Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 85 от 158 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 841 до 850 от общо 1574
  1. #841
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Сега,при -2градуса установих, че имат нужда от .....вода!
    Как се установява при -2, че имат нужда от вода? Питам, защото имам още много да уча за пчеларството.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #842
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Как се установява при -2, че имат нужда от вода? Питам, защото имам още много да уча за пчеларството.
    Както при -3. Шегувам се.

  3. #843
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Сега,при -2градуса установих, че имат нужда от .....вода!
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Как се установява при -2, че имат нужда от вода? Питам, защото имам още много да уча за пчеларството.
    Станахме двама имащи нужда да научат как се установява това,а аз още продължавам да се уча.Ще ти бъдем благодарни колега mici–92.Ако има няколко начина–давай ги,няма да са излишни.Няма да оставим хайванчетата да жадуват я.
    Ако и други колеги знаят,нека пишат и те.

  4. #844
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Как се установява при -2, че имат нужда от вода? Питам, защото имам още много да уча за пчеларството.
    Случайно.Мислех,да ги чуя,дали има някой в къщи и 2-3 пчелички през интервали,посетиха близката тавичка с вода налята току-що за кокошките.Ако не е с цел да пият вода,аз съм новобранец и затова с интерес ще чуя,твойто обяснение.Виж,колко съм примерен!

  5. #845
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Случайно.Мислех,да ги чуя,дали има някой в къщи и 2-3 пчелички през интервали,посетиха близката тавичка с вода налята току-що за кокошките.Ако не е с цел да пият вода,аз съм новобранец и затова с интерес ще чуя,твойто обяснение.Виж,колко съм примерен!
    Гледам никой нищо не ти обяснява, та ще попитам : термометъра ти в час ли е и сигурен ли си ,че си видял пчели на тавичката.

  6. #846
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес и аз ходих да разчиствам прелките. Някакви птици така хубаво ги бяха "разчистили" на някои, че през лятото не са така отворени.

  7. #847
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес и аз ходих да разчиствам прелките. Някакви птици така хубаво ги бяха "разчистили" на някои, че през лятото не са така отворени.
    А плътно ли бяха затворени, или по-рехаво?

  8. #848
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    А плътно ли бяха затворени, или по-рехаво?
    Цялата прелка е затворена, а само 8-10 см. отвор има. Е, очаква се. Все пак снега им покри всичките хранителни запаси и птиците се спасяват по някакъв начин. Трябва да минем и на птичепредпазетели.

  9. #849
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вчера чистих прелки. Снега беше точно до прелка на първи корпус и само от навяване бяха затрупани. След новите 15-20 см от тази нощ вече ще са под снега тотално. При даданите още по-тъпо защото нямам горни прелки. Голямо ровене пада да им открия входовете. Поне ще са завити за големия студ утре. Между другото надникнах вчера в един бяха под питката и бяха доста активни ядът ли пренасят ли тяхна си работа.

  10. #850
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Гледам никой нищо не ти обяснява, та ще попитам : термометъра ти в час ли е и сигурен ли си ,че си видял пчели на тавичката.
    Забавих се.Исках да съм сигурен,какво пиша.Днес термометъра ми пак е верен,пак имаше излитане на пчели и кацане на лозовите пръчици в тавичката с водата.Даже още са там.Ясно,че е било аварийно кацане и тези хора,в чиито градове има летища,трябваше да го предвидят!

 

 
Страница 85 от 158 ПърваПърва ... 3575838485868795135 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •