Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 54
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Така е колега в крайна сметка каквото ти е в главата това ще направиш. Важното е да си вярваш. И съм сигурен че впоследствие поне 4,5 пъти ще правиш подобрения. Аз всяка година преправям нещо по моите ДБ, капаци, тавички, дъна,... практиката учи. След време като разбереш че храненето е много важно ще започнеш да преправяш кошера за лесно хранене и прочее.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Мога да ти кажа БРАВО! Значи, гледах подобието на Макреева и ми се видя малък плодника. Твоето решение е супер! Дали ще се качи майката в магазина да снася!? Малка е вероятноста, може да стане ако не стигнат питите в плодника. Восъчните основи не са никакъв проблем за завъртане на 90 градуса. Въртял съм ги, при РД градят без проблем основите.
    Може ли да качиш по големи скици с рамерите на 12р и два магазина 14р. Благодаря!
    Ще кача детайлни чертежи, в момента, в който са напълно готови - още работя по тях.
    Иначе и мен единственото, което ме притеснява вече е дали ще се качат в магазина през толкова висок меден венец. Ако нацапам питите в магазина с мед
    дали няма да им подейства мотивиращо да се качат?

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    ОК. За краката има един вариант, който може да ти хареса, колегата ingivo го е показал в едно клипче в темата за лежаците.
    търсих варианта на ingivo в темата с лежаците, ама не го открих. при този вариант краката са изнесени така, че да стъпят магазините добре върху тях.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    От моите наблюдения, медения венец не спира пчелите да се качат в магазина. Той, венеца ще намалее много при наличието на пило.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Има публикации,които твърдят,че медения венец пролетта води до роево настроение.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Въобще, какво толкова има в този кошер ,освен да мачкаш пчелите докато вадиш рамката.В България не е толкова суров климата , че да се барикадират така пчелите.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    26.03.2012
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Въобще, какво толкова има в този кошер ,освен да мачкаш пчелите докато вадиш рамката.В България не е толкова суров климата , че да се барикадират така пчелите.
    измислил съм как да не мачкам пчелите (и подозирам, че не само аз) , а при средна зимна смъртност 25-30% при позпознатите ми пчелари през последните години (без тази зима) , ми се ще да не се притеснявам всяка зима : )

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Владислав Виж публикацията
    измислил съм как да не мачкам пчелите (и подозирам, че не само аз) , а при средна зимна смъртност 25-30% при позпознатите ми пчелари през последните години (без тази зима) , ми се ще да не се притеснявам всяка зима : )
    За смъртност 30% последният виновник е кошера. За 12 години имам 3 умрели кошера от глад, но от акар и нозема са в проценти. Ако си държиш пчелите здрави и силни и по дърветата ще зимуват.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Владислав, Средков разказва все за топло разположение на питите, какви са причните да избереш студено. (Ако правилно си мисля, че топло разположение е когато пититите са успоредни на стрната на кошера, на която са прелките, а студено разположение е когато са перпендикулярни като на твоите чертежи)

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Моето мнение е, че са много входовете так се ангажира голям брой охрана на тия входове.На магазина входа когато се ползва(по голям период) от пчелите който преминават губят връзка със майката и ?
    Милен Михов

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •