Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 62
  1. #31
    Аз си понакупих машини и като направих първия корпус и се загледах в него незнаех какво е това :D Вече корпусите ми ги прави един приятел а другите неща си ги купувам от хора които знаят какво правят.Видях че един колега пише че обръща ръчният цуркуляр на стойка,искам да кажа че така поставен става най опасната машина,в упътването го пише.

  2. #32
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    И аз ги изработвам , като материала също си добивам сам : върби , акация , липа , клен , като обикновенно ги смесвам - става здраво и ... траино , което е относително ! Стигнах до извода , че по кошера нетрябва да има излишни первази и др. , които да задържат влага , а покрива да има "стрехи" , като предната надхвърля прелетната дъска !
    би ли показал твой кошер по подробно, интересно ми стана как изглежда

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Аз съм строителен работник и по обектите има различни материали с които биха могли да се направят кошери, сега събирам пърчета от плоскости с които правят кофраж и ще пробвам да направя един от тях да го тествам колко ще издържи.Купил съм си само първият си кошер ДБ , после направих 25 броя многокорпусни с подвижно дъно тоест магазините на ДБ сега практикувам с тях, имам единствено абрихт с циркуляр.

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Аз си понакупих машини и като направих първия корпус и се загледах в него незнаех какво е това :D Вече корпусите ми ги прави един приятел а другите неща си ги купувам от хора които знаят какво правят.Видях че един колега пише че обръща ръчният цуркуляр на стойка,искам да кажа че така поставен става най опасната машина,в упътването го пише.
    Всички машини са опасни!Няма безопасна машина!Аз също си ги правя сам и ми доставя голямо удоволствие.Вече знам слабите точки и коригирам каквото мога.Прелките примерно ги правя от акация и бук.Краката също от акация.Первази вече не си играя да правялЛР на 3 корпуса ми стъпва на не повече от 30лв.Фарарите ми излизат малко по скъпички,защото изискват повече елементи.
    1000 пчелари - 1000 технологии

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607


    Последните ми творения.В тях прехвърлих тазгодишни отводки.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  6. #36
    Цитат Първоначално публикувано от doviciozo
    Аз си понакупих машини и като направих първия корпус и се загледах в него незнаех какво е това :D Вече корпусите ми ги прави един приятел а другите неща си ги купувам от хора които знаят какво правят.Видях че един колега пише че обръща ръчният цуркуляр на стойка,искам да кажа че така поставен става най опасната машина,в упътването го пише.
    Не става само с ядене...... :D
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    61
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Аз съм строителен работник и по обектите има различни материали с които биха могли да се направят кошери, сега събирам пърчета от плоскости с които правят кофраж и ще пробвам да направя един от тях да го тествам колко ще издържи.Купил съм си само първият си кошер ДБ , после направих 25 броя многокорпусни с подвижно дъно тоест магазините на ДБ сега практикувам с тях, имам единствено абрихт с циркуляр.
    Как си правиш без фреза фалцовете където стъпва покривната табла или ушичките на рамките????

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    14.05.2012
    Мнения
    138
    Цитат Първоначално публикувано от Б.Медаров
    Цитат Първоначално публикувано от mityo79
    Аз съм строителен работник и по обектите има различни материали с които биха могли да се направят кошери, сега събирам пърчета от плоскости с които правят кофраж и ще пробвам да направя един от тях да го тествам колко ще издържи.Купил съм си само първият си кошер ДБ , после направих 25 броя многокорпусни с подвижно дъно тоест магазините на ДБ сега практикувам с тях, имам единствено абрихт с циркуляр.
    Как си правиш без фреза фалцовете където стъпва покривната табла или ушичките на рамките????
    правя ги същите както са оригиналните едно към едно , фалцовете ги правя с подвижният плот на циркуляра като задавам нужната дълбочина и съответно въртя детайла става по бавно но ми доставя удоволствие от това което правя с най малък брой машини, само не ги шлайфам кошерите но мисля че и така са добри


  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    човек трябва да прави това в което е специалист, или поне си мъсли че е такъв. Дърводелец прави кошери, пчелар гледа и обслужва пчелите. Всеки има хляб и труд, ако променяме нещата ще останем гладни. Не говоря за тези които правят 2-5 кошера на година, това за занимавка на ръце идеално, но когато става дума за 50 и повече? какво си мислите?

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Цитат Първоначално публикувано от Станко Ставров


    Последните ми творения.В тях прехвърлих тазгодишни отводки.
    много са готини.

 

 
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •