Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 634
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ефектен начин за улавяне на пчели от хралупа:
    http://www.youtube.com/watch?v=lbgGl...eature=related
    И как се лови рояк от пейка
    http://www.youtube.com/watch?v=GonJW...eature=related

  2. #42
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #43
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията

    Какво е това? Тези пчели изглеждат като карники по миролюбивост...?!?

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да ,ако някой знае да казва.Ако това е на моя пчелин ,цялата група са мъртви.

  5. #45
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Какво е това? Тези пчели изглеждат като карники по миролюбивост...?!?
    Според доцента, в другите държави пчелите им са толкова злобни че трябва да се обличаш като космонавт за да ги доближиш. Следователно това би трябвало да са Люксембургски български местни медоносни пчели.

    Между другото, много е лесно човек да показва колко е безстрашен, когато всичките му семейства са само с изкуствено осеменени майки. Даже и пушек не е необходим.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Казвай колко е един апарат за осеменяване и да хвърляме булата

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Четейки си спомних ,как наистина доцента разказваше ,че работи гол .Колега ,ако твоите са такива ,аз съм първи на опашката.

  8. #48
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Като цяло - НЕ. Но аз предпочитам да се прявя на луд учен и тъй като смятам че има качества с по-голям приоритет от неагресивността, понякога съвсем съзнателно минавам през фаза "зло куче" по пътя към по-добра и по-кротка пчела. Ако някое семейство е изключително в някое свое ценно за мен качество, съм склонен да продължа поколението му, дори и останалите му показатели да са ужасни.

    Продуктивността, може би след устойчивостта към вароатоза, се селектира най-трудно, а двете заедно са много рядко срещана комбинация. Неагресивността, от друга страна пък, измежду всички белези се селектира най-лесно и най-бързо. Всичките гени отговорни за различните форми и степени на агресивно поведение до един са все рецесивни. Това е и причината понякога кръстоска между две кротки линии пчели (напр. Карника) да дава агресивно поколение и обратното - две агресивни по отделно линии, кръстосани, да дават изключително кротки пчели.

    Една изключително зла пчела от типа "пчела убиец", преследваща жертвите си на 500 м. разтояние се селектира до "пушалка и без було" само в три поколения.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Като цяло - НЕ. Но аз предпочитам да се прявя на луд учен и тъй като смятам че има качества с по-голям приоритет от неагресивността, понякога съвсем съзнателно минавам през фаза "зло куче" по пътя към по-добра и по-кротка пчела. Ако някое семейство е изключително в някое свое ценно за мен качество, съм склонен да продължа поколението му, дори и останалите му показатели да са ужасни.

    Продуктивността, може би след устойчивостта към вароатоза, се селектира най-трудно, а двете заедно са много рядко срещана комбинация. Неагресивността, от друга страна пък, измежду всички белези се селектира най-лесно и най-бързо. Всичките гени отговорни за различните форми и степени на агресивно поведение до един са все рецесивни. Това е и причината понякога кръстоска между две кротки линии пчели (напр. Карника) да дава агресивно поколение и обратното - две агресивни по отделно линии, кръстосани, да дават изключително кротки пчели.

    Една изключително зла пчела от типа "пчела убиец", преследваща жертвите си на 500 м. разтояние се селектира до "пушалка и без було" само в три поколения.
    Защо тогава не успяват да направят африканската пчела ,,убиец,,толкова миролюблива,а давала много мед не боледува и тн.

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Скутелаторе знаеш ли, че пчелата scuttelata (на която си се кръстил изпарява половината вода в нектара още по пътя към кошера. Ако и нашите пчели го направят това чудо, ще вдигнем добива с 50% и доста работа ще ти се отвори.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 5 от 64 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •