Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 71 от 158 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 701 до 710 от общо 1574
  1. #701
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Този който използвах е 80% от землището с оризища, а от тях паша никаква.
    А,какво ще кажеш за пръсканията?Иначе бреговете осигуряват,средна по сила паша,но честите пръскания са проблем.

  2. #702
    Nik миналата година и тези 6-8 рамки пило в началото на август ги нямахме. Целия август циклиха на по 2 рамки пило а опаразитеността бе голяма. Сега са на по 2-3 рамки пило въпреки подхранването но мисля че това си е в реда на нещата. Храних почти през целия август през 4 дни с витамини, направих и три подхранвания с Церанон, като вчера беше последното и мисля това да до януари
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #703
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Nik миналата година и тези 6-8 рамки пило в началото на август ги нямахме. Целия август циклиха на по 2 рамки пило а опаразитеността бе голяма. Сега са на по 2-3 рамки пило въпреки подхранването но мисля че това си е в реда на нещата. Храних почти през целия август през 4 дни с витамини, направих и три подхранвания с Церанон, като вчера беше последното и мисля това да до януари
    Миналата година нямаше слънчоглед а тази имаше невероятна паша и по голяма амортизация на пчелите. Сега гледам записките от миналата година, в началото на август 6 рамки с края 5 рамки, поддържали са пилото цял месец. Но като цяло кошерите ми изглеждат нормални тази година, няма голям срив на пчелите.

  4. #704
    При мен миналата година слънчогледа се отчете но слабо, сушата беше голяма и валя чак октомври а сега вкарват още прашец сутринта до към 10. Миналата година го е нямало това пило и резултата на пролет беше плачевен. За това сега съм по скоро доволен и спокоен как ще зимуват
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #705
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А,какво ще кажеш за пръсканията?Иначе бреговете осигуряват,средна по сила паша,но честите пръскания са проблем.
    От началото на цъфтежа на овошките имам периодични отравяния на част от летящите пчели, но поради това, че са от третирания по дворове и градини, а не на масиви с медоносна растителност с масово посещение от пчели нямам такива измирания каквито са по други райони. Сигурно и ориза се пръска, но досега не съм забелязвал някакъв голям срив или цялостна ликвидация на семейство. Предполагам, че това е така защото каналите между клетките и самите брегове нямат (при мен е така, не зная при тебе може би има) цъфтящи растения, само папур и тръстика. Като единствен плюс на оризищата виждам само по-голямата въздушна влажност, но доколко тя е съществена за повече нектароотделяне не съм много сигурен.

  6. #706
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пълно е с плевели,най вече жълт бодил...разбира се,само по бреговете.

  7. #707
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Тази година почти не се различава от предходната. Дали няма да се получи същия ефект? Така като следя изказванията, а и наблюдавам собствените си пчели ми се струва, че ще има пак доста загуби. Миналата година имаше пръскания, не че тази нямаше, но семействата в някои райони гладуваха дори по времето на пашата. Дали ще изкарат зимата успешно макар и с положените максимум условия?

  8. #708
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тази година почти не се различава от предходната. Дали няма да се получи същия ефект? Така като следя изказванията, а и наблюдавам собствените си пчели ми се струва, че ще има пак доста загуби. Миналата година имаше пръскания, не че тази нямаше, но семействата в някои райони гладуваха дори по времето на пашата. Дали ще изкарат зимата успешно макар и с положените максимум условия?
    Миналата година ме напръскаха за дерматита точно пореди слънчогледа и печлите паднаха наполовина, може би това беше причината за слабите резултати. Тази година нямах рапица и като цяло нямаше ниакви пръскания (поне аз не знам). Зеленчуковите градини в цялото село идеални, нямаше рязък спад в пчелните семейства, но за сметка на това много лоша година, 3 месеца лошо време после 3 месеца суша и все пак много добри добиви. Това доказва че голямият проблем на пчеларството са пръсканията.

  9. #709
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Храних почти през целия август през 4 дни с витамини, направих и три подхранвания с Церанон,
    Този Церанон как го даваш на пчелите? На Нозевит+, към който съм се насочила, пише, че се прибавя към захарен сироп. Погледнах описанието и на Церанон, но и на него същото - захарен сироп. А дали може да се дава с инвертиран сироп? Аз от 2 седмици давам вече само инвертиран, дали може да добавя някой от тези препарати към него?

  10. #710
    Церанона го давам на 1 литър сироп 2,5 мл, иначе казано на туба от 10 литра сироп слагам 25 мл. Наливам го през 5 дни, ако решиш да третираш с него ти препоръчвам да го наливаш привечер, защото има силен аромат и пчелите започват да се душат по капаците. Направи ми впечатление че пчелите с охота го взимат
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 
Страница 71 от 158 ПърваПърва ... 2161697071727381121 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •