Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 64 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 634
  1. #571
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Няма как някой да ти даде решение, всеки район е раличен. Това са пчелари а не богове. Истината е следение на симтомите на пчеите и семейсвата и навременно действие. Има и много други неща разбира се, но си нямаш на идея каква пумия се излива върху всеки опитал се да направи нещо. За породите ми е интересно, какви гени си смешвал и какъв опит имаш по въроса с гените, та знаеш кое е добре и кое не? Че ако са просто празни приказки не е хубаво!

    Пак общи приказки и нищо е това което пишеш. Вредителя е един .. Това е все едно да си болен от грип или пък паразит като тения да речем и да обясняваш че според района в който живееш лечението е различно. Никакви гени и нищо не съм смесвал, понеже не мога да си играя на господ, а и не искам ..

    Липсват каквито и да са конкретики, това е което ми прави впечатление. Не се разбира посланието.

  2. #572
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Въпросите са много и не много лесни за отговори. Както момчетата от видеото, така и ние останалите пчелари трудно ще си отговорим на тях. Самите ние се занимаваме с въпроси не от нашата компетентност, а трябва от хора със специални знания в областта. Много от отговорите се знаят, но не се казва нищо по въпроса, премълчава се, а по голямата маса пчелари си бият главите.
    Първо трябва да се спре или най-малкото намали пръскането. Което от своя страна води до намаляване драстично на жизнения цикъл на семействата. Това води до загуба на съпротивителните им сили и от там и до заболявания. И не единични заболявания, а комбинация от тях. Не единични кошери, а повече, че дори цели пчелини и области около тях.
    Генетиката само я дъвчем, но това е голяма хапка и повечето пчелари въртейки я между зъбите си си мислят, че са големи майстори. Няма такова нещо. Ако някой вкара една две, десет майки от някъде си с това леко може да се измени нещо, но бързо се размива в общия генофонд. Необходими са масивни наслагвания с голям период от време за да се получи някаква изменчивост. Единственото, което могат да направят пчеларите е да предлагат по-добри условия на отглеждането на семействата. Другото все още граничи с фантастиката.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  3. #573
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Досега за 5 години не съм имал загуби от пръскане, а навсякъде до мен са земеделски земи. Платих по миналата година 500 лева да ми изследват слънчогледовия мед за пестициди и нищо не показа ... Тогава ми беше много интересно как е възможно това ... Може и лабораторията да не го е направила както трябва, ама те все пак са 2 такива доста реномирани.
    Виждал съм но много малко умрели пчели когато баща ми пръска дърветата, затова че го карам да внимава кога пръска и с какво.

  4. #574
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Досега за 5 години не съм имал загуби от пръскане, а навсякъде до мен са земеделски земи. Платих по миналата година 500 лева да ми изследват слънчогледовия мед за пестициди и нищо не показа ... Тогава ми беше много интересно как е възможно това ... Може и лабораторията да не го е направила както трябва, ама те все пак са 2 такива доста реномирани.
    Виждал съм но много малко умрели пчели когато баща ми пръска дърветата, затова че го карам да внимава кога пръска и с какво.
    В слънчогледов мед трудно ще открият пестециди слънчогледа дълъг а пчелите нали нещо там го преработват отделно вероятно е изследван за десетки пестециди а реално са хиляди.
    Например от времето на Дедо Тоше ми е останало ДДТ или негово и аз си пръсна нещо си за нещо едвали ще го изследват точно за това.

  5. #575
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Въпросите са много и не много лесни за отговори. Както момчетата от видеото, така и ние останалите пчелари трудно ще си отговорим на тях. Самите ние се занимаваме с въпроси не от нашата компетентност, а трябва от хора със специални знания в областта. Много от отговорите се знаят, но не се казва нищо по въпроса, премълчава се, а по голямата маса пчелари си бият главите.
    Първо трябва да се спре или най-малкото намали пръскането. Което от своя страна води до намаляване драстично на жизнения цикъл на семействата. Това води до загуба на съпротивителните им сили и от там и до заболявания. И не единични заболявания, а комбинация от тях. Не единични кошери, а повече, че дори цели пчелини и области около тях.
    Генетиката само я дъвчем, но това е голяма хапка и повечето пчелари въртейки я между зъбите си си мислят, че са големи майстори. Няма такова нещо. Ако някой вкара една две, десет майки от някъде си с това леко може да се измени нещо, но бързо се размива в общия генофонд. Необходими са масивни наслагвания с голям период от време за да се получи някаква изменчивост. Единственото, което могат да направят пчеларите е да предлагат по-добри условия на отглеждането на семействата. Другото все още граничи с фантастиката.
    Пчеларите не знам дали са много ама броя пчелни семейства на таз земя като една човешка длан са бая.

  6. #576
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Това е хубаво, но все пак може ли да кажеш какви са основните неща които научи от това видео ? .
    Основното нещо,което научих от това видео,от едно НЕвнимателно гледане е,че "ще има още видеа на,които ще се лафи по конкретни теми".Демек,авторитетите ще разчитат на реклами във "подкастите"-(дори незнам дали съм го изписъл правилно), с цел-печалба........
    п.п,Ако не вярваш,питай Даката

  7. #577
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Основното нещо,което научих от това видео,от едно НЕвнимателно гледане е,че "ще има още видеа на,които ще се лафи по конкретни теми".Демек,авторитетите ще разчитат на реклами във "подкастите"-(дори незнам дали съм го изписъл правилно), с цел-печалба........
    п.п,Ако не вярваш,питай Даката

    Много трудно се разработва това, трябва много упоритост и да се качват постоянно видеа. Отделно на това трябва да могат да засегнат по-голяма публика. От това едва ли може да се печели нещо, но все пак има почва някаква, тъй като досега няма такова нещо специално за България на такава тематика. Идеята не е лоша, хубаво е да има такива неща, но да има и малко конкретика. То всъщност в дългосрочен това носи гледания и пак по някое време темите се изчерпват, но винаги може да претърпи развитие. Обикновено най-лесното и доходоносно е да се говори за политика, когато не можеш да развиваш повече дадени теми, отиваш на политика или жълтини и там няма проблем. Както преди беше с вестниците, сега е същата работа и с подкастите. ....

  8. #578
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    ........
    Наистина не мога да разбера с какво толко те подразни клипа. То се знае, че от оплюването по-лесно няма, но по-добре ти, като интелигентен човек да не правиш прибързани заключения...
    Пчеларството не е като математиката, тук няма точни и окончателни решения (то май и в живота е така...), но винаги в опита на другите можем да намерим зрънца истина, които ще послужат и на нас. За себе си аз намерих предостатъчно такива "зрънца" в клипа, а ти ако си вече на такова ниво, че нищо от казаното не те е заинтригувало, то поне бъди малко по-снизходителен...

  9. #579
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    676
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Наистина не мога да разбера с какво толко те подразни клипа. То се знае, че от оплюването по-лесно няма, но по-добре ти, като интелигентен човек да не правиш прибързани заключения...
    Пчеларството не е като математиката, тук няма точни и окончателни решения (то май и в живота е така...), но винаги в опита на другите можем да намерим зрънца истина, които ще послужат и на нас. За себе си аз намерих предостатъчно такива "зрънца" в клипа, а ти ако си вече на такова ниво, че нищо от казаното не те е заинтригувало, то поне бъди малко по-снизходителен...
    Не знам защо и другия човек това ми казва. Няма причина да ме е подразнило, просто казвам че няма конкретика и е много говорене. Това е и причината да ви питам да кажете които са важните неща, които сте извадили от контекста. Но като ви питам за това отговаряте неща от типа "всеки сам трябва да си направи изводи" "всеки сам трябва да си извърви пчеларския път", общо взето все такива общи приказки ... И най-важното трябва да има структура, иначе идеята се губи.. Както и да е ..

  10. #580
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    851
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Наистина не мога да разбера с какво толко те подразни клипа. ..
    Не съм му адвокат,но си мисля,че е очаквал повече инфо....Друг е въпроса,къде трябва да търси....неговата си истина..

 

 
Страница 58 от 64 ПърваПърва ... 8485657585960 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •