Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 64 ПърваПърва ... 135361626364 ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 634
  1. #621
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Добре де, има ли някакви видеа, които човек може да разгледа как работят и да са ок . Май старите майстори няма кой да ги снимка да показват нещата.... Или аз просто попадам на ... Има едни български видеа, които показват нещата на парче и никога след това не дават резултатите какви са. Включително съм гледал и за демар системата ... И не мога да хвана вяра поради това . Имаше един Севдат Якуб, който така говори все едно разбира много нещата. Но като погледнах повече клипове и начина му на работа, от опита който имам в други свери, ми светна една голяма червена лампа и спрях въобще да гледам. Предполагам е голям майстор, обаче нещо не ми се нрави.
    Той, Севдат, наистина разбира много нещата,...стига да има подходяща аудитория.
    Ама ми напомня, за ония амбулантни лекари, наводнили пътищата на САЩ, по време на гражданската война, лекуващи знайни и незнайни болести, с чудодейното лекарство...aqua destillata.

  2. #622
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Ами то точно така разправяше за "вълшебния прах, дето ги прави мортос" и като ги опуши всичко умрело и ги сипва с черпака и после се съживяват .. Ама не каза какъв е вълшебния прах, само от него може да си го купиш, мен това не ми харесва... и технологията на мухарстване както той се изразява.

  3. #623
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами то точно така разправяше за "вълшебния прах, дето ги прави мортос" и като ги опуши всичко умрело и ги сипва с черпака и после се съживяват .. Ама не каза какъв е вълшебния прах, само от него може да си го купиш, мен това не ми харесва... и технологията на мухарстване както той се изразява.
    Амониев нитрат/силитра/. Продават го във всяка агроаптека. 50-60лв. за чувал-50кг.

  4. #624
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Амониев нитрат/силитра/. Продават го във всяка агроаптека. 50-60лв. за чувал-50кг.
    Те така ли се гледат пчели. Сега като почнат да стават много, не мога ли да ги направя мортос и после да ги сипа с по-голям черпак или през фуния в друг кошер и ея де е отводката. Даже като се замисля този по-слабия кошер - правя го мортос, правя и другия силния мортос, махам питите от силния да не ми пречи да ги греба с черпака и ги прехвърлям пчелите в слабия половината. И така без да правя нищо изравнявам семействата ?

  5. #625
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Те така ли се гледат пчели. Сега като почнат да стават много, не мога ли да ги направя мортос и после да ги сипа с по-голям черпак или през фуния в друг кошер и ея де е отводката. Даже като се замисля този по-слабия кошер - правя го мортос, правя и другия силния мортос, махам питите от силния да не ми пречи да ги греба с черпака и ги прехвърлям пчелите в слабия половината. И така без да правя нищо изравнявам семействата ?
    Сигурно можеш,...не знам!
    Абе, не искам да обиждам никого, ама това си е откровена простащина. Поне за мен де, за някой може да е нещо уникално.
    Трябва да подхождаме към пчелите по-интелигентно и елегантно.

  6. #626
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Сигурно можеш,...не знам!
    Абе, не искам да обиждам никого, ама това си е откровена простащина. Поне за мен де, за някой може да е нещо уникално.
    Трябва да подхождаме към пчелите по-интелигентно и елегантно.
    То и затова този форум ми е най-ценен източник на информация .. а не клиповете по интернет, или фейсбук. Това което прилагам е отделен въпрос, но е важното това че оценявам и разбирам това което ми се пише

  7. #627
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    https://www.youtube.com/watch?v=7O9DASxpLSg

    Клипче за изкуственото роене, което е пак с магическата сол, но аз нищо не разбрах. След 4тата минута е интересно, обаче няма ли някакъв друг нормален метод, освен да се блъска и клопа така, като гледам пчелите не им останаха длъжни.

  8. #628
    Автор
    Регистриран
    05.05.2019
    Мнения
    122
    Пчеларски район
    Кюстендил
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    https://www.youtube.com/watch?v=7O9DASxpLSg

    Клипче за изкуственото роене, което е пак с магическата сол, но аз нищо не разбрах. След 4тата минута е интересно, обаче няма ли някакъв друг нормален метод, освен да се блъска и клопа така, като гледам пчелите не им останаха длъжни.
    Как ще реагираш на подобно клипче си е строго индивидуално и зависи от любопитството и чувството за хумор на реагиращия. Като го гледах това клипче преди около две години, много се впечатлих, от магическата прах, де, не от пчелара. Питах тука във форума и някой ми отговори какво е прахта. Така че, след кратка химическа справка, туктакси го тествах. Оказва се, че като сложиш десетина грама амониева селитра в пушалката, от високата температура торта се разпада на вода и диазотен оксид. Второто съединение е фамозният "райски газ", който се ползва за анестезия, така че ако сложиш малко повечко лъжички и отвориш пушалката за да прегледаш внимателно какво става в нея, може и пчеларя да преспи няколко часа заедно с пчеличките му . Майтапа си е майтап, ама преди райския газ за да придам моментално майка без клетка ги пръсках с ракия, докато им се завие свят и на тях и на мене, а сега като ги натръшкам на дъното на кошера само и им пускам майката отгоре и като се съвземат, няма чужда, няма мащеха, гушкат си я и вече си е... техната мама... Миналата година ми донесоха пет майки в кибритени кутийки, хванал ги колегата докато се излюпват маточниците. Направих си две отводки, а другите три кво да ги правя??? Смених си калпавите майки с райско опушване: Три хилави семейства имах, рехаво пило, нищо пчела - отварям намирам старата майка и бракувам с три пръста, затварям кошера и следва изобилно опушване с "магическата прах" докато спре да жужи. Отравям пак и изтърсвам майката от кибритената кутийка директно върху опразнените рамки или я пускам върху купчината пчели на дъното. Приети три от три!!! Без да ги чакам да осиротяват, без да се притеснявам дали няма да ми задушат новата майка в клетката, чиста работа, "химия" какво повече да кажа. Така че, ако човек е достатъчно луд, че да тества налудните идеи на някой по-луд от него, може да се роди нова алтернатива в пчеларската практика. Знам, че Трендафил пак ще пише "не правете като Младенов" ама от опит глава не боли, особено ако ти е писнало да си дондуркаш слабите семейства...
    Да развиваш кошер не е занаят, а стратегия!

  9. #629
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    665
    Аз дълги години съм се занимавал с химия. Тя е хубава, когато не се прилага върху живо същество ) Имах една операция при която се наложи упойка специална. Хубава химия е, много хубаво ми беше, ама после 2 седмици не мога да се оправя. И после и месеци. Според моите познания, не бих желал да бъда третиран с химия, въпреки че на докторите им е интересно ) да слагат различни дози и различни препарати. Това че на нас ни е лесно, не значи че е правилно.

    И все пак ми е интересно тази методика, дали е описана и оправдана до някаква степен и на базата на какви доводи.

  10. #630
    Наблюдател
    Регистриран
    14.05.2023
    Мнения
    1

    Сублиматор

    Сублиматор за борба с акаравароа деструктор

 

 
Страница 63 от 64 ПърваПърва ... 135361626364 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •