Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 52
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Особено като е по влажна годината - много цъфти и до късно. Животни не съм видял да го пасат.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Здравейте решил съм да правя жив плет около кошерите за сянка и завет.След прочетеното мисля да засадя бял маргарит за да е добре и за пчеличките.Притеснява ме че познат който работи в озеленителна фирма каза че всички части на храста-плодове листа и клони са отровни!Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.ЩЕ бъда благодарен ако някой може да помогне с пръчки за разсаждане или с информация къде в нашия край се среща-от Петрич съм.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    22.11.2010
    Мнения
    47
    Цитат Първоначално публикувано от pepikan
    Здравейте решил съм да правя жив плет около кошерите за сянка и завет.След прочетеното мисля да засадя бял маргарит за да е добре и за пчеличките.Притеснява ме че познат който работи в озеленителна фирма каза че всички части на храста-плодове листа и клони са отровни!Моля ако някой знае нещо по въпроса да сподели.ЩЕ бъда благодарен ако някой може да помогне с пръчки за разсаждане или с информация къде в нашия край се среща-от Петрич съм.
    Твоят познат е тотално заблуден. Нищо от растението не е отровно. Сади го смело. В София съм, иначе бих ти дал резници. Сигурно ще съм ти далече.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Благодаря на Стефан за отговора.С удоволствие ще се възползвам от предложението му за резници.Доколкото знам резниците се берат януари и се разсаждат април.А иначе не сме прекалено далече и куриерите вършат чудесна работа.Юни бях до Пловдив за 2 Еводии."ЛУД УМОРА НЕМА САМО СЕ ПОТИ" :D

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    26
    Здравейте, това ли е прословутия бял маргарит?





  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Бял маргарит е.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    39
    Моля ако някой знае да обясни как точно се разсажда с резници.От коя част на растението се режат пръчките-правите стебла които излизат от земята или от разклонените части?Колко да са дълги и в почва или в пясък се заравят.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от pepikan
    Моля ако някой знае да обясни как точно се разсажда с резници.От коя част на растението се режат пръчките-правите стебла които излизат от земята или от разклонените части?Колко да са дълги и в почва или в пясък се заравят.
    Погледни тук http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=512
    Пишат за хибискус, но общо взето е еднакво за всяко размножаване с резници.

  9. #19

    Бял маргарит

    Здравеите изграждам нов пчелин. Искам да си засадя бял маргарит и моля за съдеиствие не мога да си намеря питам навсякъде в Бургас но за сега без резултат. Предварително благодаря

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Аз ще ти помогна, не знаех че търсиш.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

 

 
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •