Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 55 от 158 ПърваПърва ... 545535455565765105155 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 541 до 550 от общо 1574
  1. #541
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз имах такива проблеми с 3-4 сем. ,но им сложих торби със сироп в началото на септември.

  2. #542
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Що се чудите?При последната главна паша слънчогледа в плодника имаше много мед.после в тази суша летяха събираха каквото намерят ама ядяха повече отколкото носеха.От август до средата на септември наливах сиропи със витамини.Сега пчели има факт ама медеца го ядат като фитнес маняк протеин.Тва е положението.То ако не бях цедил магазините и тях щяха да овършеят.Кажете ако желаете защо става така?Аз го отдавам на сушева година.
    Колко много мед имаше в плодника след слънчогледа? ( в КГ приблизително)
    Колко сироп получиха след слънчогледа?
    Колко мед има в момента?
    Как разбра, че сега ядът с бързи темпове, като си на питки, а щом не знаеш колко пило имат значи не си и вадил рамки за да прегледаш?
    Каква система са кошерите?

  3. #543
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Някъде бях чел че нормално семейство отглеждащо пило си хапва по 200гр. медец на ден.Първо ядът пресния мед и ако няма запечатаният стар. Та ако след слънчогледа не е имало паша то 1 месец= 6кг. мед то август и септември ще си хапнат 12кг. като нищо.

  4. #544
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен се е случвало семейства миналата година на пролет като ги отворя от 8 рамки 6 с мед ще кажеш че не са яли нищо,а има семейства умряха от глад март месец.

  5. #545
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Някъде бях чел че нормално семейство отглеждащо пило си хапва по 200гр. медец на ден.Първо ядът пресния мед и ако няма запечатаният стар. Та ако след слънчогледа не е имало паша то 1 месец= 6кг. мед то август и септември ще си хапнат 12кг. като нищо.
    А стига...а. а Жорка! Не знам кой го е писал,но е пропуснал да до уточни че с–вото отчува 5–6,че дори и 7 пити с пило,като преобладаващо е откритото пило.Така,че не защитавай този който не си е свършил работата когато трябва и както трябва.Дори и сега продължава да не си я върши,а търси съвет какво да прави.Ако си беше отговорил/свършил работата/ на въпросите поставени от колегата Рости,сега щеше да си върти синджирчето.

  6. #546
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А стига...а. а Жорка! Не знам кой го е писал,но е пропуснал да до уточни че с–вото отчува 5–6,че дори и 7 пити с пило,като преобладаващо е откритото пило.Така,че не защитавай този който не си е свършил работата когато трябва и както трябва.Дори и сега продължава да не си я върши,а търси съвет какво да прави.Ако си беше отговорил/свършил работата/ на въпросите поставени от колегата Рости,сега щеше да си върти синджирчето.
    Добре дошъл.

  7. #547
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А стига...а. а Жорка! Не знам кой го е писал,но е пропуснал да до уточни че с–вото отчува 5–6,че дори и 7 пити с пило,като преобладаващо е откритото пило.Така,че не защитавай този който не си е свършил работата когато трябва и както трябва.Дори и сега продължава да не си я върши,а търси съвет какво да прави.Ако си беше отговорил/свършил работата/ на въпросите поставени от колегата Рости,сега щеше да си върти синджирчето.
    Здравей адаш.Както винаги имаш право.
    Писано е от проф. Кашковский (Сибир -Кемеровска област) но за пролетно развитие. Даваш минимум 8 кг. мед напролет на семейство и не ги пипаш 40дни причината 1 ровене в кошера = 3 дни семейството се възтановява като някой чувствителни майки спират да снасят тези дни.

  8. #548
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Здравей адаш.Както винаги имаш право.
    Писано е от проф. Кашковский (Сибир -Кемеровска област) но за пролетно развитие. Даваш минимум 8 кг. мед напролет на семейство и не ги пипаш 40дни причината 1 ровене в кошера = 3 дни семейството се възтановява като някой чувствителни майки спират да снасят тези дни.
    Тази теория за възстановяването на живота в семейството след отваряне никога не ми се е вързвала. Като сложа основа точно на третия ден я виждам ЦЯЛАТА осеменена. Как така са се възстановявали, чак и майките не снасяли, а в същото време изградили и майката осеменила?
    Чел съм писанките за кошерите дето ги били отписали и не ги отваряли пък те взели че избухнали и на база на тази случка цяла теория изградили ама нещо ми издиша.
    Излишното ровене си е излишно, ама чак пък да не ги поглеждаме....

  9. #549
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Колко много мед имаше в плодника след слънчогледа? ( в КГ приблизително)
    Колко сироп получиха след слънчогледа?
    Колко мед има в момента?
    Как разбра, че сега ядът с бързи темпове, като си на питки, а щом не знаеш колко пило имат значи не си и вадил рамки за да прегледаш?
    Каква система са кошерите?
    1-наред с медовите венци по питите с пило имаше 3 а някъде малко повече цели пълни плодникови
    2-от начало през ден по 500мл.но по средата на септември 1торба с 2литра сироп.
    3-както писах днес сложих за втори път питки.още при първия път мед имаше останал само по първите пити 3пити от дясно на ляво
    4-дадан блат

  10. #550
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    1-наред с медовите венци по питите с пило имаше 3 а някъде малко повече цели пълни плодникови
    2-от начало през ден по 500мл.но по средата на септември 1торба с 2литра сироп.
    3-както писах днес сложих за втори път питки.още при първия път мед имаше останал само по първите пити 3пити от дясно на ляво
    4-дадан блат
    За мен нещо не е както трябва. Или колега премълчаваш нещо или си ровил яко и си вадил мед все пак от плодника.
    Всички знаят, че от ДБ много не разбирам, НО да поразсъждаваме. Ако в целия плодник след сълнчогледа има само три пити с мед то трябва по време на слънчогледа да имало адски много пило. От това следва да не е имало мед в магазините, а колега казваш, че мед в магазините имало. Не виждам и как меда е в едната страна на плодника, а всички знаем, че ако няма разместване на пити от пчеларя няма как меда да не е от двете страни. Ако меда беше както си трябва е възможно през август и септември да са изяли венците от средните 3 до 4 пити защото толкова е било пилото максимум през тези два месеца. Тоест сега ако от една десятка са останали средните 3 пити без венец може просто да се стесни и всичко ще си дойде на мястото.
    Колега, дълбоко се съмнявам, че семействата могат да изкарат от октомври до март само на питки.

 

 
Страница 55 от 158 ПърваПърва ... 545535455565765105155 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •