Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 64 от 64 ПърваПърва ... 1454626364
Резултати от 631 до 634 от общо 634
  1. #631
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Тук попаднах на едно клипче скоро, гледах и още едно .. Та гледам и се чудя, това не е ли малко немарлива работа така да се действа и да се оставят такива рамки а и начин на работа .. Той няколко пъти казва да се абонираме

    https://www.youtube.com/watch?v=AO-qeEQbRfQ

  2. #632
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Ами понеже пак попаднах на друг клип, на друг пчелар, ама той не дава коментари ... Преди години му гледах нещата и той работеше много бавно и спокойно уж ... Сега гледам едно ново видео и не ми харесва как процедира. ... Понеже предишните години говореше за дадан блат, после за фарар, сега развива дадан б лат слаби семейства. Преди ползваше стереопорови преградни, сега е с дървени преградни дъски .. Това което не ми харесва е подмора на дъното и това че нищо не се споменава за това ..

    https://www.youtube.com/watch?v=VWYct-8_iMk


    Я да ви питам, да не се окаже че мрежестото дъно е по-трудно за почистване от дървеното ... Защото малките боклуци падат през мрежата ... Ами пчелите, тези дето ги бутат не им ли потъват крачетата в мрежата и да им е трудно да отнесат труповете извън кошера ?

  3. #633
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ами понеже пак попаднах на друг клип, на друг пчелар, ама той не дава коментари ... Преди години му гледах нещата и той работеше много бавно и спокойно уж ... Сега гледам едно ново видео и не ми харесва как процедира. ... Понеже предишните години говореше за дадан блат, после за фарар, сега развива дадан б лат слаби семейства. Преди ползваше стереопорови преградни, сега е с дървени преградни дъски .. Това което не ми харесва е подмора на дъното и това че нищо не се споменава за това ..

    https://www.youtube.com/watch?v=VWYct-8_iMk


    Я да ви питам, да не се окаже че мрежестото дъно е по-трудно за почистване от дървеното ... Защото малките боклуци падат през мрежата ... Ами пчелите, тези дето ги бутат не им ли потъват крачетата в мрежата и да им е трудно да отнесат труповете извън кошера ?
    Гледал си го да говори "за дадан блат, после за фарар", защото работи и с двете системи кошери и споделя опита си най-добронамерено. Както и за развиването на дадан-блат слаби семейства - прави го за да покаже на колегите с по-малък опит как се действа в тази ситуация (за разлика от някои, които показват само най-силните си кошери).
    "Преди ползваше стереопорови преградни, сега е с дървени преградни дъски..." - Това е несериозно, пък не е и съвсем вярно.
    "Това което не ми харесва е подмора на дъното и това че нищо не се споменава за това" - Какво трябваше да спомене за подмора? Твоите да не би да нямат? Просто пчелите към този момент не са успели да го изчистят, още повече че първите снимки са в началото на месеца (февруари)...

    Аз, за разлика от теб, харесвам "как процедира" колегата и винаги с интерес гледам клиповете му. А ако смяташ, че ти си по-добър пчелар от него - направи си канал в ютуб и ти обещавам, че ще бъда най - редовния ти зрител...

  4. #634
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Ами на мен ми прави впечатление, че го няма настроението от предишните клипове ... Преди работеше много по-внимателно от сега и ми се струва че има някаква промяна. Иначе за подмора, при мен когато го отвавям края на февруари, никога няма по дъното умрели пчели. Ако има, значи и кошер няма. И интересното е че и пред кошера няма пчели изхвърлени. Най-много подмор имам в ранно лято и есента, от това което съм виждал, може и да греша.

 

 
Страница 64 от 64 ПърваПърва ... 1454626364

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •