Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 68 от 70 ПърваПърва ... 18586667686970 ПоследнаПоследна
Резултати от 671 до 680 от общо 692
  1. #671
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди ден и аз се постарах да сътворя капан за пчели и да го поставя. Ей, това като тръгне някакво течение/мода било голяма работа. Не, че ако отделя по една рамка от кошер, няма да направя цял пчелин, но то краста. Та да видим как ще се представя. Мястото е малко шантаво, но да опитам.
    Аз пробвах миналата година, но като закоравял карък, уцелих неройлива година.

  2. #672
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Преди години като хващах рояци ползвах празни кошери с по някоя и друга рамка вътре и шишенце с пророй което изпаряваше с фитил миризмата,бях събрал сигурно на цялото село рояците при мен,лошото дойде Август същата година когато при част от тези същите рояци се прояви Американски гнилец,изгорих ги заедно с кошерите и от тогава рояци не хващам

  3. #673
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Преди години като хващах рояци ползвах празни кошери с по някоя и друга рамка вътре и шишенце с пророй което изпаряваше с фитил миризмата,бях събрал сигурно на цялото село рояците при мен,лошото дойде Август същата година когато при част от тези същите рояци се прояви Американски гнилец,изгорих ги заедно с кошерите и от тогава рояци не хващам
    Преди повече от десет години един възрастен пчелар ми разказа подобна история.Беше изгорил над 50 кошера. От тогава мерак за рояци нямам. "Страх лозе (пчелин) пази!"
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #674
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тук някъде съм чел, че се роят само силни и здрави семейства. Изключвам избягалите наесен.

  5. #675
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Така казва и Николай Николаевич - че болни и слаби семейства не се роят, а само силните и здравите....според мен някой от рояците е нападнал болен от АГ от някой съседен пчелин и донесъл заразата...но и така и така, ако в района има АГ, все някое силно семейство ще се зарази...мен не ме е страх да ловя рояци - това е голяма тръпка и удоволствие, не само заради "парите" - че един рояк на 4 рамки са 80лв, а че съм успял да го привлека и да му дам шанс за развитие после.

  6. #676
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тук някъде съм чел, че се роят само силни и здрави семейства. Изключвам избягалите наесен.
    "1001въпроса и отговора по пчеларство"-Войтех Крижан. Въпрос 435 : Как се постъпва при намиране на рой? ...
    Който е заинтригуван да търси.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #677
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    "1001въпроса и отговора по пчеларство"-Войтех Крижан. Въпрос 435 : Как се постъпва при намиране на рой? ...
    Който е заинтригуван да търси.
    При намиране на пчелен рой се опушва със сяра, защото ако се пренесе на пчелина може да зарази съседни семейства. Това накратко от книжлето. Да не се ровите де.

  8. #678
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    При намиране на пчелен рой се опушва със сяра, защото ако се пренесе на пчелина може да зарази съседни семейства. Това накратко от книжлето. Да не се ровите де.
    Давай на готово пък после "кофата все празна".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #679
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Мен, никога не са ме блазнили рояците, освен един, за който бях пуснал клип. Това между другото.
    Тази вечер около 19:00 часа пътувам семейно, прибирайки се от едно мероприятие и жената по едно време извика:
    - Ха, видях на едно дърво кошер.
    Помислих, па се сетих за Друмев и й викам:
    - Кошер е туй, ама специален, кошер-капан.

  10. #680
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Давай на готово пък после "кофата все празна".
    Нали все се оплакват, че не даваме материал, а и не всеки има книжлето. Хайде от мен да мине.

 

 
Страница 68 от 70 ПърваПърва ... 18586667686970 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •