Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 70 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 692
  1. #121
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    7
    Утре ще сложа, че вчера не се бяха прибрали всички пчели и около мястото се образува малко облаче от летящи пчели. Бях се подготвил за подмяна, но реших да изчакам малко да не налетят в новия и да попречат на нов рой да се настани.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Браво , колега !
    Сложи , още един капан веднага и до ден-два ще имаш нови гости .
    Оффф, същото си го мисля и аз, ама ако ме разбере Шефката и ще ми запази час при психиатър... Иначе за 1 час мога да скова още една къщичка... Абе и аз не съм лаком, съботата като ги закарам на село, вечерта пак ще сложа сандъчето на същото място и каквото-такова.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Не се коси за Шефката .
    Дай и една пита мед и си ти .

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Не се коси за Шефката .
    Дай и една пита мед и си ти .
    от тоя против забременяване който се маже на гладно

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Пчелин Виж публикацията
    Да се разпиша: от два заложени един "хванат" за сега. Ройчето е слабичко, но все пак и на орех има успех.
    Браво , колега !
    Почакай малко , и във втория капан ще има слука .

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    На майтап ,поставих два капана в пчелина.Една седмица ,всеки ден пръсках с "про рой"и ми писна.Нещеш ли ,точно тогава в единия се засели рой.Мога ли да го сваля от дървото на новото му място или трябва да правя някакви гимнастики по пренасянето?Ако има значение -майката снася.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На майтап ,поставих два капана в пчелина.Една седмица ,всеки ден пръсках с "про рой"и ми писна.Нещеш ли ,точно тогава в единия се засели рой.Мога ли да го сваля от дървото на новото му място или трябва да правя някакви гимнастики по пренасянето?Ако има значение -майката снася.
    Тъкмо започна да си мисля, че някои са на ТИ с пчелите и като зададат някакъв, такъв, никакъв въпрос и ПРИПАДАМ.

  8. #128
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На майтап ,поставих два капана в пчелина.Една седмица ,всеки ден пръсках с "про рой"и ми писна.Нещеш ли ,точно тогава в единия се засели рой.Мога ли да го сваля от дървото на новото му място или трябва да правя някакви гимнастики по пренасянето?Ако има значение -майката снася.
    Остави си го на дървото ще е като къщичка за птици.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е те това е.Единият припада ,другия -пълен с идеи.Ама така е с хора дето всичко знаят и всичко са правили.Аз как да не питам ,като рой стоял седмица ,не съм местил.Бяхте много полезни -благодарско.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е те това е.Единият припада ,другия -пълен с идеи.Ама така е с хора дето всичко знаят и всичко са правили.Аз как да не питам ,като рой стоял седмица ,не съм местил.Бяхте много полезни -благодарско.
    Ми какво ми се правиш на ощипана мома? След като е стоял известно време, пчелите вече са опознали мястото и няма как да ги преместиш на близко разстояние и ще трябва да ги носиш на ново място за 10 - тина дни най- малко и след това да ги върнеш. Това и децата от детската градина го знаят, камо ли за пчелар със "100" години стаж. Ей затова понякога ви чукам рогата, че хем не знаете, хем голям го вадите. Четете, наблюдавайте пчелите като влезете в пчелина, а не комшийките.

 

 
Страница 13 от 70 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •