Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 62 от 158 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 611 до 620 от общо 1574
  1. #611
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Прегледах най слабите семейства и имат запаси от мид но меда е стегнат захаросан .Дали ще могат да го изконсумират?
    Да,ще го изпапкат като топъл хляб.Само от теб се иска няколко манипулации.

  2. #612
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    и в момента инвертирам сироп,утре ще приключи процеса и в неделя отивам да пълня хранилките,като приключа с количествата от инвертиран сироп които са ми необходими ще пусна и за продажба
    А защо,сега,предпролетно храните с инвертиран сироп? На есен –да. Но сега......а!!! Баба Марта е непредсказуема.

  3. #613
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    С инвертиран сироп храня защото много по бързо и лесно се усвоява от пчелите,не прокисва и не натоварва пчелите.Трябва ми максимално рано да развия семействата защото ще правя по няколко отводки от семейство,а колкото по ранни са отводките толкова по добре ще бъдат подготвени да посрешнат зимата!

  4. #614
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Гогол надрасках питите с вилица.На места меда не е захаросан и това е този с по тъмните капачета а със светло жълтите капачета е захаросан.

  5. #615
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Гогол надрасках питите с вилица.На места меда не е захаросан и това е този с по тъмните капачета а със светло жълтите капачета е захаросан.
    Ако беше пръснал и малко водичка върху кристализиралия мед, щеше да бъде уникално.

  6. #616
    Автор
    Регистриран
    27.08.2016
    Мнения
    127
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    С инвертиран сироп храня защото много по бързо и лесно се усвоява от пчелите,не прокисва и не натоварва пчелите.Трябва ми максимално рано да развия семействата защото ще правя по няколко отводки от семейство,а колкото по ранни са отводките толкова по добре ще бъдат подготвени да посрешнат зимата!

    Щом сиропа е инвертиран, как точно ще правиш развитие на семействата??????
    Според мен е грешно!

  7. #617
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    С това грешното храня вече от 3 години насам и съм доволен!

  8. #618
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Гогол надрасках питите с вилица.На места меда не е захаросан и това е този с по тъмните капачета а със светло жълтите капачета е захаросан.
    Значи знаеш,само трябва да те подсети някой.Следващата стъпка–имаш достатъчно пчели,нали?Имаш ли пило на 2 съседни пити?За предпочитане е откритото,ранен стадий.Разпечатваш /надраскваш/ питата с мед и я мушкаш м/у двете пити с прясно/незапечатано/ пило.Така до първата ти сериозна паша ще изчистиш всички пити от стар мед и си на чисто.Превръщаш го в пило,пчели,сила за главната паша.

  9. #619
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Значи знаеш,само трябва да те подсети някой.Следващата стъпка–имаш достатъчно пчели,нали?Имаш ли пило на 2 съседни пити?За предпочитане е откритото,ранен стадий.Разпечатваш /надраскваш/ питата с мед и я мушкаш м/у двете пити с прясно/незапечатано/ пило.Така до първата ти сериозна паша ще изчистиш всички пити от стар мед и си на чисто.Превръщаш го в пило,пчели,сила за главната паша.
    Ако няма достатъчно пчели може да се простуди пилото,през нощта все пак е хладничко.

  10. #620
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Благодаря Гогол!И на вс които ми дадохте съвети.

 

 
Страница 62 от 158 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •