Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 64 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 634
  1. #501
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Казвал съм много пъти за болестта... Не е виновен толкова акара. Търсете друго.
    Да, спомням си, че предупреждаваше за нова болест. Спомням си и, че споменаваше за твои частични успехи в борбата си с нея. Имаш ли напредък в това направление от тогава? (Не искам рецепти, защото знам, че не би препоръчал нещо ново, щом ти самия все още търсиш оптималния вариант.)

  2. #502
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Да, спомням си, че предупреждаваше за нова болест. Спомням си и, че споменаваше за твои частични успехи в борбата си с нея. Имаш ли напредък в това направление от тогава? (Не искам рецепти, защото знам, че не би препоръчал нещо ново, щом ти самия все още търсиш оптималния вариант.)
    Тъкмо помислих, че съм открил нещо и пак има леко лош резултат, но пчелите се държат, но дали заради топлото време или е резултат от моите усилия. Абе, то едно ли е, че да успееш. Тото. А и нашите величия мълчат като п....петунии. Как някой не излезе с някакво проучване по случая или пък ветеринарите да вземат някакви мерки с някакви ограничителни мерки. Та, общо взето не съм открил нищо, а и няма да съм този, който ще го открие. Вече ми мина мерака. Мразя да играя ролята на Дон Кихот.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тъкмо помислих, че съм открил нещо и пак има леко лош резултат, но пчелите се държат, но дали заради топлото време или е резултат от моите усилия. Абе, то едно ли е, че да успееш. Тото. А и нашите величия мълчат като п....петунии. Как някой не излезе с някакво проучване по случая или пък ветеринарите да вземат някакви мерки с някакви ограничителни мерки. Та, общо взето не съм открил нищо, а и няма да съм този, който ще го открие. Вече ми мина мерака. Мразя да играя ролята на Дон Кихот.
    Ти от таралеж сукал ли си?! Ако някой, някога направи нещо, си залагам едната ръка, че ще е основно с користна цел... Да не говорим, че 90% от редовите ветеринари(лични лекари на пчелините), едвали биха различили на практика ДБ отЛР...

  4. #504
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Едноклетъчните,са в основата на живота..освен в карантията,живеят и в кръвта,в частност-хемолимфата...
    Коя ли амеба са видели през микроскопа?
    п.п
    Всъщност,с каво точно,се храни акара?????
    Сите кърлежи лочат кръв! Освен ония дето одят по гюрлюците.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #505
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Сите кърлежи лочат кръв! Освен ония дето одят по гюрлюците.
    Лочат кръв,амааааа и кръвта си има групи.
    Въпросът ми към Георги 1974 и не само,е сериозен.Дали има някакви изследвания,какво точно лочат на "кръвта"или от мастното тяло.Коя "кръвна група предпочитат"....
    Ей такива въпроси,за да стигнем до решение,какви пчели да селектираме в пчелините.....

  6. #506
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ти от таралеж сукал ли си?! Ако някой, някога направи нещо, си залагам едната ръка, че ще е основно с користна цел... Да не говорим, че 90% от редовите ветеринари(лични лекари на пчелините), едвали биха различили на практика ДБ отЛР...
    Наясно съм с всичко, но само ей тъй си питам. Дано някой му пламне фитила и вземе да се заинтересува за проблемите на българския пчелар, а не само от графа субсидии за същия. Същия, същия, но не съвсем същия.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  7. #507
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Лочат кръв,амааааа и кръвта си има групи.
    Въпросът ми към Георги 1974 и не само,е сериозен.Дали има някакви изследвания,какво точно лочат на "кръвта"или от мастното тяло.Коя "кръвна група предпочитат"....
    Ей такива въпроси,за да стигнем до решение,какви пчели да селектираме в пчелините.....
    Ееее Ачка, то от над половин век го изследват тоя акар и чак сега разбраха окончателно, че "лочи" именно мастното тяло, а ти "кръвната група" искаш да ти кажат...

  8. #508
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ееее Ачка, то от над половин век го изследват тоя акар и чак сега разбраха окончателно, че "лочи" именно мастното тяло, а ти "кръвната група" искаш да ти кажат...
    Искам да знам,дали има изследвания на храната на акара....
    И аз обичам пилета,амаааа скубя,пърля,изхвърлям карантия,махам жлъчката на дробчето....ей това ме интересува..не вярвам акара да лочи кръвта барабар с амебите...да не би,пчелата да оснане само по амеби,всичко дуго да е изсмукано...

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Лочат кръв,амааааа и кръвта си има групи.
    Въпросът ми към Георги 1974 и не само,е сериозен.Дали има някакви изследвания,какво точно лочат на "кръвта"или от мастното тяло.Коя "кръвна група предпочитат"....
    Ей такива въпроси,за да стигнем до решение,какви пчели да селектираме в пчелините.....
    Ми аз нямам идея!

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Искам да знам,дали има изследвания на храната на акара....
    И аз обичам пилета,амаааа скубя,пърля,изхвърлям карантия,махам жлъчката на дробчето....ей това ме интересува..не вярвам акара да лочи кръвта барабар с амебите...да не би,пчелата да оснане само по амеби,всичко дуго да е изсмукано...
    https://www.sciencedaily.com/release...0114161137.htm
    Ето ти изследванията.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 51 от 64 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •