Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 129 от 158 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,281 до 1,290 от общо 1571
  1. #1281
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Днес като понапече слънцето почти всички алпийски кошери се облетяха. Облетя се и стиропорения финландски, който пропусна предното облитане в началото на годината. От ДБ нито един не успя, те са 8 и 10 рамкови. Времето бе доста ветровито, вчера имаше няколко хвръкнали капаци а днес един.

  2. #1282
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Който е на зор,ще излезе,а алпийките......В алпийките,слънцето винаги провокира.

  3. #1283
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Готови са за зимна обсада..Даката,ако иска може и до кошера да слага питките.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри P_20180108_134100.jpg‎  

  4. #1284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Здравейте.
    На 15 .12. сложих по половин кг. купешки питки на всички семейства. На 15 .01. три семейства бяха привършили питките и им сложих пак по половин килограм само, че домашно приготвени. На 23 .01. пак ги проверих, почти всички бяха изяли първата порция и им сложих втора. Учудващото беше, че трите семейства бяха привършили и втората питка, на им сложих и трета. Поне видимо не са по силни от другите, нито по гладни. Въпроса ми е, ако след седмица пак са свършили питката, какво правя? И още един въпрос. Опитах да омеся питките от 3,5 кг. захар и кило мед. Станаха много твърди а остана и суха захар та се наложи да слагам още 0,5 кг мед. Това грешка ли е?

  5. #1285
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Здравейте.
    На 15 .12. сложих по половин кг. купешки питки на всички семейства. На 15 .01. три семейства бяха привършили питките и им сложих пак по половин килограм само, че домашно приготвени. На 23 .01. пак ги проверих, почти всички бяха изяли първата порция и им сложих втора. Учудващото беше, че трите семейства бяха привършили и втората питка, на им сложих и трета. Поне видимо не са по силни от другите, нито по гладни. Въпроса ми е, ако след седмица пак са свършили питката, какво правя? И още един въпрос. Опитах да омеся питките от 3,5 кг. захар и кило мед. Станаха много твърди а остана и суха захар та се наложи да слагам още 0,5 кг мед. Това грешка ли е?
    Така си налучкал,нужното количество мед.

  6. #1286
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,658
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Здравейте.
    На 15 .12. сложих по половин кг. купешки питки на всички семейства. На 15 .01. три семейства бяха привършили питките и им сложих пак по половин килограм само, че домашно приготвени. На 23 .01. пак ги проверих, почти всички бяха изяли първата порция и им сложих втора. Учудващото беше, че трите семейства бяха привършили и втората питка, на им сложих и трета. Поне видимо не са по силни от другите, нито по гладни. Въпроса ми е, ако след седмица пак са свършили питката, какво правя? И още един въпрос. Опитах да омеся питките от 3,5 кг. захар и кило мед. Станаха много твърди а остана и суха захар та се наложи да слагам още 0,5 кг мед. Това грешка ли е?
    Пренасят храната от питките в рамките не консумират всичко. Не е много хубаво да ги притесняваш през 10 дена, аз им слагам еднократно 2.5кг. и повече не ги закачам. За месенето на питки нямам идея как се прави, един път пробвах и не стана нищо

  7. #1287
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес обиколих пчелините,2 месеца не бях ги обикалял,смъртност към момента е 10%,което е сравнително добре,мед имат бол,следи от нозема няма никъде,тази година ще се размина без питки.

  8. #1288
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Вчера времето перфектно при мен 15-16 градуса по обяд,масово носят прашец явно от леска понеже тя е цъфнала само към момента,имах чувството че не е началото на февруари а началото на април,за пило не съм гледал но при това поведение съм сигурен че ще го има в голяма част от семействата,дано не ги хване някой студ защото ще има жертви.

  9. #1289
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Вчера времето перфектно при мен 15-16 градуса по обяд,масово носят прашец явно от леска понеже тя е цъфнала само към момента,имах чувството че не е началото на февруари а началото на април,за пило не съм гледал но при това поведение съм сигурен че ще го има в голяма част от семействата,дано не ги хване някой студ защото ще има жертви.
    От минзухар е прашеца. Имам две жертви, стари майки оставих ги за тази година, грешка. Другите оцелели получиха по една-две питки.

  10. #1290
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Имам 2 Многокорпусни кошери с плътно дъно.Тази година реших върху втория корпус (зазимен на 14рамки),да сложа на цяло найлон,като от страх от влага надупчих с игла на 5-6 места в предния край.Около 15 01 им сложих захарни питки.След 10 дни ,реших с телена кука да изчистя подмора,но се стреснах,защото той плуваше във вода(кошера с лек наклон).Провокиран,отворих кошера и питката силно стоплена.Температурата в този ден 17 градуса С и погледнах за пило,но нямаше.Дотогава,основна прелка на 2-3см отворена и над нея на корпуса 5-6 см.След тази ситуация отворих напълно всички прелки за 2 дни (и тази на втория к/с .Стените и дъното изсъхнаха,но ако решат да топлят питката,ситуацията ще се повтори.Няма ли да е по-добре,под найлона да опъна вълнен плат,а другата зима,мрежа на дъното?

 

 
Страница 129 от 158 ПърваПърва ... 2979119127128129130131139 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •