Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 64 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 634
  1. #101
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    малей, кви са тия реакции, кво е тва нещо?!?... просто питах, дали има нещо ново из нета... ей така да позяпам, да минава времето... пък може да научим нещо ново
    колкото до плащането към ''лекторите'', то си е между тях и организаторите... в кавички, щото пък те ако искат хонорар, трябва се потрудят малко да направят що-годе професионална презентация, да си заслужат парите дет се вика... пък тогава да ми искат вход да ходя да ги гледам...

    ай със здраве!

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ти, пък искаш всичко на готово.

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Приятелю, случай от 2015г.
    Стационарен пчелин с 140 кошера в селски двор. Район с 2 паши, рапица и слънчоглед. Добив на стоков мед за сезона 8,5 тона. Сам сметни какъв е средния добив. И още едно уточнение, през годината на пчелите не е даден и един грам захар, инверт, питка или тем подобни.
    На такъв човек трябва да се ПЛАТИ и ПРЕ-ПЛАТИ за да изнесе лекция или да даде акъл. Не като господина с гръцките майки дето казва, че инфото не е безплатно и че ако не си купим майки ББ няма да вадим мед.

  4. #104
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    На такъв човек трябва да се ПЛАТИ и ПРЕ-ПЛАТИ за да изнесе лекция или да даде акъл. Не като господина с гръцките майки дето казва, че инфото не е безплатно и че ако не си купим майки ББ няма да вадим мед.

    Интересно защо всеки е решил че има някакъв скрит подтекст в моите постове.
    Ако ТИ знаеш начин, с който с 50 кошера да изкарваш печалба от 100 хил. лв годишно, за КОЛКО ТИ ЛИЧНО би си продал тайната на успеха? За 1000? 10 хил.? 100 хил.? Ха кажи ми КОЛКО са пчеларите в БГ, които са склонни да платят 1000 лв. за да присъстват на една такава 3 часова лекция ( в която повечето от приказките са само за пълнеж и уплътняване на времето. Съществените неща обикновенно могат да се синтезират в едни 10 минути)???

    Всяка лекция има за цел да ви продаде нещо! Независимо дали стока, имидж или знания ( и като знаем пчеларите колко са склонни да плащат за лекции, последното е наистина рядкост ( все пак съществуват хора, които се опитват да "наливат" акъл, ей така, за без пари) ). И ако човек слуша внимателно, сам може да установи кое от трите се опитват да му пробутат. И ТОГАВА ще му стане ясно, лектора за какво всъщност му е дошъл на крака - за да изкара някой лев за лекцията (припечелване от преподаване на знания)?, за да се покаже на света колко е ВЕЛИК (като един типичен пчелар)?, или да ви омагьоса с приказки и да ви убеди да си купите каквото там продава?

    Не ви го казвам за да ви откажа да ходите на лекции, а за ви накарам да не се връзвате като лапнишаранчета на всякаквите фантастични истории, които ви се предлагат като чиста истина по време на такива лекции.



    Валентине, относно последното ти изречение, просто не си чел достатъчно форумите. Повечето безплатна информация там не си я писал ти , но нямам нищо против да се пробваш. Аз за себе си прецених, че няма смисъл да разказвам неща, които на повечето им се струват фантастика, затова в повечето време мълча по въпроса и вече само показвам, пък който разбрал - разбрал.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #105
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В клипчетата, пък и в постингите във форума, много трудно може да се отдели истината от самозаблудата. Всеки обича да разкрасява и преувеличава, и да вплита в истината разни небивалици или разни недоказани твърдения или самозаблуди, в които дори той сам си вярва. Интернет също е пълен с подобни писания.

    Хората не са виновни за това - просто така е устроен човешкият мозък. Възниква обаче проблем с читателите и слушателите, които всъщност не знаят как да разпознават зрънцето истина в морето от дезинформация и самозаблуди. И тука според мене всеки трябва да си въведе няколко правила, които могат да спомогнат да се филтрира истинската информация. Аз за мене си съм си въвел такива правила, които не твърдя че са точни и верни, но ми помагат да се ориентирам в хаоса от псевдознания. Например:

    1. Хубаво е човек да чете книгите на пчеларските учени, но не трябва да се забтавя, че те в повечето случаи са добри теоретици и ЛОШИ ПРАКТИЦИ. Препоръчваните от тях пчеларски технологии СА НЕЕФЕКТИВНИ, защото учените всъщност НИКОГА НЕ СА ГИ ПРОБВАЛИ. Ползата от учените е само в това, че те синтезират огромния световен опит, и ни го свеждат до ниско ниво, за да го разберем. Но това е само за пчелната биология, а не за пчеларските технологии.

    2. Когато един пчелар реши да последва опита на друг пчелар, първо трябва да си изясни КАКВО Е ПОСТИГНАЛ ДРУГИЯ ПЧЕЛАР благодарение на собствения си опит. Нали знаете приказката - с какъвто се съберете, такъв ще станете. Например:
    - Учителя има малко на брой кошери и дълги години буксува с тази бройка. Следователно в неговия опит има нещо гнило, което му пречи да се развива.
    - Учителя се хвали че произвежда и продава огромни количества мед, а всъщност живее мизерно и едвам свързва двата края. Тука пак трябва да ви светне лампичката.
    - Учителя има ниска грамотност (напр. лош правопис). Е как да повярваме, че такъв един човек е успял да открие нещо велико?
    - Учителя има склонност да послъгва. Всеки човек я има, но при някои хора тази склонност е с ранг на клинично заболяване. Е как да му вярваме на такъв един човек?

    На кого да вярваме?

    1. Човек, който непрекъснато се развива и все още не е достигнал до собствения си таван на некомпетентност. Мненията на такива хора са особенно ценни.
    2. Човек, който е постигнал много в този живот или в пчеларския бизнес.
    3. Човек, който е работил при някогй, който е постигнал много в живота и в бизнеса.

    Аз например попивам всичко казано от Софрон Софрониев, от Бормалийски, от Валери, който е работил в Paradise Honey, дори и от Илия Павлов. Попивам и всяка една информация от интернет от хора, гледащи хиляди кошери. В това, което те казват, има много истина, и в техните приказки се корени тайната на успеха.

  6. #106
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Има два начина да се постигне успех в пчеларстването:

    1. Много на брой кошери (хиляди), които се гледат с МИНИМАЛНИ УСИЛИЯ и се получават сравнително лоши резултати, но ефекта идва от голямата бройка.

    2. Малко на брой кошери (200-300), но при тях се ползват високи технологии за постигане на голям обем продукция от един кошер.

    И двата начина трябва да водят до постигане на печалба, която печалба да се влага в РАЗШИРЯВАНЕ НА БИЗНЕСА. И ако даден пчелар всяка една година прави ново разширяване, значи все още не е достигнал до ТАВАНА НА ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ. Това са ценните хора, които трябва да ги слушаме. Първо обаче трябва да ги попитаме дали при тях са изпълнени 3-те условия:

    1. Колко кошера гледат и дали тази бройка надхвърля 150 бр.
    2. Остава ли им печалба
    3. Използват ли я тази печалба за разширяване на бизнеса.

  7. #107
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И последно - не е достатъчно един пчелар само да се хвали, че е извадил 50 или 100 кг. мед от кошер. Трябва и да каже как го постига, при това честно, иначе изпада в ситуацията другите да си помислят, че е от хората, обичащи да послъгват, и от този момент нататък да престанат да му вярват за каквото и да било.

    Във форума и в живота аз вече съм детектирал доста хора, обичащи да послъгват, и вече съм си ги сложил в графата "ДА НЕ ИМ СЕ ВЯРВА".

  8. #108
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    И последно - не е достатъчно един пчелар само да се хвали, че е извадил 50 или 100 кг. мед от кошер. Трябва и да каже как го постига, при това честно, иначе изпада в ситуацията другите да си помислят, че е от хората, обичащи да послъгват, и от този момент нататък да престанат да му вярват за каквото и да било.

    Във форума и в живота аз вече съм детектирал доста хора, обичащи да послъгват, и вече съм си ги сложил в графата "ДА НЕ ИМ СЕ ВЯРВА".
    Пусни списъка

  9. #109
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Интересно защо всеки е решил че има някакъв скрит подтекст в моите постове.
    Ако ТИ знаеш начин, с който с 50 кошера да изкарваш печалба от 100 хил. лв годишно, за КОЛКО ТИ ЛИЧНО би си продал тайната на успеха? За 1000? 10 хил.? 100 хил.? Ха кажи ми КОЛКО са пчеларите в БГ, които са склонни да платят 1000 лв. за да присъстват на една такава 3 часова лекция ( в която повечето от приказките са само за пълнеж и уплътняване на времето. Съществените неща обикновенно могат да се синтезират в едни 10 минути)???

    Всяка лекция има за цел да ви продаде нещо! Независимо дали стока, имидж или знания ( и като знаем пчеларите колко са склонни да плащат за лекции, последното е наистина рядкост ( все пак съществуват хора, които се опитват да "наливат" акъл, ей така, за без пари) ). И ако човек слуша внимателно, сам може да установи кое от трите се опитват да му пробутат. И ТОГАВА ще му стане ясно, лектора за какво всъщност му е дошъл на крака - за да изкара някой лев за лекцията (припечелване от преподаване на знания)?, за да се покаже на света колко е ВЕЛИК (като един типичен пчелар)?, или да ви омагьоса с приказки и да ви убеди да си купите каквото там продава?

    Не ви го казвам за да ви откажа да ходите на лекции, а за ви накарам да не се връзвате като лапнишаранчета на всякаквите фантастични истории, които ви се предлагат като чиста истина по време на такива лекции.



    Валентине, относно последното ти изречение, просто не си чел достатъчно форумите. Повечето безплатна информация там не си я писал ти , но нямам нищо против да се пробваш. Аз за себе си прецених, че няма смисъл да разказвам неща, които на повечето им се струват фантастика, затова в повечето време мълча по въпроса и вече само показвам, пък който разбрал - разбрал.
    Ти знаеш ли какво ще стане ако платя 1000лв. за лекция и чуя общи приказки.......или Котларски да ми се тепка (като лани на изложението в Плевен).........?

  10. #110
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Пусни списъка
    Ха-ха ..... доста е дълъг и в него има и много хора-непчелари. Явно заразата се шири в цялата страна. Сигурен съм, че всеки един от вас също си има подобен списък, но го държи в главата си.

 

 
Страница 11 от 64 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •