Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 147 от 158 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,461 до 1,470 от общо 1574
  1. #1461
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Колеги, (въпреки че не искам да ви казвам така, тъй като аз не съм ви, но не знам по какъв начин да се обръщам към вас общо) ... от кой район сте горе долу и какъв принос очаквате и от какво . Другото нещо е че вчера при нас беше голяма буря и градушка близо до плевен и ракетните площадки помогнаха доста, но пак е паднал едър град, но не толкова интензивен. Нямам никаква идея това как влия е на пашата. Ако е акация знам, че няма да остане, но за другите ?
    При пороен дъжд, и при липата не остава нищо.

  2. #1462
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    При пороен дъжд, и при липата не остава нищо.
    То, и в сушаво време е тъй.

  3. #1463
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То, и в сушаво време е тъй.
    Тъй,тъй.Като,че ли дъжда е по-малкото зло.

  4. #1464
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То, и в сушаво време е тъй.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Тъй,тъй.Като,че ли дъжда е по-малкото зло.
    Зависи от каква суша, зависи от какъв дъжд. Та, молете се за хубаво време!?!?!?.
    Тежко се говори с глухи!
    Трудно се показва истината на слепи! Ужасно се спори с идиоти!

  5. #1465
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    Положението в южен централен е,като почти навсякъде-предимно слънчогледово.......и откак Гогата74,преди две седмици, обяви край на роенето,вече три роячета на по две рамки с млади майки влизат в капаните.Аз доволен!
    Иначе кошерите са в работно състояние.Разширени са на макс,което не им пречи да пускат малки роячета.Не всички,ноо....Най-обичам семейства,които сами си сменят майките през август-те и дават най-много мед.До сега съм имал само 4 семейства,които в продължение на няколко години,сами си сменят майките.Правил съм опит да ги развъждам,нооооо..както и да е.
    В края на юли вадя меда и пристъпвам,към производство на свищаци.Миналата година пропуснах,заради сушата,нооо таз няма да пропусна...даже да е,като миналата...
    Аз доволен!

  6. #1466
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Липата почти прецъфтя.
    Даде повече нектар от очакваното, дори мога да отделя чиста липа, въпреки, че няма липова гора а единични дървета.
    Можеше да носят и днес, но вали.
    Е, тъкмо ще дозапечатат, докато преподреждат плодниците.

    Предни години по това време беше суша, а сега има доста влага в почвата. Може да съберат още нещо.
    Доволен съм!
    "Да живее международното положение!" - Филип Трифонов
    "С възникването на гардеробите, хаосът е бил подреден в тях и е възникнал порядъкът и порядъчния човек."

  7. #1467
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    За първа година ми сеят късен слънчоглед и ми разбиха метода на работа.
    Накратко: вадя всичкия запечатан мед, третирам за акар и ги оставям ако могат да съберат нещо за зимата. Проверявам ги средата на август и ако не ми харесат получават една хранилка.
    Да, ама слънчогледа поскъпна и са посяли късен и на двата пчелина(един блок е даже с капково). Предполагам, че ще цъфти началото на септември и сега съм в размисъл... Ще отделя ли нектар? Ако го чакам ще закъснея с третирането, ако третирам и им го оставя за зимата дали ще кристализира и ще си вкарам автогол, ако имат шанс да съберат в повече и за мен оправдано ли е?
    Всяко мнение и размисъл по темата ще е в помощ, особено ако някой е имал такава ситуация преди.

  8. #1468
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    За първа година ми сеят късен слънчоглед и ми разбиха метода на работа.
    Накратко: вадя всичкия запечатан мед, третирам за акар и ги оставям ако могат да съберат нещо за зимата. Проверявам ги средата на август и ако не ми харесат получават една хранилка.
    Да, ама слънчогледа поскъпна и са посяли късен и на двата пчелина(един блок е даже с капково). Предполагам, че ще цъфти началото на септември и сега съм в размисъл... Ще отделя ли нектар? Ако го чакам ще закъснея с третирането, ако третирам и им го оставя за зимата дали ще кристализира и ще си вкарам автогол, ако имат шанс да съберат в повече и за мен оправдано ли е?
    Всяко мнение и размисъл по темата ще е в помощ, особено ако някой е имал такава ситуация преди.

    Слънчогледовият мед никога не е бил удачен за призимуване... но колкото пчелари толкова и мнения по въпроса... вадил съм слънчоглед и към 15 септември не се е отразявало някак си по специално на зимуването но на джаба ми - да
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #1469
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.04.2021
    Мнения
    848
    Пчеларски район
    Брезово
    В южен централен-зазимихме.
    Пило на 4-6 рамки-разновъзрастно,мед--15-20кг.В резерв още 4магазина,наполовина запечатан.
    Както вс година,ги стесних на 7-8 рамки.Има и един на 9.
    Най-вероятно,още една жертва ще пишем на пожара.Една млада майка издава багажа....Не взима сироп,малко по-късно(седмица),гледам,напад ната,Изведох я в отводка на др мясо,тръснах 3-4 рамки млада пчела ииии.След седмица ще видим.
    3 пъти подхраних с гол сироп 1/1.Третирах още пролета със СР иииии,сега чакаме януари за питка...
    Аз доволен!

  10. #1470
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Angel Yosifov Виж публикацията
    В южен централен-зазимихме.
    Пило на 4-6 рамки-разновъзрастно,мед--15-20кг.В резерв още 4магазина,наполовина запечатан.
    Както вс година,ги стесних на 7-8 рамки.Има и един на 9.
    Най-вероятно,още една жертва ще пишем на пожара.Една млада майка издава багажа....Не взима сироп,малко по-късно(седмица),гледам,напад ната,Изведох я в отводка на др мясо,тръснах 3-4 рамки млада пчела ииии.След седмица ще видим.
    3 пъти подхраних с гол сироп 1/1.Третирах още пролета със СР иииии,сега чакаме януари за питка...
    Аз доволен!
    Бързак си тии. Да, явно сполетялото те нещастие е принудата или защото си по-на юг. Ха дано изпролетят всите!

 

 
Страница 147 от 158 ПърваПърва ... 4797137145146147148149157 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •