Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 17
  1. #1
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч

    Пчелари - ТАРИКАТИ и МОШЕННИЦИ

    Отварям тази тема, за да споделя възмущението си от факта, че сред нас освен почтенни хора има и ПЧЕЛАРИ - ТАРИКАТИ И МОШЕННИЦИ. Точно тези тарикати и мошенници петнят доброто име на Българския мед, Българския пчелен восък и Българския пчелен прашец. Точно заради такива тарикати и мошенници на запад България като страна има МНОГО НИСЪК ИМИДЖ, а вследствие на това и получаваме в замяна МНОГО НИСКИ ИЗКУПНИ ЦЕНИ на нашата продукция.

    Достатъчен е един единствен пчелар (едно единствено лайно), за да се вмирише цялата каца на Българския мед или восък, изнасяни за чужбина. И докато в редиците ни има такива лайна, всички ние ще сме вмирисани, ще е вмирисана и цялата ни държава. Тъжно ми е, че го казвам всичко това, но когато фактите говорят, и боговете мълчат ..........

    Вижте сами една пита с "восък", тежаща 7.5 килограма и продадена ми за 75 лева. Ако тази пита беше попаднала в ръцете на западняк, той щеше да зачеркне България от тефтера си за следващите 100 години. А тя беше предназначена за западняк, но аз я купих заедно с още един тон на западняшките цени от 10 лв. на килограм. И от този момент нататък ха познайте какво трябва си мисля за българските пчелари?

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_5573.jpg
Прегледи:      324
Размер:	323.7 KB
ID:	880

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_5574.jpg
Прегледи:      316
Размер:	363.5 KB
ID:	881

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_5579.jpg
Прегледи:      315
Размер:	404.6 KB
ID:	882

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_5580.jpg
Прегледи:      317
Размер:	280.6 KB
ID:	883

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_5585.jpg
Прегледи:      314
Размер:	251.1 KB
ID:	884

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Личи се, че ПЧЕЛАРЯ-МОШЕННИК е отделил огромно време, за да създаде фалшификата. Търсил е подходящата смес с подходящото тегло. Изливал е я тази смес в тенекия. После я е сушил тази смес. След това си е играл да я облива с восък, при това няколко пъти. С две думи - загубил е много-много време, за да изготви един фалшификат, за който да получи например 50 лева. Невероятно, но факт. Този човек (пардон - това лайно) е изгубил работно време за 100 лева, за да създаде фалшификат, който струва 50 лева. Ако беше отишъл някъде на работа, щеше да получи повече пари за усилията, които полага.

    НЕВЕРОЯТНО НО ФАКТ - това е направено от човек с изкривено долно съзнание, от някакъв малоумник, който не си дава сметка, че можеше да ми повреди машина за 50 000 лева. Не мога да повярвам, че е възможно да съществуват такива изроди, и на всичкото отгоре тези изроди гордо да се наричат БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАРИ и да ламтят за субсидии и за високи изкупни цени на меда и на восъка.

    Добре че не съм западняк и не живея на запад, защото иначе щях да си кажа "Майната и на тази държава България. Кракът ми повече няма да стъпи в нея, а бизнес с Българите ще правя, ама на куково лято. И щях да разказвам случката на всички мои приятели-бизнесмени, и да ги предупреждавам да не си и помислят да правят бизнес с Българите, защото нали виждате какво се случва ........".

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Това ми напомня за далечната 1994г когато един уличен дилър ме изработи с "кукла" вместо да ми продаде 250$.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Гадно наистина.
    Не вярвам, това да е сторено от пчелар, по-скоро от някой циганин-прекупвач. И като мине през пет-шест "ръце" е стигнал до теб. Ти, като краен потребител на восъка, се оказваш прекарания.

    И да те попитам, защо не ни обяви на присъстващите тук(извинявам се ако греша), че купуваш на такава цена, ние също можеше да бръкнем в запасите и да те снабдим с по-качествена суровина. Предполагам, заради количеството.

  5. #5
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Та отварям тази тема, за да можете в нея да публикувате и други случаи на измамени от пчелари-мошенници. Например знам за такива, които се опитват да пробутват на изкупвачите фалшив мед, забъркан от глюкози и други измислени от тях химии. Знам и за такива, които са слагали тухли или пясък в тенекиите с мед. Знам за такива, които пълнят половината тенекия с мед от рапица и след взахаряването допълват с акациев мед, и продават цялата тенекия като акациева.

    Въобще колеги пчелари - искам да кажа, че лайното сред нашите редици не е само едно. Има много-много лайна, и докато не ги изчистим, цяла България ще мирише и ще страда. Ще страдаме и ние самите и ще се унижаваме, когато някой западняк ни каже истината в очите - че Българите са тарикати и мошеници.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    40
    Глада какво ли не прави.Човек който е с ниски доходи не му пука за съвест и морал.Ако си мислите че ще изчистите България от мошенниците се лъжете жестоко.По вероятно аз да избягам от Бг,от колкото някой който е свикнал на далавера да се откаже.Преди 2 години купих 20кг восък,и се оказа,че има вътре 8 кила желязо.Трябва да свикваме за съжаление.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Така е с голяма част от българското "производство" а след това гледаме репртажи как онеправданите производители изсипват домати , разливат мляко или др. подобни. Не мисля , че гладът е виновен. За мен това е резултат от над 20 годишна системна работа в посока изпростяване и опростачване на нацията - ако не уважаваш никого , ничий труд то ти си едва ли не велик. Какво значение има че Матеев е дал куп пари за машина - имал ... дал. Умникът с "буцата" обаче го е прекарал и сега се чувства щастлив и може би се хвали с това . В такива ммоменти много добре разбирам дъщеря си защо иска да се прибере в България само за 10 дни по коледните празници ...!
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Какво точно, ако не е тайна е ползвал за сърцевина, боклука!

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    kunev, за съжаление не са 20 години, а доста повече - 50-60.

    Инъче аз нямам коментар за това. То няма думи за такова малоумие. Всички страдаме заради такива олигофрени...

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    kunev, за съжаление не са 20 години, а доста повече - 50-60.

    Инъче аз нямам коментар за това. То няма думи за такова малоумие. Всички страдаме заради такива олигофрени...
    Айдее, обърнахме го тука на "политика" - но да не забравяме че образите на Бай Ганьо и Андрешко произлизат от народната действителност преди 100 и кусур години(писателите са описали тогавашната действителност, която изглежда по днешният начин), т.е.т. какво се е променило от тогова до сега?!? - научили сме се да ползваме компютри и разни тем подобни(научно технически прогрес), но грам не ни се е променило самосъзнанието и манталитета към по-добро, явно климата на нашата географска ширина така влиае на всички, спомнете си какво се случи с "английският съсед", вярно че е филм, но гледайки англичаните които живейт на село(няколко семейства са) - филма не е много далеч от реалността. А какво се случва с нас като отидем на запад в "цивилизованите" общества и държави - 90-95% от нас за отрицателно време влизат в ритама и релсите на онова общество и стават "праволинейни" - къде увлечени от ритама на обществото, къде от стах, не толкова от строгостта на закона, а от това че няма бягане от него(приложим е)...

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •