Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 52
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Моля ако някой знае да обясни как точно се разсажда с резници.От коя част на растението се режат пръчките-правите стебла които излизат от земята или от разклонените части?Колко да са дълги и в почва или в пясък се заравят.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Цитат Първоначално публикувано от pepikan
    Моля ако някой знае да обясни как точно се разсажда с резници.От коя част на растението се режат пръчките-правите стебла които излизат от земята или от разклонените части?Колко да са дълги и в почва или в пясък се заравят.
    Резниците се вземат от прави, нормално дебели леторасти или преди зимата и се съхраняват в студено помещение в пясък, или в края на зимата - началото на март.Тогава се набучват в пясък. Истината е , че и в почва се вкореняват добре, но при изваждането се разкъсват повече корените.Добре е да се поддържа нормална влажност.Дължината на резниците е като молив - около 20 см. Не само бял маргарит, така може да се вкоренят резници и от други храсти - примерно лоницера, лигуструм.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Благодаря за бързия отговор.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    24.05.2013
    Мнения
    1
    Някой може ли да снима своя бял маргарит в момента, защото имам подозрения за два храста, но не знам кой от двата е бял маргарита. Ще съм много благодарен, ако някой откликне на молбата ми.

    Поздрави !

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    16
    Скоро ще дойде пролетта и много от вас ще искат да увеличат по някакъв начин медоносната разтителност около пчелина си.Ето и един много лесен начин за да постигнете целта си.Ако вече имате някой от храстовидните видове,то не трябва да пропускате момента за това.Най=качествените резници са полуяават от млади леторасли от предходната година и по възможност да са от издънки избили по близо до коренът на разтението майка.Избирате място с рока и мека пръст и по възможност да е на шарена сянка.Разрохквате горният слой земя и с помоща на садило резниците ги бодвате в земята до най горният чифт пъпки.Притискате около него за да уплътните почвата и поливате обилно.При така вече посадените резници взимате дървени трици от шипоколистна дървесина и посипвате хубаво по цялата повърхност при дебелина не по малка от 4,5 см.След време ще видите поникващи издънки на това което сте посадили.Грижите ви от тук насетне е да ги поливате от време на време и да посипвате още трици.На есен ще имате много качествени и добре вкоренени резници.
    Много е важно да си подготвите добре резниците.За целта има 2 важни условия.1.Резниците се оформят по следният начин-Под долният чифт пъпки с ножица зарязвате на един см.под пъпките напречно,а над 3 чифт пъпки на см над тях по диагонал.Ако имате вкоренител добре ако ли не,то и с него и без него не очаквайте на 100процента успех.
    Този метод на размножаване сзм го пробвал дори и при кариоптериса.Дава много добри резултати.
    Така че успех на всички.

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    АРН66, ако може някакви снимки или нещо като рисунка за по ясно. Благодарности за споделеният опит.


    Поздрави, Г. Георгиев

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    Колеги,това бял маргарит ли е,снимката е от днес 26.12Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0032.jpg
Прегледи:      505
Размер:	201.2 KB
ID:	2744Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_0031.jpg
Прегледи:      500
Размер:	188.1 KB
ID:	2745

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Точно така - това е бял маргарит.Червения(розов) маргарит има по-малки топченца.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    04.01.2015
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    общ първомай обл.пловдив

    БЯЛ МАРГАРИТ

    здравейте колеги аз съм нов във форума.Откаде мога да закупя 100бр разтения маргарит? Регион Пловдив

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от димо димов 09 Виж публикацията
    здравейте колеги аз съм нов във форума.Откаде мога да закупя 100бр разтения маргарит? Регион Пловдив
    Защо да купуваш,обиколи паркове ,канавки ,градинки и си нережи клонки дебели колкото молив и дълги около 30см.Бодеш в пясък и гледаш да е постоянно влажен не мокър.И си готов до март ,април месец,ще имат корени.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •