Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 65
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от nikberk
    2007г. наистина беше уникално слаба година,но благодарение на подвижното ги зазимих на корпус и половина с мед,а на мен ми дадоха точно по една тенекия.Отново повтарям ,че тази година за нашия район бе най-слабата година откакто практикувам подвижно.За количествата през другите години не ми се говори ,защото гледам ,че доста от колегите са скиптични!
    Какво като са скептични? Нито ти гледат кошерите, нито ти реализират продукцията. Това, което правиш е похвално и заслужава само адмирации. По нашия край е така - подвижно, да се търси пашата. Могат да се реализират няколко паши, но за това трябва да си обезпечен, което ти си постигнал!

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от yuri
    Ако с подвижно пчеларство изкарваш по 25-35 кг от кошер, то по-добре се откажи от пчеларството и започни друга работа.
    Говоря по принцип колко се изкарва от повечето пчелари който познавам.Например тази година мой комшия изкара около 55кг от стационарен пчелин на дадан блат wink; .Но нали се сещате,че това не е всяка година.Говорим за минимални количества с теаи 25-35кг.Винаги трябва да се смята най лошото.и най малкото което се печели.А,ако си отгоре ЕВАЛА.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Много е относително. Аз практикувам подвижно и въпреки това рядко достигам 35кг. Проблема е че моят район е такъв. Една паша втората е несигурна, а след това всичко изгаря и няма и няма. Там където районите имат повече влага е нормално да се вади по повече. Ама нямам възможност да пътувам цяло лято с пчелите. А на стационар я извадя 10 кила я не.

  4. #24
    Бонев, тези условия са типични за много места. За това в крайна сметка хората практикуват подвижно пчеларство. Не знам какви са ти възможностите, но след като превозваш, опитай с по-далечни разтояния. Вярно, че преките разходи се увеличават, но според добитото количество, себестойноста може да падне доста.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Возенето на по-далечни разстояния е най-малкия проблем. Проблема е с охраняването и че в радиус на 100км няма чак такива медоносни райони, които да си струват разходите, а и да има те вече са достатъчно населени.А и каква е гаранцията, че пашата няма да се провали. Пък Дянков не признава такива разходи.

  6. #26
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2011
    Мнения
    1
    Аз миналата година извадих средно по 50-55кг от кошер при положение че имам 15 кошера, а двамата ми съседи имат по 50+, но в радиус от 100 метра покраи наз има 2 блока стъ слънчоглед

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    18.01.2011
    Мнения
    10
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Много е относително. Аз практикувам подвижно и въпреки това рядко достигам 35кг. Проблема е че моят район е такъв. Една паша втората е несигурна, а след това всичко изгаря и няма и няма. Там където районите имат повече влага е нормално да се вади по повече. Ама нямам възможност да пътувам цяло лято с пчелите. А на стационар я извадя 10 кила я не.
    Жалко наистена са малки добивите за подвижно,но си заслужава да ви похвали човек за труда който полагате.Пожелавам ви успехи през годината.

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2011
    Мнения
    1
    Здравейте
    Искам да попитам колко кошера трябва да имам и какво количество мед трябва да вземам от тях за една заплата от около 1000лева на месец.
    Аз съм нов и съм се е ориентирал към пчеларство.

    ттитто написа:


    Или ако искаш месечна заплата от 1000 лв/месец, то трябва да продадеш продукти за 35 333 лв/годишно, което при добив 20 кг мед реализиран на цена 4 лв/кг означава 450 основни семейства.
    Можеш да си пишеш като бонус свалянето на разходите под 60 % или: общ оборот*(0,6 - реален процент разходи)

    Но какъв разход има ттитто не е написал и не съм сигурен до колко е вярно неговото твърдение затова питаим и вас.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    по мои приблизителни сметки за да постигнеш желания резултат при спазване на законодателството, са необходими 501 кошера(при среден добив 20кг/кошер), като съм изчислявал и приходи от прашец и прополис.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281

    Re: ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ ИНВЕСТИЦИЯТА

    Цитат Първоначално публикувано от na4inaesht
    Здравейте на всички.
    Аз сам бъдещ пчелар.Много четох наистина е трудно и съвсем не е просто,това ми е ясно.На мен ми харесва отчелническият живот и спокойствието,за това съм се ориентирал към пчеларството.Харесал сам си местенце за пчелин и възнамерявам да започна с 10 кошера и впоследствие като напредна като пчеларин да ги развия до 200,но попаднах на една таблица според,която целта не оправдава средствата а те не са малко.ОТ икономическа гледна точка заслужава ли си инвестицията и трудът,защото селцето е забутано и няма да имам други приходи.Как стоят нещата с пласирането на меда защото и прочетох доста обяви,тоест стоката залежава.Прочетох и за доста разходи които има а за печалба никои нищо на споменава.ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ КАУЗАТА?

    ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТДЕЛИЛИ МИ ОТ СВОЕТО ВРЕМЕ
    Като се замислиш всички сме вложили малко или много
    и ако не си заслужаваше щяхме, ли вообще да се занимаваме с пчеларство?
    Не е губещо, но не очаквай и много.

 

 
Страница 3 от 7 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •