Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 37
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865

    Пудра захар

    Реших да си купя пудра захар, за да меся питки с FeedBee за пчелите. Гледам в Промаркет пудра захар с червен етикет - промоционална цена - 0.99лв за опаковка от 500 гр. Производител - "Фамилекс" ЕООД, Пловдив. Купих една опаковка, за да я изследвам дали е качествена, доколкото ми е възможно да проверя това в домашни условия. Ако съдържа 100% захар без други примеси, при смесване с вода в съотношение 2 към 1, трябва да се разтвори 100%, както при обикновената захар. При извършване на пробата се получи течност с млечно бял цвят. Колкото и да бърках, течността не се избистри. Оставих чашата да престои няколко часа. Течността се избистри, като на дъното се образува бяла утайка. Бистрата течност имаше вкус на подсладено брашно. Утайката я отделих и отново опитах да я разтворя в чиста вода, но тя се оказа практически неразтворима. Най-вероятно са смесили захарта с бяло брашно, защото брашното е много по-евтино от пудра захар.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Трябваше с рефрактометър да премериш захарността на разтвора, и веднага щеше да разбереш колко процента са другите примеси, които не са захар. Аз съм правил такива измервания и съм откривал до 2% външни примеси дори и в захар, която е на кристали.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Истинската пудра захар се вкаменява-става на буци за около 3 месеца.Знам,че слагат нещо за да несе втвърдява,но незнам какво е.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Хората, които предлагат FEED BEE, предлагат и АПИПУДЕР.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    В най-обикновена фуражомелка и сито максимум 1 мм. става перфектна пудра захар. Омръзна ми от мошенници и за това си я меля сам. Вече самата захар на кристали до колко е чиста не знам ама то остава и захарно цвекло да гледаме.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Възможно е да слагат така наречените антислепващи агенти Е551 или Е554.Който го интересува,да прочете.Аз също си правя сам пудрата захар,като основното което гледам е захарта да е на големи кристали и нейната калоричност.Не искам да правя реклама, но до момента съм доволен от Аро на метро.Взимал съм и горнооряховска и от Била,Карфур,но най-чиста(без пудра) и с големи кристали досега съм констатирал в метро.Тези неща ги забелязах преди да стана пчелар,защото за вендинг автоматите е нужна захар с големи кристали и без пудра в нея,иначе се слепва и не пада както трябва в чашката.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Никъде в София не може да се купи Апипудер. Най-близките градове, където софиянци могат да купят Апипудер са Пловдив и Враца.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Никъде в София не може да се купи Апипудер. Най-близките градове, където софиянци могат да купят Апипудер са Пловдив и Враца.
    Аз купих от Дупница. Но в София няма. Свързах се с офиса им в София. Не продавали!

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    В най-обикновена фуражомелка и сито максимум 1 мм. става перфектна пудра захар. Омръзна ми от мошенници и за това си я меля сам. Вече самата захар на кристали до колко е чиста не знам ама то остава и захарно цвекло да гледаме.
    Аз я меля с 2мм.и пак става,беше ме страх да сложа по-сотно сито да не се запуши,но ще пробвам....
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Имат сайт, виждаш дистрибуторите за България, звъниш им, плащаш по сметка и си я взимаш от склада в София. Много странна система. Само двама дистрибутори за цялата страна - единия в Пловдив, другия в Търново. Аз специално им писах дали не искат да имат дистрибутор и в София, но не получих отговор.
    http://www.bienenfutter.eu/bg/Haendler/
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •