Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 38
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    06.02.2011
    Мнения
    62
    Благодаря ти за съвета така и ще направя,ще наблюдавам яйцата защото точно по този начин ще добия истинска представа за това в какво състояние трябва да са.Благодаря още веднъж за съвета.

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    ........Аз вече пренесох първата партида
    Това моите 100 майки ли са?
    Хубаво да ги гледаш, добре да ги храниш, да ги милваш и обичаш, и вечер да им пееш приспивни песнички.......

  3. #23
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Част от тях - да.
    Всъщност, тези дни аз продължавам с пренасянето (през няколко дена)
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз закъснявам с направата на майкопроизводствения пчелин и на оплодните сандъчета и все още съм далече от собствена майкопроизводствена дейност. Това означава само едно - тази година ще купувам много повече майки от външни производители, отколкото бях предвидил. Може би поне 500 броя.

    Между другото последните 3 дена направихме подробен пролетен преглед на пчелините ми в Ловешка област, и открихме един много курвенски номер - слаби семейства с червена майка, закупена от лицензирани производители, но под червената боя прозира жълта. Открихме поне 10 такива майки. Чак не мога да повярвам, че лицензиран производител може да ми стъкне такъв КУРВЕНСКИ НОМЕР.

    Започвам да си мисля, че живеем в КУРВЕНСКА ДЪРЖАВА !!! Има ли нещо наред в тази държава? Има ли свестни майкопроизводители, на които да може да им се вярва? Да ви кажа честно, много съм разочарован. В много браншове имам бизнес, но този в пчеларския бранш направо ме съсипва. Накъдето и да се обърнеш - само МАФИОТИ, ТАРИКАТИ и МОШЕННИЦИ.

  5. #25
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Е, те тези номера има само няколко дето ги правят (въпрос на манталитет). А ти искаш тези хора да ги сложиш в новата асоциация ? ХА ХА ХА ХА
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Не ме е яд за друго, а защото някой си мошешик за да спечели 5 лева ми натриса загуби от 200 лева (цяла една загубена година на дадено семейство). В момента семействата с фалшивите майки са изключително слаби - не се знае дали въобще ще хванат акацията. Няма да мога да направя и отводки. Може би чак за слънчогледа ще се усвестят, и то защото ще им сложа нова майка. Абе направо една година си е загубена.

    Какво да го направиш един такъв майкопроизводител - ако човек го срещне, трябва да го пребие от бой, но това ще му е малко...............

  7. #27
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Ти май още не си разбрал а? Българския пчелар си купува майка най-вече когато в кошера няма такава. Досега някой да се е оплакал че му са продадени калпави майки? Майка ли е - майка е, снася ли- снася. Какво повече да иска човек. Никой от "дъртите" пчелари с които досега съм се сблъсквал не очаква като си купи майка и тя да върши чудеса. Затова и никой от тях не би убил майката на семейство, което дълги години му е служило добре и да сложи на нейно място купена. На подмяна подлежат майките само от "калпавите" семейства.

    В по-нормалните държави, пазара на майки (и маточници!) върви защото повечето пчелари едва ли биха могли сами да си направят по-добри.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #28
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията

    Между другото последните 3 дена направихме подробен пролетен преглед на пчелините ми в Ловешка област, и открихме един много курвенски номер - слаби семейства с червена майка, закупена от лицензирани производители, но под червената боя прозира жълта. Открихме поне 10 такива майки. Чак не мога да повярвам, че лицензиран производител може да ми стъкне такъв КУРВЕНСКИ НОМЕР
    Ако го знаеш(спомняш си, водиш си отчетност) - назови го, кой е, от къде е? - да не се парят и други...

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ако го знаеш(спомняш си, водиш си отчетност) - назови го, кой е, от къде е? - да не се парят и други...
    И на мен ми е много интересно КОЙ Е?

  10. #30
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jorors Виж публикацията
    И на мен ми е много интересно КОЙ Е?
    На всички които не го знаят кой е, им е интересно!

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •