Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 62
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna
    човек трябва да прави това в което е специалист, или поне си мъсли че е такъв. Дърводелец прави кошери, пчелар гледа и обслужва пчелите. Всеки има хляб и труд, ако променяме нещата ще останем гладни. Не говоря за тези които правят 2-5 кошера на година, това за занимавка на ръце идеално, но когато става дума за 50 и повече? какво си мислите?
    Много хубаво казано, но българската действителност е съвсем различна. Да не мислите, че на пчеларя му е много приятно вместо зимата да си отдъхне от къртовския труд през лятото, да се занимава с правене на кошери? Никак даже. Не може да си го позволи. Пчеларството не е доходоносен бизнес за най-голямо съжаление. А програмите стигат до малцина, като голяма част от това малцинство даже не са пчелари.

  2. #42
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Цитат Първоначално публикувано от Bee Varna
    човек трябва да прави това в което е специалист, или поне си мъсли че е такъв. Дърводелец прави кошери, пчелар гледа и обслужва пчелите. Всеки има хляб и труд, ако променяме нещата ще останем гладни. Не говоря за тези които правят 2-5 кошера на година, това за занимавка на ръце идеално, но когато става дума за 50 и повече? какво си мислите?
    Разделението на труда е това което движи прогреса,НО.................има едно голямо Българско ,,НО".В началото и аз купувах кошерите си,и то при условие че баща ми е добър дърводелец.Първо попаднах на кошер чието дъно бе направено от дъски долепени една до друга,без нут ,без перо.Купих от друг производител и по думите на продавачката са печелили награди по изложения.Взех плодника и го поставих в колата,от четири крака три паднаха.прехвалената им стока бе с крака захванати към плодника с видия показваща се на 5-6 мм от крака.Това преля чашата и вече втора година съм на кошери собствено производство.

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Аз и баща ми си ги правим сами имам абрихт с циркуляр
    не, че не бих си купувал но на тези цени е непосилно за мене
    а и както чета качеството е далеч от цената поне по коментарите
    затова се занимавам с неприсъща ми дейност и ми отиват почивните дни

  4. #44
    Правя си ги сам, все пак с дърводелство и мебелно производство си изкарвам хляба.

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Вчера ходих в една фабрика в Болкана, гледах кошери, доволен съм от качеството и цената на кошери, нямам забележки, но има малка проблема, прекалено е далеч, трябва във Варна да соберем заявка за кошери за целият камион и да разделим транспортни расходи тогава ще дойдем на цена, цена на кошер на склада производител - 65 лева. Дъно, плодник ДБ, магазин ДБ, табла, капак. Според мен качество е много добро, нищо не излиза, не стърчи, ъглите и диоганали са точни, первази вкопани и залепени, материал е сух,личи че фабрика специализира производство на кошери в отделно перо. капацитет е 300 кошера на месяц, но по мая приценка могат да правят 450 на месяц. Поръчих на тях 100 дъна които исках, ще ги имама след 28 април, това мен устройва, ще направя снимки и ще ги публикувам в форума. Има и подобри в производство и цени от мен. Това мен радва и мисля че повече няма да произвеждам кошери за себеси, има на кой да ги поръча.

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Днес ги довърших.В близките дни ще ги боядисам.


    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Поздравления с тези триъгълни летвички доста игра е паднало докато ги слепиш
    а може ли снимка само на дъното ?Надявам се да видя някоя нова идея как да си правя моите.

  8. #48
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    материала за 1 кошер с пълното убурудване ми е около 90лв Ако не си ги правех сам щяха да ми искът по 50лв за майсторлък.Сметнете по 300 кошера къде отива.По добре човек да е къдърен и да си ги прави сам отколко да чака на качеството дето го няма от 20 години в БГ.Качеството с което си ги правя не може да стъпи и на половина на производителите в БГ.(95%са некъдърници или ментарджии).Трябва човек да се научи да си вярва на ръцете!!!

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Боян Бумбалов
    ).Трябва човек да се научи да си вярва на ръцете!!!
    Предпочитам някой който може да ми направи кошерите отколкото да остана без пръсти докато се науча.

  10. #50
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Моли се да не попадаш на пишман майстор, защото и това го има в България. Едни 30 броя чисто нови кошери, купени преди месец, се разсъхнаха за по-малко от 1 седмица след като ги сложих на поляната. Отвориха се едни цепки, достатъчни да минават пчели. Иначе кошерите си бяха хубави и на пръв поглед бяха много качествени.

 

 
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •