Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 52
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Продължавам със залесяването, след като засадих лешници, дрян, ябълки и круши , сега съм се ориентирал към белия маргарит, намерил съм си храсти, и си мисля да отрежа тези дни резници и да ги посадя в чашки от кисело мляко да се вкореняват, като мисля да омеша пръста с пясък, и да ги оставя цяла зима на двора, да се поливат от преваляванията, мога и аз да ги поливам по-някога, ако не превалява често, и към края на март да ги засадя на постоянното им място заедно със земята от кофичките, за да запазя младите им корени, ако до тогава са се вкоренили, някой разсаждал ли е по-този начин, моля за споделяне на опит , рових се из нета, уж това е единия от трите начина за разсаждане, ама дали ще стане, ще разбера с времето, благодаря ви предварително.
    Този пост е редактиран от gln; 04.12.2022 в 17:02.

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Продължавам със залесяването, след като засадих лешници, дрян, ябълки и круши , сега съм се ориентирал към белия маргарит, намерил съм си храсти, и си мисля да отрежа тези дни резници и да ги посадя в чашки от кисело мляко да се вкореняват, като мисля да омеша пръста с пясък, и да ги оставя цяла зима на двора, да се поливат от преваляванията, мога и аз да ги поливам по-някога, ако не превалява често, и към края на март да ги засадя на постоянното им място заедно със земята от кофичките, за да запазя младите им корени, ако до тогава са се вкоренили, някой разсаждал ли е по-този начин, моля за споделяне на опит , рових се из нета, уж това е единия от трите начина за разсаждане, ама дали ще стане, ще разбера с времето, благодаря ви предварително.
    Мисля, че избързваш.За да има вкореняване, трябва да има вегетация.Няма как зимно време да се получи.Това, че ще ги бучнеш и поливаш, само запазваш резниците свежи.

  3. #43
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Най-лесно е напролет преди да тръгна пъпките да се разпукват, има много издънки около храстите, скубеш и засаждаш.Ще имаш 100% успеваемост.Аз навремето си направих жив плет около пчелина с бял и червен маргарит, макара да смятам че е преувеличено значението му за пчелите.
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от nih Виж публикацията
    Най-лесно е напролет преди да тръгна пъпките да се разпукват, има много издънки около храстите, скубеш и засаждаш.Ще имаш 100% успеваемост.Аз навремето си направих жив плет около пчелина с бял и червен маргарит, макара да смятам че е преувеличено значението му за пчелите.
    Подкрепям те, за значението на маргарита.Друго си е , онова с питите или салкъмите.

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Подкрепям те, за значението на маргарита.Друго си е , онова с питите или салкъмите.
    Да разбирам ли от вашия опит, че напразно се опитвам да залесявам с него, т,е да заложа ли по-добре на салкъма, както му казват по-нашия край

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от gln Виж публикацията
    Да разбирам ли от вашия опит, че напразно се опитвам да залесявам с него, т,е да заложа ли по-добре на салкъма, както му казват по-нашия край
    Каквото и да посееш, няма да е напразно. Но ползата ще е в удоволствието, че си направил нещо добро и полезно. За да има ефект от към медосбор, трябват няколкостотин дка. Маргарит или няколкостотин бройки Акация и то да я чакаш доста години.

  7. #47
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Каквото и да посееш, няма да е напразно. Но ползата ще е в удоволствието, че си направил нещо добро и полезно. За да има ефект от към медосбор, трябват няколкостотин дка. Маргарит или няколкостотин бройки Акация и то да я чакаш доста години.
    Акацията за 4-5 години е готова да дава, но иска много....хектари. Дедовците е трябвало да сеят за да има сега, а то си беше тъй, но мафията си върши работата....сече ли сече.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Акацията за 4-5 години е готова да дава, но иска много....хектари. Дедовците е трябвало да сеят за да има сега, а то си беше тъй, но мафията си върши работата....сече ли сече.
    Че се води и инвазивен вид, което още ги улеснява...

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Че се води и инвазивен вид, което още ги улеснява...
    Без да споменават, че точно,,инвазивноста"спомаг за укрепване на почвата при свлачища, на критични места.

  10. #50
    Автор
    Регистриран
    11.02.2018
    Мнения
    100
    След четиридневен маратон, успях да засадя към 1500 корена бял маргарит, какво ще се хване и какво не, ще разбера напролет

 

 
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •