Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 70 ПърваПърва ... 195967686970 ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 692
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    https://e-pchelin.blogspot.com/2016/03/1001.html

    Който не го мързи да си го свали. И от мене да мине!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #682
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    В единия ми капан е имало посетители, изградили са колкото длан на ръката и са са заминали

  3. #683
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Преди години като хващах рояци ползвах празни кошери с по някоя и друга рамка вътре и шишенце с пророй което изпаряваше с фитил миризмата,бях събрал сигурно на цялото село рояците при мен,лошото дойде Август същата година когато при част от тези същите рояци се прояви Американски гнилец,изгорих ги заедно с кошерите и от тогава рояци не хващам
    Не знам защо горите кошера! Виждал съм заселен кошер, след американски гнилец без никаква процедура за обеззаразяване и няма глнилец след това! Аз си обгарям кошера след умряло семейство. Да се гори, е безмислено за мен!
    Залагам капани и досега рой с гнилец съм хващал края на Юли-началото на август. Но това не е рой, а семейство бягащо от заразен кошер!

  4. #684
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Не знам защо горите кошера! Виждал съм заселен кошер, след американски гнилец без никаква процедура за обеззаразяване и няма глнилец след това! Аз си обгарям кошера след умряло семейство. Да се гори, е безмислено за мен!
    Залагам капани и досега рой с гнилец съм хващал края на Юли-началото на август. Но това не е рой, а семейство бягащо от заразен кошер!
    Горя кошерите заради горчивия опит който имам с АГ,явно не си се сблъсквал с АГ колега.В предходни години също ми се е появявал кошер с АГ тогава обгориг въпросния кошер и следващата година сложих отводка в него която също се разболя от АГ и изгорих всичко,от 5-6 години насам АГ нямам,от колеги от моя раьон не смея никаква екипировка да вземе та камоли рояк да хвана.

  5. #685
    Потребител
    Регистриран
    24.04.2017
    Мнения
    88
    Пчеларски район
    Лакатник, Козлодуй
    @FreeBSD
    Жалко, но може да е за добро... Няколко въпроса - колко и какви пити имаше в капана? Основи? Колко време смяташ, че се е задържал роя?

  6. #686
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Капани с пити ползвам само около пчелините ми за мойте който роят, ориентирани северно и източно от тях. Около вода и на припеци със редки круши слагам тръвни на 1,5 -2 м. височина.На такъв именно починали и заминали

  7. #687
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Брей, голяма тишина тук. Явно нямат време хората, хващат и нямат време за писане.Ако някой не хваща, да отива край пчелина на някой хоби пчелар, там е истината. При профитата, не се роят.

  8. #688
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ... При профитата, не се роят.
    По-скоро си траят.А си имат и достатъчно инвентар при "липсата на зимна смъртност" и си прибират каквото успеят.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #689
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз съм с два роя засега напред, единият обаче е мой, така че не се брои, и то благодарение на жената, че го забелязала да излиза и ми се обади, бяхме се обезбирили с едни съседи и решихме да възстановим бирения баланс в организъма, и жената ме организира набързо, той пък се хванал до пътя на един клон на 2 метра, запалих щила и го прибрах, а другия е чужд, на 6 рамки ДБл, влезе си директно в празния кошер без да се потя хич.

  10. #690
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мен като тая година не е било,голяма ГРЕДА. 0 чужди до днес ( миналата година бяха 22 до края на месеца) , едва днес забележим интерес към 3-4 капана.
    Иначе от мойте си ройх 2 гозили на 6 рамки, като ги наказах да стоят в тръвни

 

 
Страница 69 от 70 ПърваПърва ... 195967686970 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •