Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 57 от 64 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 561 до 570 от общо 634
  1. #561
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това видео го гледах още когато го пуснаха и ми направи впечатление колко простовато и елементарно обяснява нещата, така че зрителя да разбере и вникне в същността на нещата. Няма го това високопарното представяне, каквото го има в много колеги, които са черпили опит от него, а сега по-велики от "началника". Е, всеки слугува на акъла си и благодарение на тия пусти субсидии, ги разследвали ДАНС. Не бе хора, това не е заради пчеларството, а за нещо друго, което вие би следвало да знаете. В какво се превърна пчеларството!?
    Не знам, какво да ти кажа... Всъщност знам, но едва ли има смисъл и едва ли, ще е нещо ново за тебе... Само си мисля, че, ако имаше малко повече хора като него, ако имаше малко повече "Дон Кихотовци", както казва Дончев, може би щяхме да живеем в маааалко по-добър свят.

  2. #562
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Не знам, какво да ти кажа... Всъщност знам, но едва ли има смисъл и едва ли, ще е нещо ново за тебе... Само си мисля, че, ако имаше малко повече хора като него, ако имаше малко повече "Дон Кихотовци", както казва Данчев, може би щяхме да живеем в маааалко по-добър свят.
    Дон Кихот казва:
    -Свободата Санчо иска жертви!

    П.П.За съжаление няма такива управници днес като цар Борис 3 де са склонни на жертва за народа.

  3. #563
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Попаднах на едно клипче озаглавено "Защо умират пчелите през зимата", големи приказки и обясняване на някакви теоритични неща, като изтъкват че основната причина е вароатозата. Но нито дума за това как се справят, нито за резистентност към препаратите. Дефакто много приказки и нищо .... може и аз да не съм разбрал.

    https://www.youtube.com/watch?v=AYODN7ERDT0

  4. #564
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Попаднах на едно клипче озаглавено "Защо умират пчелите през зимата", големи приказки и обясняване на някакви теоритични неща, като изтъкват че основната причина е вароатозата. Но нито дума за това как се справят, нито за резистентност към препаратите. Дефакто много приказки и нищо .... може и аз да не съм разбрал.

    https://www.youtube.com/watch?v=AYODN7ERDT0
    Така е, когато се събираме да имитираме, че извършваме някаква дейност, но фактически представа си нямаме от същността на истинския проблем. В последните няколко години, пчеларите са си забили главите във вароатозата и си мислят, че проблема е там. Да, и това е вярно, но проблема е на друго място. Предполагам повечето от тези майстори са открили "топлата" вода, но си траят и само локуми разтягат. И защо!? Те много добре си знаят защо. Всеки иска да яхне вълната, но истинският МЕД, за който всички претендират не е там. Та, темата е дълга и не ми се.....
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #565
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Така е, когато се събираме да имитираме, че извършваме някаква дейност, но фактически представа си нямаме от същността на истинския проблем. В последните няколко години, пчеларите са си забили главите във вароатозата и си мислят, че проблема е там. Да, и това е вярно, но проблема е на друго място. Предполагам повечето от тези майстори са открили "топлата" вода, но си траят и само локуми разтягат. И защо!? Те много добре си знаят защо. Всеки иска да яхне вълната, но истинският МЕД, за който всички претендират не е там. Та, темата е дълга и не ми се.....������������
    Някъде четох Индира Ганди преди време била решила да образова нацията да се не плоди толкова много , че как е тръгнало ще станат като марокански скакалци всичко ще ометат.Та наела тя западни специалисти те направили реклама на щастливо индийско семейство мама, тати и две дечица пред семейната къща пред семейната кола.Ама красавици ама идилия за чудо и приказ след това пуснали филма да образоват народа а той гледал гледал чесал се зад врата па попитал тия що имат само две дечица да не са болни нещо.

    П.П.Кога Индира Ганди и дедо Тоше бяха партия тия бяха къде 800милиона днес са над милиард и нещо.

  6. #566
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    П.П.Кога Индира Ганди и дедо Тоше бяха партия тия бяха къде 800милиона днес са над милиард и нещо.
    Днес,вече изпреварват Китай.

  7. #567
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Такива са настроенията и в ФБ едни са на това мисление, други не са. Аз съм на същото виждане от доста години и нямам проблеми със смъртност, контактувам с още доста колеги със бройка над 150 и те са на същото мислене и те нямат проблеми. За над 10 години пчеларсвто видях едно, има ли акар има проблеми и обратното. За съжаление съм в район с несериозни пчелари и вече почти всяка година има реинвазия. На клипа са все хора с много опит, някой от тях са завършили висше пчелсрство, други са работили в чужбина и са хора с много знания. Имам удоволсвието някой от тях да ги познавам лично, други ги познавам от ФБ и всички са много земни и приятни хора. Дори да не сме на едно мнение, винаги уважават мнението и на другия и разховорите са много приятни. В пчеларството има много проблеми, но акара е враг №1.

  8. #568
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    673
    Това е хубаво, но все пак може ли да кажеш какви са основните неща които научи от това видео ? НЕ е въпроса кой какъв е, а каква информация дава и защо.. В това видео се казва за някакъв проблем, но решение никой не дава. Нито пък споделиха практика и кога се прилага и кога не...... Най-важното тема по този въпрос според мен е третирането и резистентноста. Това е което даден пчелар го интересува. Най-важното липсва, поне за мен.

    Никъде досега не съм видял да се говори за препарати и резистентност. Сега този другия го слушам за някакви селекции. Какви селекции и породи ? Абсурдно е че нещо толкова елементарно не се разбира. Не е въпроса за пилото и за добивите. Въпроса е че ти като се мешиш в гените и вкарваш нетипични за района породи, това което правиш е унищожение. Ние хората сме глупаци и си мислим, че като смешим малко породи нещата ще станат. А всъшност разсипваме фонда локалния и затова ще има смъртност и проблеми .

  9. #569
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Това е хубаво, но все пак може ли да кажеш какви са основните неща които научи от това видео ? НЕ е въпроса кой какъв е, а каква информация дава и защо.. В това видео се казва за някакъв проблем, но решение никой не дава. Нито пък споделиха практика и кога се прилага и кога не...... Най-важното тема по този въпрос според мен е третирането и резистентноста. Това е което даден пчелар го интересува. Най-важното липсва, поне за мен.

    Никъде досега не съм видял да се говори за препарати и резистентност. Сега този другия го слушам за някакви селекции. Какви селекции и породи ? Абсурдно е че нещо толкова елементарно не се разбира. Не е въпроса за пилото и за добивите. Въпроса е че ти като се мешиш в гените и вкарваш нетипични за района породи, това което правиш е унищожение. Ние хората сме глупаци и си мислим, че като смешим малко породи нещата ще станат. А всъшност разсипваме фонда локалния и затова ще има смъртност и проблеми .
    Няма как някой да ти даде решение, всеки район е раличен. Това са пчелари а не богове. Истината е следение на симтомите на пчеите и семейсвата и навременно действие. Има и много други неща разбира се, но си нямаш на идея каква пумия се излива върху всеки опитал се да направи нещо. За породите ми е интересно, какви гени си смешвал и какъв опит имаш по въроса с гените, та знаеш кое е добре и кое не? Че ако са просто празни приказки не е хубаво!

  10. #570
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Както е казал доктора от Павликени-Всеки трябва да извърви своя пчеларски път.Наготово нищо не става.

 

 
Страница 57 от 64 ПърваПърва ... 7475556575859 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •