Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 31
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    В кафето е пусната метална решетка до бара, отделяща го от другата площ и масите са зад нея, т.е около стълбите няма кафе. Вероятно заради пушенето. В кафето се влиза от отделни входове от външната страна на сградата.
    Не се сетих да попитам как ще е по време на изложението...

  2. #12
    bumbalov
    Guest
    Организирам с собствен превоз за желаещи от Бургас до Плевен за 12.02.2011г.Трагване от Бургас 5ч сутринта.Час на вращане от Плевен 15.30ч.Превоза се извършва с микробус,15 местен.Цена за отиване и вращане -30лв.За справки 0893 87 77 65

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2011
    Мнения
    9

    Международното изложение „Пчеларство – Плевен 2011”

    Търся си трима спътници за изложението от Бургас или региона. Идеята ми е да пътуваме 4 човека с автомобил и да си поделим пътните. Тръгваме в събота 12,02,2011 в 06ч от Бургас,в 10 пристигаме в Плевен,разглеждаме изложението и на същата вечер се прибираме в Бургас. Ако има желаещи моб. ми номер е 0889912361/0898427575 или ми пишете.

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Голамя навалица нищо не може да разгледаш на спокойствие от всякъде те блъскат.Много тясно ми изглеждаше за големия интерес който има.Иначе видях доста интерсни неща , но не можеше да се разгледат нормално.Догодина ще отида в последния ден 2 часа преди да затвори изложението.

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    24.12.2010
    Мнения
    43
    Тогава пък повечето неща са прибрани.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Дано да го направят някаде на по широко догодина.

  7. #17
    И ние бяхме преди обяд, но след него разгледахме на спокойствие.

  8. #18
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Аз бях в петък и днес. Вчера имаше по-малко хора и успях да разгледам на спокойствие. Имаше лекции за биологично пчеларство на Димо Димов и един руснак. Днес беше пълна лудница. Особено преди обяда. Постоянно някой ме блъскаше. Долният етаж стана доста задимен и неприятен за непушачи. Останах възхитен от познанията на доц. Гургулова, която в двучасова лекция разясни диагностиката, разпространението и начините на лекуване на основните заболявания по пчелите. След нея имаше чудесна лекция на сръбския професор Мича Младенович за продуктивно пчеларство. В нея той проследи развитието на семейството, като за всеки момент от развитието предлагаше конкретни действия на пчеларя и казваше с колко процента може да се увеличи добива на мед от съответното действие. За съжаление неточния и непрофесионален превод на Котларски от сръбски език забави много лекцията и притъпи обаятелността на чудесното чувство за хумор на сърбина. До колкото съм чувал и миналата година котларски е превеждал доста неточно на Чорбич. Дано се намери кой да му каже, че не може да превежда от сръбски език!
    На мен лично ми стана и още нещо ясно - че сме доста назад и от Сърби, и от Турци. Иначе сме с голямо самочувствие, но не можем да произведем нищо на конкурентни цени.
    Тодор Тодоров

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Да наистина имаше доста хора и да си купиш нещо трябваше да си пробиваш път с лакти.Имаше доста неща полезни и необходими в нашата дейност.Аз лично бях много удоволетворен, защото се запознах с част от колегите във форума и ми беше много приятно да си поговорим.Приятни и мили хора, който от септември до сега бяха част от моят виртуален свят с който лягах и ставах.Заредихте ме с енергия приятели.Благодаря ви за приятния спомен и с нетърпение чакам следващите ни срещи.Благодаря още веднъж, че се срещнахме и за това, че ви познавам.Убедих се че пчеларите са все хубави хора.Ако имате нужда от помощ съм насреща, в границите на моите възможности.Живи и здрави тази среща ще остане в съзнанието ми завинаги.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #20
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз бях много разочарован от организацията. Бях в петък.
    Гояма блъсканица, тясно пространство не може чоек да се размине. На един щанд се чакаше по половин час само за да може да се добереш отпред и да видиш какво има на него. Имах чувството че всекви хора се беха събрали там - всекви дядки тръгнали с двата бастуна,-къде ве?, и с по 1-2 кошера, отишли само за да си купят лентички и да разглеждат. Ей, като ти се изпречи един такъв отпреде и гледа..., и ни напред ни назад.
    Асортимента на стоки също беше много слаб. На щандовете имаше само онова, което българина е свикнал да купува. Главно се продаваха лентички, рамки, кошери, була и тем подобни и тук таме се купуваше инвентар като ценрофуги, вани за разпечатване... Вместо културно събитие, на мен ми заприлича повече на битпазар.
    Жалко.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •