Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 634
  1. #611
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ха, ха...затова пчеларството е на този хал, че всеки се самоопределя. ...
    И на мен показаните пити не ми говореха нищо за състоянието на БГ пчеларството, ама филма говори достатъчно.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А Жорко Кръстев тепърва ще мъти пчеларските среди.
    Като гледам политическите среди от какви хора се мътят-от дебил надолу...
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  2. #612
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Без синтетичните инсектициди пчелите отдавна да са при драконите
    Ей сега, пиейки си кафето и преглеждайки, какво е писано снощи тука, пред очите ми се появява следната картинка:
    Някъде, преди 30-40хил. години, върви си из гората човекът, от картинките в учебниците, по които учехме в малките класове. Леко приведен, космясъл, дъжащ в ръка пръчка със завързано каменно острие в единия и край. И с препаска от кожа, завързана най-вероятно с повет. Същия повет, който като деца пушехме из горите на родината. Та, върви си човека и дебне. Изведнъж, попада на хралупа с пчели, посяга машинално към пояса(препаската), откача пунгия и сложил медицинска ръкавица, поръсва обилно хралупата с палеоамитраз, с надеждата да дойде след време, за да обере плодовете от дейността си.

  3. #613
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ей сега, пиейки си кафето и преглеждайки, какво е писано снощи тука, пред очите ми се появява следната картинка:
    Някъде, преди 30-40хил. години, върви си из гората човекът, от картинките в учебниците, по които учехме в малките класове. Леко приведен, космясъл, дъжащ в ръка пръчка със завързано каменно острие в единия и край. И с препаска от кожа, завързана най-вероятно с повет. Същия повет, който като деца пушехме из горите на родината. Та, върви си човека и дебне. Изведнъж, попада на хралупа с пчели, посяга машинално към пояса(препаската), откача пунгия и сложил медицинска ръкавица, поръсва обилно хралупата с палеоамитраз, с надеждата да дойде след време, за да обере плодовете от дейността си.
    Да де ама тогава местил ли е пчелите от единия край на планетата до другия.

  4. #614
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Някакво ново предаване тръгва по AGRO TV ето първия му епизод ..

    https://www.youtube.com/watch?v=Cd2Oj8Z9Rck

  5. #615
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Здравейте, попаднах на един клип и ми стана интересно, защо пчеларя стръсква пчелите отпред на дъска, а не ги тръска върху рамките отгоре. По този начин е по-лесно за работа ли ? Когато трябва да се тръскат повече рамки. Той маха 3 пити със запечатано пило ...

    ето тук на 13-тата минута ..

    https://www.youtube.com/watch?v=yvQsI076MHs&t=6s

  6. #616
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Здравейте, попаднах на един клип и ми стана интересно, защо пчеларя стръсква пчелите отпред на дъска, а не ги тръска върху рамките отгоре. По този начин е по-лесно за работа ли ? Когато трябва да се тръскат повече рамки. Той маха 3 пити със запечатано пило ...

    ето тук на 13-тата минута ..

    https://www.youtube.com/watch?v=yvQsI076MHs&t=6s
    Калояне, този, ако ми падне ще го пребия с лопатата, а не да го дават по клипове. Премести 6 пити и раздразни пчелите да изпожилят цялото село. Това ще го направя за отрицателно време без да дразня пчелите и по гол задник. Как пльосна капака върху кошера само!?!? Егати пчеларя, егати чудото. Говоря за 13 минута до затварянето, другото не го гледах, няма и да го гледам. . Защо изобщо ги изтръсква тез пити!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #617
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Противо роеви метод представя, затова тръска пчелите.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #618
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Противо роеви метод представя, затова тръска пчелите.
    Човека мислите пчелите за прости. Прости ли са и дали човека правейки такива глупости не показва колко е прост всъщност!?!?
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #619
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Противо роеви метод представя, затова тръска пчелите.

    Аз разбирам много добре английски. Той посочва метод в който казва "Да се освободи място в същия корпус за снасяне на майката" като казва освен това следното "При този метод не трябва да търся майката а направо тръскам питите отпред и тя майката сама ще допълзи обратно в корпуса с пило". Това няма нищо общо с онези методи писани по българските книги, които го правят това , след като семейството е изпаднало в роево състояние и така разделят роевите пчели. ...

    Затова попитах каква е целта на това нещо, но това след като го направи, гледам взеха чак през костюма да го жилят.

    Това с капака също ми направи силно впечатление. Попадам на различни клипове, в които хората обясняват, а гледам някои ръчкат рамките, натискат ги със сила, те клопат. Мойте много ми се сърдят ако не съм много нежен. Изпадам обикновено в тежък нокаут, с бързо прекратяване на прегледа. Обаче като взех да свиквам да съм нежен, се оказа че не са толкова лоши колкото си мислех. Лош съм бил аз.

    П.С - Баща ми е с дълга коса и много обичаше да се мота пред кошерите да копае дръвчетата и да коси с бръмччща коса. Опитвах се да го накарам ДА НЕ ходи. След 2 години опити, включая ходеш като космонавт, разбра че няма да стане така ... и вече не смее да прави такива дейности и ми оставя на мен да кося и да обработвам дръвчетата. А мен не ме закачат, само че косенето става с ръчна коса като едно време и само в определено време.
    Не съм виждал по силна реакция на пчелите от това да им бръмчих с моторна или електрическа коса наблизо. Даже и да си на 10 метра, пак се вдигат да те гонят.

  10. #620
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Добре де, има ли някакви видеа, които човек може да разгледа как работят и да са ок . Май старите майстори няма кой да ги снимка да показват нещата.... Или аз просто попадам на ... Има едни български видеа, които показват нещата на парче и никога след това не дават резултатите какви са. Включително съм гледал и за демар системата ... И не мога да хвана вяра поради това . Имаше един Севдат Якуб, който така говори все едно разбира много нещата. Но като погледнах повече клипове и начина му на работа, от опита който имам в други свери, ми светна една голяма червена лампа и спрях въобще да гледам. Предполагам е голям майстор, обаче нещо не ми се нрави.

 

 
Страница 62 от 64 ПърваПърва ... 12526061626364 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •