Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 70 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 692
  1. #561
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    сложих му клонки пред дупките, като тръгнат да излизат да се спрат и огледат и да видят,че е различно, освен това пред тях на 2 метра има 3-дървета едно до друго дано забележат промените и така да се облетат за опознаване на новия район, другото хубаво според мен е, че ме разделя дълъг и широк язовир по този въздушен път от около 2-2.5 км, а и колегат който беше с мен връзва цветни пликове на тези 3 -дървета, каза че било много важно разпознавали цветовете и забелязвали разликата
    Тия глупости от къде ги чувате? Как попадате ама все на такива гурувци в занаята? Две клечки, купчина слама, няколко буци пръст...…..ако беше така то щяхме да си ги пренасяме как да е.

  2. #562
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    Ами и тук ги има писани от колегата Чанко, а и от други хора съм го чувал, а ето и колегата с цветните пликове стар пчелар, научил го това преди много години от друг по-стар от него пчелар

  3. #563
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    Ами и тук ги има писани от колегата Чанко, а и от други хора съм го чувал, а ето и колегата с цветните пликове стар пчелар, научил го това преди много години от друг по-стар от него пчелар
    Аааааа, Чанко е спец. Иначе другите ги остави и спазвай изискванията както ги "пише" в книгите. Да ти е по - спокойно.

  4. #564
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    не знам тия мероприятия дали ще помогнат, но поне няма да навредят , а аз предпочитам да загубя евентуално част от пчелите от колкото да ми ги откраднат там

  5. #565
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    а също така се надявам и на широкия язовир който ме разделя от мястото на капана и новото място

  6. #566
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    ще ги настаня веднага на постоянното им място и не бих се занимавал да ги разхождам нагоре-надолу и да ги чакам да си забравят старото място, въпреки евентуалната загуба на някоя и друга пчела

  7. #567
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    не знам тия мероприятия дали ще помогнат, но поне няма да навредят , а аз предпочитам да загубя евентуално част от пчелите от колкото да ми ги откраднат там
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    а също така се надявам и на широкия язовир който ме разделя от мястото на капана и новото място
    Ако беше оставил малко пило на мястото на капана с нов кашон, щеше да си имаш още един рояк след време.

  8. #568
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    ако това е истина, а не се бъзикаш не ми пречи утре или в други ден да го направя

  9. #569
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от darkvr Виж публикацията
    ако това е истина, а не се бъзикаш не ми пречи утре или в други ден да го направя
    Не се бъзикам. Тези които се върнат ще си произведат майка от пилото и си в джаза. Ако през това време не го шитне някой друг.

  10. #570
    Потребител
    Регистриран
    02.03.2017
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Враца
    е тия колко да се върнат хиляда пчели най-много, къв ще е тоя рояк за нищо няма да става , зимата няма да изкара освен ако го обединиш с някой за подсилка, аз мисля, че ще е по-добре след 2-дена да заложа нов капан, като се разбяга останалата пчела -защото докато бях там останаха около 20-30 пчели-а може да има такива който и да не са се били прибрали още

 

 
Страница 57 от 70 ПърваПърва ... 747555657585967 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •