Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 253
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Зарко извинявай за тона, но от доста време съм счетоводител на земеделски производители и има моненти когато дойде някой от тях и почва да филосовства за нещо, което не разбира щото чел нещо някъде.
    Не се сърди на Зарко, Саша!
    Ако му прегледаш постовете, те всички са такива. Къде може да не плати, къде ще му излезе по-тънко, как винаги е прецакан, колко е нещастен....Законът "не вярва на сълзи"....А Зарко и тая година ще намери "своя" Трифон Банев, а после ние ще четем до втръсване неговия хленч....
    Предложи му да му изготвиш годишната данъчна декларация срещу съответното заплащане, разбира се ....и приключи да му обясняваш! Той утре пак ще пита....

  2. #62
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Цитат Първоначално публикувано от sasha_lalova
    Зарко извинявай за тона, но от доста време съм счетоводител на земеделски производители и има моненти когато дойде някой от тях и почва да филосовства за нещо, което не разбира щото чел нещо някъде.
    Не се сърди на Зарко, Саша!
    Ако му прегледаш постовете, те всички са такива. Къде може да не плати, къде ще му излезе по-тънко, как винаги е прецакан, колко е нещастен....Законът "не вярва на сълзи"....А Зарко и тая година ще намери "своя" Трифон Банев, а после ние ще четем до втръсване неговия хленч....
    Предложи му да му изготвиш годишната данъчна декларация срещу съответното заплащане, разбира се ....и приключи да му обясняваш! Той утре пак ще пита....
    Оффффф, пак ли ти бе философе. Аман от хора дето нямат какво да правят и ръсят простотии. Казах ти вече, изобщо не ми дреме какви глупости пишеш, не се хаби акъла ... ама пък то може да се хаби нещо, което го има ...

    Саша, лошо няма от тона ама да знаеш и с кой говориш е хубаво. Последното ми нещо е да съм ЗП. Работата ми е такава, че доста счетоводители съм коригирал в някои аспекти. Няма нужда от сарказми. Никой не знае всичко и форумите са за това - да се обсъждат проблеми и да се стига до някакъв извод и да си помагаме.

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Здравейте,
    Тези дни трябва да решим един въпрос.

    Кой вариант е по-удачен и икономичен, за да узаконим продажбата на мед (и пчелни продукти) - директна по принцип, че не можем само на познати да го разпродадем.
    За отваряне на фирма знам, че в края на годината е най-добре.

    Като земеделски производител или като фирма(последната и за други дейности може да ни потрябва)?

    За ЗП - може ли работещ да се рег-ра и каква е разликата с безработен? За безработен по спомен са около 70лв на месец, други разходи има ли?

    Само със сертификат не става ли? За да ми го издадат какви документи ще ми трябват? Ако меда ми е от различни места?

    Искам като си пусна обява някъде да дишам спокойно - иначе санкцията не знам каква е, но сигурно не е малка?! Мисля и сайт по-натам да си направя.


    Благодаря

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Когато задаваш въпроси добре е да прецизираш нещата. И най-напред трябва сам да решиш какво точно искаш. Тогава ще получиш пълен и изчерпателен отговор.

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Разбирам, ще се опитам с няколко кратки въпроса да конкретизирам.


    За какъв обем пчелин е рентабилно да се регистрираш като ЗП?

    За да продавам директно мед, доколкото разбрах трябва да се рег-рам като ЗП и в БАБХ?

    От което следва, че не мога само с рег-я на пчелина във вет.служба + сертфикат да продавам мед?

    Като разходи колко възлиза да си ЗП (регистрация, месечни задължения)?

    Има ли разлика в осигоровките ако си работещ + ЗП и само ЗП?

    Какви са задълженията на ЗП/стопанина? (понеже има идея да се регистрира член от семейството, който не е постоянно в крак с развитието на нещата и затова питам на чие име трябва да е по-добре - на баш пчеларя ли?)

    В коя част на годината се подновява регистрацията? (чудя се да изчакам ли тази година да отмине)

    Ако искам през собствена фирма да пласирам меда - пак ли трябва да съм ЗП? ЕТ или ООД е по-скъпо като разход от ЗП, но все пак искам да знам.

    Благодаря

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Тези въпроси са си за счетоводител :D !
    Много условности има.Надали ще се намери тук някой, който да те запознае в подробности и изчерпателно.

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    За всички въпроси има достатъчно инфо във форума!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    В момента на регистрираните пчелари ката зп дават по 12лв. субсидия на семейство.Поне така ми каза човек който взема субсидия
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    С регистрирането като ЗП трябва да се плащат и осигуровки. За ЗП те са върху минимална работна заплата независимо дали работиш или не.Е ако се осигуряваш на максимален осигурителен доход тогава осигуровките отпадат. Ако се регистрираш като ЕТ плащаш на почти двойно по-голяма сума. За ООД е малко по-различно и тук някой вещ във счетоводството може да те открехне. Регистрацията на пчелина-животновъден обект се извършва в ОДБХ. Във форума надълго и широко е описано как става. Кое и как се заявява е описано подробно в наредба 27.
    Питаш за какъв обем пчелин е рентабилно да се регистрираш като ЗП. Всичко е въпрос на лични сметки и тук няма как да получиш еднозначен отговор.
    По принцип няма проблем да регистрираш като ЗП друг член от семейството. Аз лично точно така съм направил, въпреки, че от финансова гледна точка по-добре щеше да съм аз, но пак казвам всичко е въпрос на лична преценка.

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    29
    Какви други привилегии могат да се ползват освен тези 12лв?

    Обмисляме дали да не регистрираме баща ми, който е трудостроен, ще се плащат само 16лв и нещо?!

    Третия вариант е ООД, там само рег-я на пчелина и сертификат ще ни трябва - така ли?

    Лесна ли е смяната на лицето, което ще е рег-ран като ЗП, в края на март ли може да се направи това или след 12месеца?

    ПП: Не ми стана много ясно като ЗП какво количество мога да продам на дребно - някой ми казва че само ако е над тон трябва да е 60% към прекупвач...
    Искам да го продавам на дребно.

 

 
Страница 7 от 26 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •