Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 62
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    25.12.2010
    Мнения
    2

    ......

    С малко инструменти си ги правя с материал от магазина. Без рамките до боя ми излизат около 40 лв. ЛР-а, и 30лв. ДБ-а.Честита коледа на всички колеги, живот и здраве, берекет. :D

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Пчеличко
    Да изработиш кошера е още едно от удоволствията в пчеларството !!! :D
    Да бе. Аз пчелар ли съм или дърводелец. На мен дърводелската работа ми е най-неприятна. Няма тръпка в нея.
    Ако имаше как да се оттърва от чукане на дъски, обтелване на рамки, боядисване и тем подобни, и целогодишно да се занимавам само с пчелите.... ехаа
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #13
    Е защо да няма начин? По магазините се продава всичко, има и наемни работници wink; .

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    14
    Правя си съм кошерите.Кога отдъски от разковани сандъци кога от талпи-както дойде.Машините-абрихт 250мм с цирколяр,ръчен цирколяр,който понякога слагам на стойка щото пи писва да махам и слагам цирколяра на абрихта и ще малко ръцни машинки.Хубавото когато си копува човек кошери,че когато не пасват има кого да псува!
    lz2iry 30 бр ЛР

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    21.02.2011
    Мнения
    48
    Сам си ги правя от талпи 4мм.,та нали това е половината удоволствие от пчеларството,а ако не трябваше да ходя и на работа и имах повече време эа пчелите.........мечти,мечти wink;

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат

    Всичко сам правя

  7. #17
    Цитат Първоначално публикувано от milko_enev
    в началото поради липса на средства купувах стари/ремонтирах и заселвах-неблагодарна работа/.сега си ги правя сам с една единствена машина -абрихт и циркуляр 250мм.естествено имам и ръчни инструменти-ел.ренде,винтоверти-2бр.,дрелка,лентов шлайф,виброшлайф,ръчен и пневматичен такер,оберфреза.
    Колега,може ли да качиш фото на оберфрезата и да обясниш какви операции правиш с нея по кошера? Предполагам вадиш фалцове с нея и разни улеи и канали.....С ръчния такер може ли да се коват по-големи детайли от рамки???
    Предложение към автора на темата - ако е възможно добавете и трета опция " купувам и изработвам",защото има такива като мен които едни неща си изработват ,а други купуват.....

  8. #18
    Цитат Първоначално публикувано от musi

    Всичко сам правя
    Аферим ,Мустафа!!!Златни ръце имаш ,аркадаш!!!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Вчера и днес и аз спретнах един 12р ДБ.Остава да го шлайфам и боядисам.Материала не беше особено качествен но пък е сух.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Цитат Първоначално публикувано от Даниел Йорданов
    Цитат Първоначално публикувано от musi

    Всичко сам правя
    Аферим ,Мустафа!!!Златни ръце имаш ,аркадаш!!!
    нормално щом е от гр кубрат ,града който е единствен в областа с училище за дървообработване и мебели

 

 
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •