Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 253
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Днес ходих до горското и подадах заявление за ползване под наем един декар в гората за създаването на пчелин. наема е 12лв. на месец. Сега ще чакам горския да ми се обади да намерим място за пчелина.
    Някой случайно да е кандидатствал за млад фермер и да е бил одобрен

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Извинявам се за глупавите вапроси но ме притеснява още един въпрос,относно изкопуването на меда дали трябва да си юридическо лице за да можеш да си продадеш меда на прекупвача там предполагам че той трябва да ти даде някакъв докоменд колко мед ти е вземал за да отчетеш реална дейнос на пчелина,демек че като земеделски производител си изкарал това лято 2000кг.мед примерно или нещо подобно
    Издава се договор за покупко продажба от името на земеделдсия производител. Попълва се декларация че си регистриран като такъв с пчелин №..... , и Приемно предавателен протокол че фирмата или лицето което купува медът го е приел от земеделският производител

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    20.12.2010
    Мнения
    27
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Днес ходих до горското и подадах заявление за ползване под наем един декар в гората за създаването на пчелин. наема е 12лв. на месец. Сега ще чакам горския да ми се обади да намерим място за пчелина.
    Някой случайно да е кандидатствал за млад фермер и да е бил одобрен
    Да - кажи какво те интересува

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от ludiqmaks
    Днес ходих до горското и подадах заявление за ползване под наем един декар в гората за създаването на пчелин. наема е 12лв. на месец. Сега ще чакам горския да ми се обади да намерим място за пчелина.
    Някой случайно да е кандидатствал за млад фермер и да е бил одобрен
    Съгласно закона за пчеларството не би трябвало да ти искат наем, а 12лв на месец на дкар къде дават по толкова, щото на мен ми плащат по 15 на година.

  5. #15
    Когато си правиме пререгистрация за 2011г ще ни трябва и ксж -87.
    Което трябва да е подписано от зем.производител и участаковия ветеринарен лекар и от от РВМС!
    Някой ако го има на уорд да го качи в дох че да го пишем на комповете!
    ето ги нещата които искали при прегестрацията:



  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Пререгистрация за какво? За земеделски производител ли?

  7. #17
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Аз се пререгистрирах и такова чудо не ми искаха.Всичко беше както миналата година и ми отне не по-вече от час.

  8. #18
    А нашите тук в попово го искали и не знам за кво ???
    Но е факт и колегите които са ходили за пререгистрация са ги върнали като го нямали !

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Аз също се пререгистрирах на 19.01., но и на мен такова нещо не ми е искано. Пререгистрацията не ми отне повече от 30 мин. Даже в петък - 28.01. си платих и данъка за януари в НАП по банков път!

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Това се изисква, само ако има разлика във вписаните във ветеринарния дневник брой семейства. Участвам по три годишната, и не ми приеха документите по причина, че има разминаване в бройките при регистрация на животновъдния обект т.е. началото на 2010 са 80, а в края на 2010 са 90. Наложи се да направя пререгистрация за земеделски, а ветеринарния служител ме накара да попълня декларация, че 10 семейства съм придобил от собствени отводки. Бюрокращина, но това е положението.

 

 
Страница 2 от 26 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •