Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 46
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    232
    Пчеларски район
    Добрич
    Имам един ЛР за проба вече два сезона не съм им вкусил меда, ротации, три корпуса пчели и каквото донесат си го изядат. Смятам рапицата да е последния им шанс и ако не се представят на ниво го преработвам с наставки за ДБ рамка и става за отводки.
    Не отричам системата, но явно при мен нещо не се получава.

  2. #12
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Имам един ЛР за проба вече два сезона не съм им вкусил меда, ротации, три корпуса пчели и каквото донесат си го изядат. Смятам рапицата да е последния им шанс и ако не се представят на ниво го преработвам с наставки за ДБ рамка и става за отводки.
    Не отричам системата, но явно при мен нещо не се получава.
    Някъде бъркаш тогава , аз пчеларствам и с ЛР кошери мед има и за тях и за мен.Въпросът е при рапица и акация като начални паши дали ще се наложи да ползваш цял корпус или един магазин ДБ, това ще зависи от количеството като декари на рапицата и акацията , както и как си ги докарал до пролетта.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Аз имам лр,дб-10,12,24 рамки,
    и стигам до извода,че по-добре зимумат на ДБ рамка,а за добивите няма разлика,даже е по-лесно с ЛР,защото разширяваш с корпуси и не трябва да вадиш мед на всеки две седмици.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  4. #14
    Доста сте скептични към ЛР кошерите. За това ще ви разкажа една случка от м.Май 2013г. Тя е кратка - 10 ЛР кошера - 600 кг стоков акациев мед. В района не се сее рапица и стационарните кошери са около 1000, а още толкова идват и на подвижно по това време. Кой както иска да го разбира.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от галин Виж публикацията
    Имам един ЛР за проба вече два сезона не съм им вкусил меда, ротации, три корпуса пчели и каквото донесат си го изядат. Смятам рапицата да е последния им шанс и ако не се представят на ниво го преработвам с наставки за ДБ рамка и става за отводки.
    Не отричам системата, но явно при мен нещо не се получава.
    Аз нищо не разбирах кошери и извадих доволно мед от ЛР. Много ми харесва системата, но се замислям за 8рамкови заради кръста.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Значи си струва да помисля за осем рамков...
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Доста сте скептични към ЛР кошерите. За това ще ви разкажа една случка от м.Май 2013г. Тя е кратка - 10 ЛР кошера - 600 кг стоков акациев мед. В района не се сее рапица и стационарните кошери са около 1000, а още толкова идват и на подвижно по това време. Кой както иска да го разбира.
    Сигурно акацията(масива)е мн.голям,защото аз не съм вадил повече от 15-20кг.от акацията на стационар,като имам 50 процента ЛР семейства.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  8. #18
    Всъщност не е. Това не е среден добив, а добив от конкретна група от семейства с които е работено целенасочено. Семействата са с една майка и не са подсилвани с пило или пчели от други.

  9. #19
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Всъщност не е. Това не е среден добив, а добив от конкретна група от семейства с които е работено целенасочено. Семействата са с една майка и не са подсилвани с пило или пчели от други.
    Е,ако не ти е проблем,обяси работата(целенасочена)с тези семейства?
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  10. #20
    Тази вечер я обясних на Ники от Монтана в една друга тема. Няма никакви тънкости.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •