Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 70 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 692
  1. #291
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Браво !
    Не съм далеч от истината , че до една година си спец .
    Понеже ме ласкаеш ще ти покажа и клипа.
    https://www.vbox7.com/play:e54259ee0b
    Няма да е до една година 101% е сигурно.Много време се иска да станеш опитен пчелар.Може и цял живот да не стигне.

  2. #292
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Скромен,както....винаги.

  3. #293
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Ето и това което обещах:
    http://nikawr.snimka.bg/hobby/bee.831702.38098258

  4. #294
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Всички знаем колега как изглежда 4 рамков рояк.Има хора ако видят подобно нещо се страхуват много.Миналата година ако си спомняш имаше една кампания срещу пчеларите.За малко да се втълпи на хората,че пчелите са убийци и опасни.Много скоро очаквам пак подобна кампания.

  5. #295
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Понеже ме ласкаеш ще ти покажа и клипа.
    https://www.vbox7.com/play:e54259ee0b
    Няма да е до една година 101% е сигурно.Много време се иска да станеш опитен пчелар.Може и цял живот да не стигне.
    Е , ще си говорим през 2018 .

  6. #296
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Колеги, купона във Варненско още не е свършил. Вчера имам пореден рояк. Треди за един от капаните ми. Рекордьор. Шест рамков нуклеус, който при прехвърлянето на предния рой се разпадна, но аз го понаместих и заредих наново. Заобиколен е от други капани, но те си искат него,

  7. #297
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от rimisark Виж публикацията
    Колеги, купона във Варненско още не е свършил. Вчера имам пореден рояк. Треди за един от капаните ми. Рекордьор. Шест рамков нуклеус, който при прехвърлянето на предния рой се разпадна, но аз го понаместих и заредих наново. Заобиколен е от други капани, но те си искат него,
    Браво , момче !
    А , и другото си разбрал .

  8. #298
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2017
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    област Сливен, с. Чокоба
    Добър ден на всички. Дядо ми беше пчелар но почина преди 16 години преди да ме просвети. Реших отново да се опитам да отглеждам пчели затова заложих кошер ДБ 12 с 2 стари пити и 4 ВО в двора на село, напръсках с пророй. На 26.6 се хвана рой на 5 междурамия пчели. Заложих друг ДБ 10 по същия начин на 3 метра в страни и на 06.07 се хванал още един. Чета от форума и много съм ви благодарен за съветите и ви желая успешна година.

  9. #299
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2016
    Мнения
    28
    Браво Nich и аз миналата година започнах с два рояка хванати в капани по съветите на Delta.e . Октомври месец ги поналях с инвентиран сироп, защото особено едната нямаше почти запаси. И двете иззимуваха, но едната без майка и стана търтовка, достраша ме да я събера с другата и я отписах. Тази година за сега съм с още 6 рояка. А миналогодишното семейство е с 2 магазина. Изгради 5 плодникови основи и 15 магазинни. Трудно е да се работи без достатъчно инвентар.

  10. #300
    Наблюдател
    Регистриран
    22.05.2017
    Мнения
    7
    Пчеларски район
    област Сливен, с. Чокоба
    Започваме от нулата но се надявам да изградят пити че нямам нито една. Тук поне има хора готови да помагат със съвети. 4 години мъчих пчелите които останаха от дядо но нямаше кой да ми даде съвет за нищо.

 

 
Страница 30 от 70 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •