Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 70 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 692
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    16
    Ако позволите да ви споделя моя опит с роевете. Миналата година от 8 роеловки успях да хвана 5 роя. Единият дори на терасата в квартирата. Това е клипа https://www.youtube.com/watch?v=EjieqBmsyrE
    Според мен в туби от минерална вода няма да стане. Използвам роеловки които сам си направих. Вместимостта им в литературата я посочват, ако не греша , 40л. Аз ги правя е 10 рамков ЛР или 8 рамков ДБ. Успях да си намеря стари рамки, магазинни и плодникови които много добре миришеха. Освен това всяка роеловка натърках с прополис на входа. На някои съм ползвал и примамката Пророй. Роеве хванах с и без примамката така че тя не е гаранция. Според някой автори роевете винаги летят в едни и същи въздушни коридори, използвайки магнитни полета. Препоръчва се също ако на определено място нямате попадение две три поредни години, повече да не пробвате.
    И накрая, за дивите пчели. Аз не съм чул някой да е опитомил пчела, така че според мен те всички са си диви
    Успех на всички в тазгодишният лов

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Приятелю , така ги наричат руснаците .
    Диви , буквално чужди.
    Роеве съм хващал от 6 май до 5 юни по този способ.
    На 6 май 2013 , отидох на покрива към 9 часа . Въртяха се разузнавачки , но рой все още нямаше .
    Все пак ,,Великден ,, и се прибрах . На 7 май ,сутринта , към 7.30 първите пчелички внасяха прашец.
    Доказателство за влязъл рой.
    Подарих го на колега.
    Три дни по-късно , в магазина до ХЕИ , видях някакъв разтвор и запитах бабичката за какво е . За лов на роеве .
    Отговор - 50 грама -9 лева . Паднах от смях . Колегата озадачен стои и ме гледа . Казах му - моят разтвор е 5 лева за литър !!!!

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    18.03.2014
    Мнения
    16
    Да да, по скоро чужди. Вълнуващо е особено ако си около роеловката когато иде роя .... облак от пчели

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Пчелите ако влязат втази туба от вода случаино ,на другия ден ще избягат поради сто причини температура ,трудно предвижване и други ,като изкаш да хващаш роеве от хралупите окачваш преносни съндъчета заредени с стари пити без мед и една основа 3броя е идеалния вариянт 4тери ако не ходиш да ги проверяваш често ,тава е обема които харесват ипасва наи добре на горските роеве топче прополис залепено на входа е плюс от 15 години хващам роеве 2014 беше върха.Наи важно е мястото както и в лова има си места от където минават животните ,рядки кориики с стари големи криви церове е идеалния вариянт на 2-3 метра от земята имам едно дърво рекордьор и пет капана да сложа се пълнят предполагам че е на пътя на търтиевото сборище в раьона.

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Пчелите ако влязат втази туба от вода случаино ,на другия ден ще избягат поради сто причини температура ,трудно предвижване и други ,като изкаш да хващаш роеве от хралупите окачваш преносни съндъчета заредени с стари пити без мед и една основа 3броя е идеалния вариянт 4тери ако не ходиш да ги проверяваш често ,тава е обема които харесват ипасва наи добре на горските роеве топче прополис залепено на входа е плюс от 15 години хващам роеве 2014 беше върха.Наи важно е мястото както и в лова има си места от където минават животните ,рядки кориики с стари големи криви церове е идеалния вариянт на 2-3 метра от земята имам едно дърво рекордьор и пет капана да сложа се пълнят предполагам че е на пътя на търтиевото сборище в раьона.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Мисля , че бях изчерпателен по въпроса .
    Да добавя , че през 2012 бях свидетел и на ,, бой ,, между разузнавачки -15-20 пчелки на кълбо .

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Миналото лято щях да хвана рой в центъра на Бургас,но явно собственика му го е наблюдавал.Снимах първо разузнавачките цяла седмица,а в деня на роенето дойдоха 100-тина пчели и взеха да се дупят срещу входа за ориентир,но уви. Ползвам корпус и примамка Пророй.За миналата година имам 10 улова,чужди.И аз съм виждал бой между разузнавачки.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    А аз хванах един на покрива на блока, в който живея в Русе. В капан от фазер с 4 ЛР рамки - 2 стари и 2 основи, без доп. миризми.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Браво момче !
    Давай , да обменяме мнения с колегите .
    Дано , сме полезни .

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Браво момче !
    Давай , да обменяме мнения с колегите .
    Дано , сме полезни .
    Това с "момчето" за мен ли беше?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 3 от 70 ПърваПърва 123451353 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •