Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 634
  1. #521
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Като си помисля, азиатците от кога ядат буболечки и кучета....
    Много сме изостанали!

    Нищо ли не се споменава за восъчен молец, гъсеници и кучета?



    Не виждам нищо лошо в това, пазара да е наситен с безвредни и полезни стоки.
    Искам само, когато си купувам колбас, да знам дали е от конско месо, от буболечки или от нещо друго, а не да ми добавят всякакви боклуци в храната, без да бъда информиран!
    "Европейската комисия (ЕК) разреши ларви на бръмбари да бъдат добавяни в храната в ЕС" - https://plovdivmedia.bg/193467.html
    БГ-джърнълистите пак са гола вода, пък може и да е целенасочено...
    Ми нали уж ковида беше от някакви люспеници то верно не са щурци ма нали нашите деди не са ги яли тия щуротии та не знам как ще ми се отрази

  2. #522
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Къде се дена Агрото нещо го няма напоследък да рекламира висшите раси
    Няма и да се появи (по въпроси за моралните устои и духовната възвишеност на западното общество), защото е предостатъчно умен за да разбере, че е грешал, но и твърде горд за да го признае пред другите...

    А иначе, тия бръмбари ще да са много "полезни"...
    "Хранителните добавки, съдържащи прахообразна форма на ларвите на Alphitobius diaperinus, не следва да се консумират от лица под 18-годишна възраст..."

  3. #523
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Няма и да се появи (по въпроси за моралните устои и духовната възвишеност на западното общество), защото е предостатъчно умен за да разбере, че е грешал, но и твърде горд за да го признае пред другите...

    А иначе, тия бръмбари ще да са много "полезни"...
    "Хранителните добавки, съдържащи прахообразна форма на ларвите на Alphitobius diaperinus, не следва да се консумират от лица под 18-годишна възраст..."
    Да не е нещо като испанска муха та е 18+? А иначе за тия високоморалните днес щурци а утре

  4. #524
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ми нали уж ковида беше от някакви люспеници то верно не са щурци ма нали нашите деди не са ги яли тия щуротии та не знам как ще ми се отрази
    Та азиатците отдавна ядат буболечки, прилепи, мишки, пенис на тигър, отровни риби и ....
    Всички пандемии ли започват от там?
    Ами ако ковида е разработен в някоя лаборатория в Китай или Украйна.

    Не мога да знам какво са яли нашите деди преди хиляди години/ преди и след новата ера.
    Може да не са яли пилета - птичи грип, едва ли са яли и чумави свине, и луди говеда. Сигурен съм, че мамута са го изследвали за трихинелоза преди да го изядат.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  5. #525
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да не е нещо като испанска муха та е 18+?
    Не знам какво е, ама не им е толкоз чиста работата:

    "...В научното си становище Европейският орган за безопасност на храните е стигнал до заключението, че замразените, под формата на паста, сушените и прахообразните форми на ларвите на Alphitobius diaperinus са безопасни при предложените условия на употреба при предложените нива на употреба..."

    Твърде йезуитски написано...

  6. #526
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Та азиатците отдавна ядат буболечки, прилепи, мишки, пенис на тигър, отровни риби и ....
    Абе то има и хора, дето са канибали, но това означава ли, че менюто им е препоръчително за останалите?!

  7. #527
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Абе то има и хора, дето са канибали, но това означава ли, че менюто им е препоръчително за останалите?!
    Как да ти обясня, че никой не ти натрапва меню?
    Всичко е въпрос на избор, а в случая ти се предлага по-широк избор.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  8. #528
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Как да ти обясня, че никой не ти натрапва меню?
    Всичко е въпрос на избор, а в случая ти се предлага по-широк избор.
    Казва се, че ще се ползва без да знае потребителя. Предполагам, че вече сме яли.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  9. #529
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Как да ти обясня, че никой не ти натрапва меню?
    Всичко е въпрос на избор, а в случая ти се предлага по-широк избор.
    Ами то и и избора на закупуване на газ ни разшириха, сега стъкмяват и ядреното гориво.Все убави неща напоследък тръгнаа

  10. #530
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Как да ти обясня, че никой не ти натрапва меню?
    Всичко е въпрос на избор, а в случая ти се предлага по-широк избор.
    Дано да си прав, ама...

    "...Заявителят е поискал ларвите на Alphitobius diaperinus в замразени, под формата на паста (смлени), сушени и прахообразни (смлени) форми да се използват като хранителна съставка в редица хранителни продукти за населението като цяло и в прахообразна форма в хранителни добавки..."

    "...
    Тази нова „храна“ се включва в списъка на Съюза на новите храни, установен в Регламент за изпълнение (ЕС) 2017/2470, и може да се използва в многозърнест хляб и хлебчета, крекери и гризини, зърнени блокчета, сухи премикси за печива, бисквити, сушени пълнени и непълнени продукти на основата на макаронени изделия, сосове, продукти от преработени картофи, ястия на основата на бобови растения и зеленчуци,
    пица, продукти на основата на макаронени изделия, суроватка на прах, месни аналози, супи и концентрати за супи или супи на прах, снаксове на основата на царевично брашно,
    напитки, подобни на бира, шоколадови изделия, ядки и маслодайни семена, снаксове, различни от чипс, и месни заготовки, предназначени за населението като цяло
    ..."

 

 
Страница 53 от 64 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •