки та не е късно да поставя средния ред. При мен са натоварени за първа година и всичко е още в изпитателин срок.
    Другите разлики са че моите стоят целогодишно в гората без охрана и се стремя максимално да усложнявам крадците като махам гумите поне от едната страна. За това имам крака а и по този начин когато ще стоят продължително време ги спускам на 30 см. да ми е пътеката от земята.Предпочитам да си играя малко повече време с вдигане и пускане но да ми е удобно, и работата винаги да ми носи удоволствие, за което и допълнително спомагат тези моменти.
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145245-big.jpg
Прегледи:      1202
Размер:	639.6 KB
ID:	572
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145272-big.jpg
Прегледи:      1191
Размер:	190.7 KB
ID:	573
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	031145261-big.jpg
Прегледи:      1188
Размер:	401.6 KB
ID:	574

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Браво dankov ! Много рационална мисъл има при теб.
    Малката сива мачтичка какво е ?
    Този пост е редактиран от jordanov; 02.01.2014 в 21:47.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 11 от 31 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •