Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 59 от 64 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 581 до 590 от общо 634
  1. #581
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не знам защо и другия човек това ми казва. Няма причина да ме е подразнило, просто казвам че няма конкретика и е много говорене. Това е и причината да ви питам да кажете които са важните неща, които сте извадили от контекста. Но като ви питам за това отговаряте неща от типа "всеки сам трябва да си направи изводи" "всеки сам трябва да си извърви пчеларския път", общо взето все такива общи приказки ... И най-важното трябва да има структура, иначе идеята се губи.. Както и да е ..
    Пчеларството е за мислещи хора, но в правилната посока. Не че при теб липсва мислене, но е насочено или по-скоро структурирано по-друг начин. Клипа има друга насоченост - не е с обучителна цел на прохождащи в занаята, вероятно за това очакванията ти не се припокриват с казаното. Предполагам, че искаш всичко да ти е "смляно" като информация, такава, че да я приложиш едно към едно в практиката си. Е, това няма как да се случи, защото е необходимо, гледайки/слушайки клипа, да сравниш с практиката си, да анализираш, да направиш изводи и набележиш посока, която да следваш, но не машинално, а отново разсъждавайки да разбереш в правилна посока ли се движиш или нещо, някъде грешиш. Именно за това е лафа за пчеларския път.

  2. #582
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Не знам защо и другия човек това ми казва. Няма причина да ме е подразнило, просто казвам че няма конкретика и е много говорене. Това е и причината да ви питам да кажете които са важните неща, които сте извадили от контекста. Но като ви питам за това отговаряте неща от типа "всеки сам трябва да си направи изводи" "всеки сам трябва да си извърви пчеларския път", общо взето все такива общи приказки ... И най-важното трябва да има структура, иначе идеята се губи.. Както и да е ..
    Конкретно...https://youtu.be/dIKlhhweIaohttps://youtu.be/hX20h4_7tZ8

  3. #583
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пчеларството е за мислещи хора, но в правилната посока. Не че при теб липсва мислене, но е насочено или по-скоро структурирано по-друг начин. Клипа има друга насоченост - не е с обучителна цел на прохождащи в занаята, вероятно за това очакванията ти не се припокриват с казаното. Предполагам, че искаш всичко да ти е "смляно" като информация, такава, че да я приложиш едно към едно в практиката си. Е, това няма как да се случи, защото е необходимо, гледайки/слушайки клипа, да сравниш с практиката си, да анализираш, да направиш изводи и набележиш посока, която да следваш, но не машинално, а отново разсъждавайки да разбереш в правилна посока ли се движиш или нещо, някъде грешиш. Именно за това е лафа за пчеларския път.

    Пак алабалистика и общи приказки Това е. Аз зададох конкретен въпрос .. ., на който никой не даде отговор.

    Не е лошо все пак да го видите това видео и да се абстрахирате от това кой задава въпросите

  4. #584
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Пак алабалистика и общи приказки Това е. Аз зададох конкретен въпрос .. ., на който никой не даде отговор.

    Не е лошо все пак да го видите това видео и да се абстрахирате от това кой задава въпросите
    Алабалистика или по-точно еквилибристика е за теб, щом не можеш да отделиш зърното от плявата, а искаш ние да го направим вместо теб, то няма смисъл. Вникни в написаното от мен в предишният пост, поживей, продължи да отглеждаш пчели и се сети за въпросният клип, изгледай го отново, ако и тогава не откриваш "ключа за бараката", просто забрави за пчеларството.
    Не се засягай, но имам смътни спомени как ти се дават съвети по поставени от теб въпроси, а ти си правиш каквото си си наумил.

  5. #585
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Алабалистика или по-точно еквилибристика е за теб, щом не можеш да отделиш зърното от плявата, а искаш ние да го направим вместо теб, то няма смисъл. Вникни в написаното от мен в предишният пост, поживей, продължи да отглеждаш пчели и се сети за въпросният клип, изгледай го отново, ако и тогава не откриваш "ключа за бараката", просто забрави за пчеларството.
    Не се засягай, но имам смътни спомени как ти се дават съвети по поставени от теб въпроси, а ти си правиш каквото си си наумил.

    Първоначално пуснах това видео за информация. Гледах го и там няма нищо конкретно. Тук в момента ме убеждавате че там има нещо ценно, което видиш ли трябва да вникваш. Нещата които пишеш си противоречат. Хем ми обясняваш че не разбирам и "трябва да вниквам" хем в същото време ми обясняваш "че трябва да отсееш плявата от зърното", което само по себе си е противоречие и са само общи приказки. Разтягането на локуми не би трябвало да оправдава неразбирането...

  6. #586
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Първоначално пуснах това видео за информация. Гледах го и там няма нищо конкретно. Тук в момента ме убеждавате че там има нещо ценно, което видиш ли трябва да вникваш. Нещата които пишеш си противоречат. Хем ми обясняваш че не разбирам и "трябва да вниквам" хем в същото време ми обясняваш "че трябва да отсееш плявата от зърното", което само по себе си е противоречие и са само общи приказки. Разтягането на локуми не би трябвало да оправдава неразбирането...

  7. #587
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пчеларството е за мислещи хора, но в правилната посока. Не че при теб липсва мислене, но е насочено или по-скоро структурирано по-друг начин. Клипа има друга насоченост, , - не е с обучителна цел, , на прохождащи в занаята, вероятно за това очакванията ти не се припокриват с казаното. Предполагам, че искаш всичко да ти е "смляно" като информация, такава, че да я приложиш едно към едно в практиката си. Е, това няма как да се случи, защото е необходимо, гледайки/слушайки клипа, да сравниш с практиката си, да анализираш, да направиш изводи и набележиш посока, която да следваш, но не машинално, а отново разсъждавайки да разбереш в правилна посока ли се движиш или нещо, някъде грешиш. Именно за това е лафа за пчеларския път.
    Всичко е споменавано по един или друг повод в нета. Не чух нищо ново.
    Значи клипа наистина не е с "обучителна цел".
    Господата не ги познавам лично, но явно са се събрали за да направят филм. Не за друго.
    Е, може да са искали да се покажат пред общ-то, може да са новите Г6 или Г13, Може да направят партия, но с филма не дават нищо на никого, освен точки на автора.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  8. #588
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Всичко е споменавано по един или друг повод в нета. Не чух нищо ново.
    Значи клипа наистина не е с "обучителна цел".
    Господата не ги познавам лично, но явно са се събрали за да направят филм. Не за друго.
    Е, може да са искали да се покажат пред общ-то, може да са новите Г6 или Г13, Може да направят партия, но с филма не дават нищо на никого, освен точки на автора.
    Геца само заради теб ще взема да гледам клипа /по принцип клипове не гледам , че като гледах тия на пророка още имам кошмари и щеопара потроших по баячки/ иначе го пуснах и видях две три познати фигури ще взема да се жертвам за пустото любопитство

  9. #589
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Пак алабалистика и общи приказки Това е. Аз зададох конкретен въпрос .. ., на който никой не даде отговор.

    Не е лошо все пак да го видите това видео и да се абстрахирате от това кой задава въпросите
    Не мога то това видео е близо час.

    Та конкретно за вароатозата от около четвърт век само варостоп /ако някъде намериш за резистентност написано спрямо този препарат по така научно написано ще съм благодарен да споделиш/ плюс от 2014г. оксалова киселина зимъска с накапване. Вероятно сме малцина в България но то е защото си траем иначе реално в магазина докарват кашони значи не съм само аз де ги слага тоесъ не сме маншевики а болшевики

  10. #590
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Знаеш ли на кои е клипа

 

 
Страница 59 от 64 ПърваПърва ... 9495758596061 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •