Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 146 от 158 ПърваПърва ... 4696136144145146147148156 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,451 до 1,460 от общо 1571
  1. #1451
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Белия прашец е от явора.И той цъфна.

  2. #1452
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Най-после заваля.
    От две седмици прогнозата беше за дъжд всеки ден, но чак сега заваля.
    Купих си МТО станция ( 30-40лв. ) показва т* и влажност на въздуха. Вчера по обяд влажност на въздуха 30%.

    Тази година пашата изпревари със седмица.
    От няколко дни пчелите летят устремено и уж носят нещо, но приноса е много слаб.

    От утре очаквам пчелите да луднат и кошерите да почнат да натежават.

    Високи добиви на всички!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  3. #1453
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Най-после заваля.
    От две седмици прогнозата беше за дъжд всеки ден, но чак сега заваля.
    Купих си МТО станция ( 30-40лв. ) показва т* и влажност на въздуха. Вчера по обяд влажност на въздуха 30%.

    Тази година пашата изпревари със седмица.
    От няколко дни пчелите летят устремено и уж носят нещо, но приноса е много слаб.

    От утре очаквам пчелите да луднат и кошерите да почнат да натежават.

    Високи добиви на всички!
    Честито! Моля се и при мен да завали, че вече изядоха меда и започнаха пилото. Без дъжд е мъка, голяма мъка.

  4. #1454
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Колеги, (въпреки че не искам да ви казвам така, тъй като аз не съм ви, но не знам по какъв начин да се обръщам към вас общо) ... от кой район сте горе долу и какъв принос очаквате и от какво . Другото нещо е че вчера при нас беше голяма буря и градушка близо до плевен и ракетните площадки помогнаха доста, но пак е паднал едър град, но не толкова интензивен. Нямам никаква идея това как влия е на пашата. Ако е акация знам, че няма да остане, но за другите ?

  5. #1455
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колеги, (въпреки че не искам да ви казвам така, тъй като аз не съм ви, но не знам по какъв начин да се обръщам към вас общо) ... от кой район сте горе долу и какъв принос очаквате и от какво . Другото нещо е че вчера при нас беше голяма буря и градушка близо до плевен и ракетните площадки помогнаха доста, но пак е паднал едър град, но не толкова интензивен. Нямам никаква идея това как влия е на пашата. Ако е акация знам, че няма да остане, но за другите ?
    Предстои липата, после слънчогледа. Това за твоя район.
    Ако огледаш площите ще прецениш сам.

    При мен рядко пада градушка, а и основната ми паша е ливадата.
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  6. #1456
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Няма липа тук, има 5-6 дървета в района. Ние имаме 2 големи, но това нищо не е. Има слънчоглед много, той предстои, обаче е чак след 1 месец поне. Започва началото на юли.

  7. #1457
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    842
    Пчеларски район
    Брезово
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Няма липа тук, има 5-6 дървета в района. Ние имаме 2 големи, но това нищо не е. Има слънчоглед много, той предстои, обаче е чак след 1 месец поне. Започва началото на юли.
    Ееейй,от тук виждам,как слънчогледа ще започне около 15юни,а иначе ти си го чакай от 1юли.....

  8. #1458
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ееейй,от тук виждам,как слънчогледа ще започне около 15юни,а иначе ти си го чакай от 1юли.....
    Ще почне, ама ако устиска на градовата канонада, че като гледам в Садово и околността - олеле мале.

  9. #1459
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    650
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    Ееейй,от тук виждам,как слънчогледа ще започне около 15юни,а иначе ти си го чакай от 1юли.....
    При нас почти в Плевен дето се вика, става точно след 1ви юли, тогава започва да цъфти. Ако искате ще пиша кога е засят, понеже съм го отбелязал в тетрадката. Ама сега съм в София и не я нося. Бях започнал да го описвам като електроннен документ, ама така и не сварих да прехвърля напълно.

    Може би липата трябва да цъфне следващата седмица ... ама и това не съм сигурен. Утре се прибирам и ще пиша.

  10. #1460
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Честито! Моля се и при мен да завали, че вече изядоха меда и започнаха пилото. Без дъжд е мъка, голяма мъка.
    ...............

 

 
Страница 146 от 158 ПърваПърва ... 4696136144145146147148156 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •