Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 72
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    17.06.2013
    Мнения
    80
    Пчеларски район
    покрай павликени
    Редбул разкажи за капана с примамката яйце

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Освен че яде всичко което и попадне, белката е голям враг на мишките и плъховете, замества котките. Имам доста белки при мен, за сега не са ми правили сериозни вреди.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от 2ма пчеларя Виж публикацията
    Редбул разкажи за капана с примамката яйце
    С обикновен стъпков ги работя, много са предпазливи и трудно се ловят в тоя на снимката (ако популацията не е извън контрол вече). Та слагам яйцето за примамка и това е, чувал съм че и с ПВЦ тръба става-заровена под наклон в земята и на дъното и пак яйце, идеята е че веднъж тръгнала надолу, няма как да се обърне и излезе. Специално след като заложа капана го поръсвам с тор от гълъбите, защото обонянието и е стахотно и няма да пипне докато не изчезне подозрителната миризма. Има навика да си преяжда хванатия в капана крайник, тя и лисицата го прави това.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Здравейте колеги. Сезона върви в бяло и животинките огладняват. Ако накой има белки в района на пчелина, добре е да обърне внимание на дъната и прелките!!! Белката е серьозен играч! Справя се с някои модели мишепредпазители. В случая с този вид
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	images.jpg
Прегледи:      438
Размер:	2.4 KB
ID:	8174
    Кошерите на колега от форума са атакувани и точно този модел направо е изтръгнат от държачите. На друг модел е успяла да отвори плъзгащите се пластини. Прелките не са достатъчно високи за да влезе и се е мушнала под кошерите. Там е разкъсала мрежата на едно дъно и е посещавала често семейството.
    IMG_20170117_091646.jpg
    IMG_20170117_091536.jpg
    IMG_20170117_091253.jpg
    IMG_20170117_102836.jpg

    Семейството е било силно и е в ДБ корпус с магазини отдолу. Оцеляло е в добра кондиция и запаси с някаква загуба на пчели естествено. Животинката се е пробвала под доста кошери. Дъното е без чекмедже и тази мрежа явно не е достатъчно здрава и закрепването и също. Следите в снега говорят, че тя се връща многократно там където има храна, а първите пити са изтърбушени преди голямия сняг. Обикновенно живеят по двойки. Ранна пролет създават поколение, стават особенно настървени и не подбират храна. Трудно се отказват от създаденото леговище. Хубаво е, че ловят мишоци. А бе... ни с тях, ни без тях...
    Късмет на всички и безпроблемно зимуване.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Пролетта на 2015-та имах проблем с белките, като чета поста на колегата имам чувството, че някой преразказва моята история. За съжаление единствения начин да се оттървем от тях не е много хуманен.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Има и хуманен начин. Взимаш си куче и понеже е по силен хищник белката ще смени ловния район.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има и хуманен начин. Взимаш си куче и понеже е по силен хищник белката ще смени ловния район.
    А като не се вясвам зимно време по две седмици на пчелина, кой ще го храни това куче. Иначе кучето си го имам и от март до октомври е плътно там, но тогава и аз рядко отсъствам.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Има и хуманен начин. Взимаш си куче и понеже е по силен хищник белката ще смени ловния район.
    Ако разчиташ на куче да ти опази курника с кокошките си изгорял на 100%, уверявам те. Това животно изтребва толкова полезни птички, че аз лично го причислявам към вредния дивеч и имам постоянно заложен капан.
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Пусни снимки на капана и как работи.Аз също имам проблеми с тая твар.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    14.04.2013
    Мнения
    162
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от pepikan Виж публикацията
    Пусни снимки на капана и как работи.Аз също имам проблеми с тая твар.
    https://www.youtube.com/watch?v=O1Fz-jahB_U Аз използвам същия капан и за стръв-яйце(с месо рискуваш да осакатиш котките в махалата).
    ...when a man lies,he kills a small part of the world

 

 
Страница 3 от 8 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •