Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 32
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Намерих този регистър на пчелините: http://babh.government.bg/uploads/Fi...elini%20v5.pdf
    Не става ясно от коя година е и актуален ли е в момента?
    В пост #2 на тая тема е публикуван абсолютно същият списък, тъй че брой че нищо ново не си открил(доста е НЕ актуален)...

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Това е абсолютно същия регистър, за който и аз говорех. Безнадеждно стар и с хиляди грешки в него.

    Говорих с двама различни ветеринарни от две различни областни инспекции. Оказва се, че програмата им е доста дървена. Вярно е, че имат достъп до цялата база и могат да погледнат всеки един пчелин в България, но за тази цел трябва да му въведат неговия номер. Няма никаква справка, която да дава данни в табличен вид.

    С две думи - ПРОГРАМАТА Е СПЕЦИАЛНО СЪЗДАДЕНА С ОГРАНИЧЕНИЯ така, щото никой да не може да си извади пълна справка, дори и да положи стотици часове труд. Определено говорим за ЗАГОВОР на висши властимащи, като този заговор е насочен специално в посока НАРУШАВАНЕ НА ЗАКОНА ЗА ПУБЛИЧЕН ДОСТЪП ДО ИНФОРМАЦИЯТА.

    Иска ми се да си мисля, че Ганчо Ганев и пчеларската мафия имат пръст и тука, но май ставам прекалено параноичен.

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Регитъра е ъпдеитнат на 19.08.2014 г. http://babh.government.bg/uploads/Fi...i/registar.pdf

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Твоя линк е към стария и фалшив регистър, който е в PDF файл. Ето линк към новия регистър, който е в XLS файл, и в който информацията в различните полета вече е пълна:
    http://babh.government.bg/uploads/Fi...6.09.2014.xlsx

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Въпросния списък не ми се отваря и така е с още няколко човека. Формата в който е, не е много популярен явно. Може ли някой да го превърне в някакъв по популярен формат и да го качи, че да си направим справка дали присъстваме.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въпросния списък не ми се отваря и така е с още няколко човека. Формата в който е, не е много популярен явно. Може ли някой да го превърне в някакъв по популярен формат и да го качи, че да си направим справка дали присъстваме.
    Трябва ти офиспакет от 2007 нагоре.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Въпросния списък не ми се отваря и така е с още няколко човека. Формата в който е, не е много популярен явно. Може ли някой да го превърне в някакъв по популярен формат и да го качи, че да си направим справка дали присъстваме.
    Свали си безплатния Open Office.Отваря го.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Според мен имам, но явно не е пълен, а не смея да ъпдейтвам, че може да си омажа уиндълса.


    С помощ от колега вече отворих списъка и определено не е много актуален.

    На отзовалите се БЛАГОДАРЯ

  9. #29
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Да това е правилния линк, объркал съм го със стария защото го бях копирал за да проверя дали има разлики... Разработките по Open Office са спрени, в момента новата версия се нарича Libre Office. Напълно безплатна програма доста добра според мен

  10. #30
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 15.12.2014 в 10:40.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •