Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 139 от 158 ПърваПърва ... 3989129137138139140141149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,381 до 1,390 от общо 1571
  1. #1381
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...И трите ли с-ва са закупени от един пчелин? 2.Другите две с--ва живи ли са и в каква кондиция са сега?
    Ако отговорите са положителни, причината за смърта на третото с--во не е болест......
    С това само не мога да се съглася. Две съседни семейства умрели по един и същ начин, в едното фраш с нозема в другото няма и една спора... Отделни семейства, различни проблеми в даден момент, като при нас хората....

  2. #1382
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    С това само не мога да се съглася. Две съседни семейства умрели по един и същ начин, в едното фраш с нозема в другото няма и една спора... Отделни семейства, различни проблеми в даден момент, като при нас хората....
    Според мен са загинали от една и съща болест, а тя е тази за която все се чудим каква е. Това, че е имало спори на нозема не е гаранция, че от това е загинало. В повечето семейства сам знаеш, че почти винаги има от тях, а и не само от тях. Само им трябва условие за да се развият. Това което е имало спори, ако не беше загинало от загадъчната болест, то пък е щяло да развие ноземата, а другото щеше да е живо. Но това са вече....нали?

  3. #1383
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако си имал съмнение че си е отишъл поради заболяване,не е трябвало да центрофугираш питите му.И какво те кара да мислиш за нозема?Само ако си дал проба за изследване ще си сигурен.Сега трябва много стабилна дезинфекция на центрофугата ,защото няма начин да не е останал прополис по касетите.
    Няма начин да не е най–силен миналогодишния слабак по добив.Млада майка,запазени млади пчели, количествено много много повече спрямо другите.И при тази мека зима майката може да е спряла да снася за малък период и наново да се е отприщила .
    Не се бях сетил за центрофугата, но ще се постарая да я дезинфекцирам (по възможност без химикали). Относно пробата за изследване, не съм много наясно как стоят нещата там, колко струва една такава проба?

  4. #1384
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Според мен са загинали от една и съща болест, а тя е тази за която все се чудим каква е. Това, че е имало спори на нозема не е гаранция, че от това е загинало. В повечето семейства сам знаеш, че почти винаги има от тях, а и не само от тях. Само им трябва условие за да се развият. Това което е имало спори, ако не беше загинало от загадъчната болест, то пък е щяло да развие ноземата, а другото щеше да е живо. Но това са вече....нали?
    Оо да проблема не е ноземата, но друго имах предвид....

  5. #1385
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Днес бях на проверка. 99,9% са налице.

  6. #1386
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884

    Cool

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Днес бях на проверка. 99,9% са налице.
    Е как го изчисли!? Имаш хилядо кошера и един загинал?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #1387
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Е как го изчисли!? Имаш хилядо кошера и един загинал?
    Всичките са налице с малки несполуки. Иначе така е приказката.

  8. #1388
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    И аз днес ходих да проверя, носеха прашец, на пчелина в гората едва сега са цъфнали жълти минзухари. Докато в селото, вече и дрян видях да разцъфтява.

  9. #1389
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Тази зима силните семейства,не са спирали с пилото и наличието на мед ги е накарало да останат в долния корпус.Вчера им свалих по 1-2 рамки надраскани да не се мъчат.

  10. #1390
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Понеже магазините ми са под плодниците, ходих тази събота да ги вдигна отгоре, в случай че нямам възможност следващите 1-2 седмици. На дъното на по-силния кошер открих огромно количество умряли пчели, това ме озадачи, но нищо чудно и да е от отравяне.

 

 
Страница 139 от 158 ПърваПърва ... 3989129137138139140141149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •