Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 70 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 692
  1. #61
    С черните пити се хваща лесно рой от дърво или на каквото се е хванал,но за капаните и молеца Ангел е прав.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Росен Младенов Виж публикацията
    С черните пити се хваща лесно рой от дърво или на каквото се е хванал,но за капаните и молеца Ангел е прав.
    Като ще сваляш рои от дърво или на каквото се е хванал по добре използваи пророи ,пита с отворено пило е като магнит за висящи на трудно достъпни места роеве ,лошото е че не винаги може да ни е под рака.Молеца е наи малкия проблем за капаните ,стършелите ,големите горски мравки ,белките наи дашните дървета обикновино са населени от мравки и винаги първо те атакуват капана и този които го слага,пчелите след като се настанят се справят с тях,молеца напада когато сложиш заразени пити с паежини хвърлени от есента .Винаги зареждам капана спресно извадени от кошера пити които подлежат на бракуване ,умирисани на пчели зацапани с клеи ,200-300грама мед за колко време се разграбва от горските грабителки че да пречат на роя да влезе,те също умирисват капана на каквото трябва и помагат.Правил съм всякакви експерименти капан само с основи капан само с стари пити капан с прясно изградени основи ,винаги се зарежда първи сандвича 2 черни посредата основа .Забравял съм капани от есента в гората на пролетта пак е влизал някои рои но само ако нама прасно заредени около него,спирам че бизнеспартнъорами че ме скинджува.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    По време на кражбата рой няма да влезе.А черните пити без пчели(рой) са инкубатор за восъчния молец и много бързо дават фира,което прави капана НЕинтересен за роевете....
    Неискам да ти давам акъл но с този капан от снимката нямаш никакъв шанс да хванеш нещо около мен ,сменяи материяла куфражни те платна не са падходящи ,пробваи от ламперия или други естествени материали,намали им обема основна грешка на аджемиите е нека да има място да се развива големия обем ги спира не че няма да влезе и там но ако забия 5-6 мои троики ДБ нямаш шанс.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    От няколко години , ловя роеве така и проблеми с нападения и молци нямам .
    http://ohotaroy.my1.ru/forum

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от валко Виж публикацията
    Неискам да ти давам акъл но с този капан от снимката нямаш никакъв шанс да хванеш нещо около мен ,сменяи материяла куфражни те платна не са падходящи ,пробваи от ламперия или други естествени материали,намали им обема основна грешка на аджемиите е нека да има място да се развива големия обем ги спира не че няма да влезе и там но ако забия 5-6 мои троики ДБ нямаш шанс.
    Вярвам ти,но вярвам и на това което виждам.Капана от снимката от 2-3 години,освен семейство ми дава и мед,а други пак от същия материал,работят повече от петилетка.Имам и от ламперия и от фазер.Просто материала и пироните са безплатни.Има и снимки някъде из форума....Чудя се дали разузнавачките на роя избират материала на хралупата или обема.Ами на Матеев 5 рамковите нуклеуси от фибран,дали роят не би предпочел тях......И още нещо се чудя-дали роевете излитат само от хралупи или може да излетят и от разборни кошери....
    И още нещо,роевете предпочитат обем 20-40 литра.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Роят се и разборните много слаби пчелари ,там роевете са малко по големи ,разознавачките решават всичко обем температурен режим на местото да не е огрято да не е трудно за летеш правят стотици полета до новото жилище трасират пътя по тяхен си начин,няколко пъти ми се е отдавало да наблюдавам как влиза роя перфектна организация идва от въздуха като змия .

  7. #67
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Здравейте,
    Миналата година поради заетост не успях навреме да сложа капаните. Кога е най-удачно да се поставят в планината около 1000 м.н.в?
    Поздрави!

  8. #68
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Когато видиш , че твоите са склонни да се роят и започнат да правят основи за маточници.По това време и на съседите ще са готови да бягат пчелите.Важното е кой ще изпусне рояци и кой ще ги хване.Затова за твоите противороеви мероприятия, за съседските капани.Това е логиката на нещата.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Благодаря.
    Аз съседи с пчели нямам - само аз гледам. Разчитам на тези които са вече в гората.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    С тях , резултата е по-бърз .
    Успех !

 

 
Страница 7 от 70 ПърваПърва ... 567891757 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •