Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 57
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Имам още един въпрос преди да почна да правя восъкотопилката, а именно какъв трябва да е наклона на тавичката върху, която лежи рамката?

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Не-повече от десет сантиметра е при мен, не съм го правил с някаква мисъл, така се получи. Мислех да подлагам бичме под сандъка ако дойде малко, но не се е налагало. Не, че и сандъкът е нивелиран, стои върху две стари автомобилни гуми...

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Мерси, имаш предвид 10см. разлика по ширина на даданблатова рамка.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Да, така е. Давай смело!

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Да, така е. Давай смело!
    Ок ще действам и ще чакаме слънце за проба.

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Спретнах топилката и даже работи успешно като стопих 5-6 рамки. Супер метод, безплатен и еко даже ще кажа и евро, защото сега всичко е евро!!!!!. Сега ми трябва информация как да пречистя стопения восък, защото в него попадат дребни частици от питата тъй като се напече се образува нещо като каша и малко от нея пада долу.

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    01.08.2014
    Мнения
    161
    Цитат Първоначално публикувано от walther Виж публикацията
    Спретнах топилката и даже работи успешно като стопих 5-6 рамки. Супер метод, безплатен и еко даже ще кажа и евро, защото сега всичко е евро!!!!!. Сега ми трябва информация как да пречистя стопения восък, защото в него попадат дребни частици от питата тъй като се напече се образува нещо като каша и малко от нея пада долу.
    Постави си летвички зигзагообразно докато се топи,те ще задържат частиците.При мен се получава.Е,има някоя и друга точица,но при второто претопяване всичко е екстра.И наклона да не е голям,че да ги увлича-

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150504_120417.jpg
Прегледи:      905
Размер:	211.5 KB
ID:	4255
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150505_170525.jpg
Прегледи:      894
Размер:	117.4 KB
ID:	4252

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Сложил съм една летвичка на стесняването, така че да не се движи надолу. Восъкът минава под летвата, а боклуците остават горе. Очевидно добър вариант е и няколко летви на зиг-заг.
    Във вторник беше малко облачно, но стопих 3 рамки - термометърът показваше 70-75 градуса. Залисах се и не успях да снимам.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    28.03.2015
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от сашо 38 Виж публикацията
    Постави си летвички зигзагообразно докато се топи,те ще задържат частиците.При мен се получава.Е,има някоя и друга точица,но при второто претопяване всичко е екстра.И наклона да не е голям,че да ги увлича-

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150504_120417.jpg
Прегледи:      905
Размер:	211.5 KB
ID:	4255
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	IMG_20150505_170525.jpg
Прегледи:      894
Размер:	117.4 KB
ID:	4252
    Аз съм сложил една ламаринка и под нея минава стопения восък през една цепнатина минава стопения восък, но явно я накланям повече и за това ми падат боклуци. Като чета явно може да претопя восъка втори път в топилката без да му влоша качеството така ли е? Благодаря ви за вниманието.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от walther Виж публикацията
    Аз съм сложил една ламаринка и под нея минава стопения восък през една цепнатина минава стопения восък, но явно я накланям повече и за това ми падат боклуци. Като чета явно може да претопя восъка втори път в топилката без да му влоша качеството така ли е? Благодаря ви за вниманието.
    Валтере,/ не ти пиша името на латиница ,защото ми е по лесно/ топилката е идеална.Тия летвички ги махни–губиш пространство за втора рамка,пада КПД–то, а такъв голям сандък като не събере 2 ДБ рамки,за к,во да го заобикаляш.Сега по същество–под улейчето за восъка,монтирай една мрежичка ,в/у нея сложи 3 ката тензух/може и повече/ и пей сърце.Восъка в тавичката е по жълт от лимон.Само питите да не са черни като ну.....иец.Но и за това има лек .И да дадеш супер качество восък никой не ти го признава и броя на основите е същия за 1 кг. А сега при тоя глад за восък приемат всичко,и патокито .Още нещо –слагай питите с дебелата летва надолу, по наклона,загубите са по малко.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •