Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 46 от общо 46
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Кажи сега, с лежака не ли е по-леко!
    Миналата година ми беше първата с лежак поради което немога да бъда категоричен.Понеже го подкарах с две майки се наложи(от любопитство) да отварям 2-3 пъти повече отколкото е необходимо,при това свалях и магазините(4бр12р).Въпреки извънредните отваряния нещата изглеждат оптимистични.Миналата година съм ги отварял 7-8 пъти,но тази ще бъдат наполовина(знам какво да направя).Така,че на първо четене-да лесно се работи с лежака.

  2. #42
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Та понеже ДБ пита е по-голяма от ЛР, съответно за да се разпечата, изисква повече време и труд. Елементарно или не съм прав.
    И кое му е повечето на труда?!? Аз до сега не съм срещнал запечатана празна килийка - щом е запечатана значи на по-голямата площ има повече мед, 3 плодникови ДБ са равни по площ и брой килийки на 4 ЛР - съответно медът е еднакво количество, а 3 бр ДБ плодникови ще се разпечатат с малко по-малко труд от 4 ЛР.
    Ако следваме твоята логика на разсъждение то 1/2ДБ(магазинна ДБ) пита се разпечатва с по-марко труд от ЛР...

  3. #43
    Вълчан, говоря за съвсем друго нещо, ама няма значение. Който трябваше, съм сигурен че ме е разбрал.

    Искрен, ами да точно така е. Магазината пита тежи по-малко от ЛР и значи по-лесно се носи. Особено ако не е само 1. Ама както казах, говоря за друго.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Няма да се стигне до единомислие. Според мен, няма смисъл да спорите. Общо взето, пчеларя се придържа към принципа "моето гардже е по-читаво"

  5. #45
    Прав си. Само, че аз не налагам своето мнение а само го споделям.

  6. #46
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Аз пуснах темата и мотото ми е: Чуждото гадже е по-читаво. Идеята не беше да се нагласяме към навиците си, а ако трябва да ги променим навиците....
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •