Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 158 ПърваПърва ... 2129303132334181131 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 1574
  1. #301
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ако нямаш термометър в колата си, купи един от павилиона за сувенири, иди сутринта на пчелина, гледай термометъра и пчелите. И..вярвай на себе си!
    Успех!
    Аз термометри си имам живачни (точни са вярвам им), ама сега с тези телефони и безкрайно неточни данни.

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Телефона и данните ги остави вкъщи, за да не ти пречат.

  3. #303
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Нали отчитате разликата при температурите на сянка и на слънце. Доста от моите пчели които при връщане вчера бяха спрели да си починат на сянка и си бяха останали там. На някои места имаше доста тъжни гледки.

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Нали отчитате разликата при температурите на сянка и на слънце. Доста от моите пчели които при връщане вчера бяха спрели да си починат на сянка и си бяха останали там. На някои места имаше доста тъжни гледки.
    Имало е сутрини когато съм намирал по 5-6 премръзнали пчели около кошер. Не са успели да се приберат вечерта заради зхлаждането.
    Сега това го няма. Дали излизат само най издръжливите, не знам. По скоро температурите се променят бавно и като усетят захлаждането успяват да се приберат преди да са премръзнали.

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Миналата година имах един "юнак",излизаше сутрин даже и сняг да рине........В начало на април изпадна в роево състояние-двукорпусен 8дб.

  6. #306
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    На 27 Февроари сложих питки с тимол.Днес (преди 2часа) отворих кошерите.Всичко изядено даже и в най-крайните плодникови пити всичко изпразнено.Сложих им от тез новите питки от Босна и Херциговина уж ги похвалиха много,да не правя реклама не споменавам марката.Интересното е че има градеж.Бях им сложил восъчни основи в магазина и са изградени.Смятах че е рано за градеж.Инъче и днес пчеличките събираха прашец и бяха на пуилките.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Вчера в 13ч. им напълних хранилките със сироп 3:2 - захар:вода, както им бях обещал.
    В 17ч. хранилките бяха празни. Казах им че няма повече и си тръгнах.
    Ще ми изядат ушите тези лигъри. Затова пък аз ще им ям меда - да видят дали е хубаво. Е, освен ако не им гоня рояците.
    Днес рутирах най силните. Извадих по две празни пити, от края и сложих по две основи в средата, да не се учат да плетат чорапи.
    В други ден сироп, а след седмица проверка за градежа.

  8. #308
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    20160319_154554.jpg
    Изградена и осеменена за 12 дни.
    Подхранване никакво.Днес му сложих нова летвичка за градеж.
    Кенийски кошер .

  9. #309
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Какво ви е мнението?Утре ако позволява времето смятам да сложа восъчни основи да градят.Това на миналогодишните отводки защото в момента са с по 7 плодникови пити та смятам да им сложа най в края основи да градят.Какво ще посъветвате?Кошерите са Дадан-Блат 10 рамкови.На южно изложение и завет

  10. #310
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Ако пчелите не са покрили и седемте пити достатъчно плътно, дали ще отидат да градят нещо в края на кошера по това време на годината?

 

 
Страница 31 от 158 ПърваПърва ... 2129303132334181131 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •