Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 135 от 158 ПърваПърва ... 3585125133134135136137145 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,341 до 1,350 от общо 1571
  1. #1341
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Чакам го с голям интерес, а и не само него. Сега в момента са пуснали втория сезон на Залезът на тамплиерите.
    Книгата е много хубава ама все още не е дописана та не знам как ще е последен сезон ама явно няма да е по книгата.Сега остава и да филмират ,,Малазанска книгс на мъртвите,, и няма да ставам от дивана не , че и сега не съм се сраснал с него.

  2. #1342
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Днес сложих магазините, малко рано си мисля, но другата седмица съм възпрепястван. Вчера дъжд, сериозен, мекиша още не е цъфнал, акацията до 10 дена ща цъфне, ще го омешат акация и мекиш. За отводки е рано!

  3. #1343
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Казват, че на днешния ден, ако вали, то годината ще е плодородна. До 15 00 часа пече слънце и и пчелите се облетяха прекрасно. След това заваля хубав дъжд. Акацията в момента е едро избеляла. Сега ще я напои хубаво и А, късмет да не вали 10 - 15 дни, и да са височки температурите.

  4. #1344
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Казват, че на днешния ден, ако вали, то годината ще е плодородна. До 15 00 часа пече слънце и и пчелите се облетяха прекрасно. След това заваля хубав дъжд. Акацията в момента е едро избеляла. Сега ще я напои хубаво и А, късмет да не вали 10 - 15 дни, и да са височки температурите.
    А в 16ч достигна и до нас със градушка,колкото грахово зърно-до лешник....Към момента напича...

  5. #1345
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А в 16ч достигна и до нас със градушка,колкото грахово зърно-до лешник....Към момента напича...
    Чул те Господ, но като наблюдавам прогнозата за времето, оставам с надеждата синоптиците да грешат.

  6. #1346
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А в 16ч достигна и до нас със градушка,колкото грахово зърно-до лешник....Към момента напича...
    И тук се оправи все едно не е било.

  7. #1347
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Акацията цъфна обилно, вали обилно, грее добре, но цветовете като варени и нектар ниц.

  8. #1348
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Акацията цъфна и при нас.Излитания има,но приноса слаб.Миналата година в разгара,пчеличките буквално се приземяваха на дупетата с изпънати напред крачета.Иначе влага много,самия нектар силно разреден от чести дъждове.Кошерите бръмчат като трансформатори.

  9. #1349
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    И при мен е същото положението, акацията цъфти но приноса на нектар е слаб и за поредна година акация няма да вадя, другата седмица ще правя отводки пчели има бол

  10. #1350
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Мислех да не се оплаквам, ама само като видя какво е пред кошерите и ме избива на насилие. Снимката е от 20.05. изпрати ми я щерката тъй като не бях в страната. По нейни думи пчелите падат пред кошера или стигат до прелката и не влизат вътре, а умират и окапват на земята.
    Като отидох на пчелина вчера всичко беше приключило...... Пред изтровените кошери имаше килим от сгърчени трупове, а вътре само младите пчели. Къде са отровени не зная, но ще разбера,а като разбера не зная какви ще ги надробя...
    Има и малко успокоение. Част от семействата въобще не са засегнати(на снимката се вижда добре разликата между двата кошера на преден план), което отдавам на това, че нямам големи масиви с медоносна растителност и пчелите от отделните семейства са били на различни места. За съжаление някои са опрашвали на културите на някой който не заслужава.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Resized_20190519_165557_1880.jpg‎  

 

 
Страница 135 от 158 ПърваПърва ... 3585125133134135136137145 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 12 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 12 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •