Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 33 от общо 33
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от kopdoB Виж публикацията
    Един полукорпус на Венер е точно 8-10 кг мед,проста сметка ,10 рамки по 0.8-1 кг мед прави точно 8-10 кг.Точно и аз това исках да кажа ,че този мед не се пипа ако е нужно се допълва !
    Проблемът за мен е дали този мед ще стигне за зимуване и пролетно развитие при различни от Карника породи пчели . Венер твърди , че не подхранва , а разчита на стимулиране на развитието, чрез пренареждане на запасите, есента от полукорпуса в плодника(полукорпуса е долу), а напролет обратно. Добре де, но ако семейството е отглеждало пило до късна есен и от ранна пролет какво ще остане за пренареждане през март ? Мисля си , че системата на Венер може да се ползва не едно към едно , а с някой корекции отчитащи фактори като променен климът (дълга топла есен почти до ноември), порода на пчелите , начало на пашата (при него няма рапица) и т.н.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    От опитите си да работя по Венер установих, че моите пчели не искат да качват меда над ХР в полукорпуса. Предпочитат да го оставят долу в плодника.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Зависи от породата. Аз имам 1 семейство което ако не му бях дал мед за зимата щеше да има сомарно не повече от 2-3 кг по питите. Просто е празно вътре. Този джинс е подходящ за системата венер. В неделя ги прегледах имаха мед имаха и много пило. Вече са ми изяли 3-та питка дадох им 4-та. От началото на януари. Имам само още едно такова семейство. Всички други вече са на 2-ра питка!

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •