Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 72
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от redbull Виж публикацията
    Ако разчиташ на куче да ти опази курника с кокошките си изгорял на 100%, уверявам те. Това животно изтребва толкова полезни птички, че аз лично го причислявам към вредния дивеч и имам постоянно заложен капан.
    Имам и кокошки и гълъби на пчелина и само кучето ги пази. Преди да взема кучето 2 пъти белките ми изяждаха гълъбите а след като го взех вече цяла година няма проблеми. А вярвай ми че е пълно с белки защото около мен има няколко запустели къщи и даже денем ги виждам как си играят там.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    А като не се вясвам зимно време по две седмици на пчелина, кой ще го храни това куче. Иначе кучето си го имам и от март до октомври е плътно там, но тогава и аз рядко отсъствам.
    Аз ходя през 2 дена заради него и използвам да поработя нещо в работилницата за пролетта, иначе какво да правя по цял ден в къщи ще откача

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Имам и кокошки и гълъби на пчелина и само кучето ги пази. Преди да взема кучето 2 пъти белките ми изяждаха гълъбите а след като го взех вече цяла година няма проблеми. А вярвай ми че е пълно с белки защото около мен има няколко запустели къщи и даже денем ги виждам как си играят там.
    Как си решил проблема с храненето на кокошевите през зимния период? На мен ми се въртят едни пъклени идей да завъдя и такива гадини. Аз съм редовна смяна и зимата ще ходя в тъмната част на денонощието. А тези гадини не могат да се хранят на тъмно като кучета, котки и др. Също и за водата.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Но пък са ранобудни,даваш храна вечерта и те си я хапват сутринта /ако им остане/ а и няма все да е такъв студ, да замръзва водата я.Кълват и сняг когато са жадни.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Как си решил проблема с храненето на кокошевите през зимния период?
    Имам познати.които напролет отиват да живеят на село и отглеждат абсолютно всичко,което се гледа в един селски двор,включително кокошки и прасе.През ноември всичко ляга под ножа и се прибират в града....Та ето ти решение за кокошките.На пролет взимаш нови и така......

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Кокошките задължително в затворено закътано помещение, дебела несменяема постеля отдолу. Южен прозорец се явява голяма екстра. Има автоматични поилки, има нагреватели за аквариуми. Има различни бункерни хранилки и т.н. При тез условия носят редовно и трябва да им се нагласят полозите както трябва. При добра подготовка може да се посещават два или един път седмично. Виж ако искаш и при руснаците, и там си имат корифеи, а и маниаци на зимното отглеждане, хах.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Как си решил проблема с храненето на кокошевите през зимния период? На мен ми се въртят едни пъклени идей да завъдя и такива гадини. Аз съм редовна смяна и зимата ще ходя в тъмната част на денонощието. А тези гадини не могат да се хранят на тъмно като кучета, котки и др. Също и за водата.
    Ходя през 2 дена, имам 3 хранилки и като ги напълня могат да изкарт по 1 седница. Водата е проблем когато няма сняг, сега им пълня сняг. Голям проблем е че в голямите минуси замръзват и се пукат яйцата и се притеснявам да не се научат да ги ядат. Иначе е супер че има истинска храна за детето.

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    06.01.2015
    Мнения
    110
    Благодаря на всички за мненията.Мисля да си завъдя джинки и токачки, ей така да си правя гъргара на душата. Такива за месо и яйца, засега все още има кой да гледа на село .Аз без това ходя всеки ден да храня зайците и кучетата. Друг проблем е,че условията са доста"полеви". Нямаме ток там и има хиляди плъхове с който още не можем да се справим с ортака.

  9. #39
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Токачките ще се справят с плъховете, в смисъл могат да се пазят от плъхове. За порове и белки не съм сигурен.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Кокошките задължително в затворено закътано помещение, дебела несменяема постеля отдолу.
    Ех наборе сигурно говориш за ферма."Моите" кокошки са под навес оградени с обикновена ограднна мрежа в/у дебела несменяема постеля от бетон.Слънце,дори и през лятото не прониква.Към момента от 15кокошки и един петел,ежедневно се събират средно по 8 яйца.Хранят се с ярма от жито,ечемик и царевица домашно мляна.Разбира се в менюто им присъства и зърно.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Снимки0003.jpg‎  

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •